20 Steven Kruijswijk gelooft nog steeds in een Na tien gedroomde Tour-dagen voor zijn ploeg Jumbo-Visma zullen in de Pyreneeën en Alpen de ogen vooral gericht zijn op Steven Kruijswijk (32). WIELRENNEN TOUR DE FRANCE 2019 Kort Pau Haller naar West Ham Sébastien Haller (foto) heeft bijna zijn transfer naar de Premier League te pakken. Als de medische keuring geen roet in het eten gooit, verhuist Haller van Frankfurt naar West Ham United. Met de transfer is een bedrag van 50 miljoen euro gemoeid. FC Utrecht profiteert mee. De club bedong een doorverkooppercentage bij de verkoop aan Frankfurt. Laatste seizoen Minnaard Marco Minnaard (foto) is bezig aan zijn laat ste maanden in het profpeloton. De 30-ja- rige Zeeuw stopt na dit seizoen. ,,Na zes prachtige jaren als profwielrenner bij Wanty-Groupe Gobert is het voor mij tijd geworden om mijn andere ambities waar te maken'', zegt Minnaard, die twee keer de Tour de France reed. ,,Het is altijd mijn doel geweest om het familiebedrijf van mijn ou ders voort te zetten en dat ga ik vanaf vol gend jaar doen'' Minnaard rijdt sinds 2014 voor Wanty-Groupe Gobert. Ontslag Seedorf en Kluivert Bondscoach Clarence Seedorf en zijn assis tent Patrick Kluivert zijn ontslagen door het bestuur van de voetbalbond van Kameroen. De twee oud-internationals moeten opstap pen vanwege de teleurstellende resultaten bij de Afrika Cup. Kameroen moest als titel verdediger al in de achtste finales naar huis na een nederlaag tegen Nigeria (2-3). Flitsen Quote van de dag 'Ik heb geen nieuwe spelers nodig. Ik ben erg blij met de huidige selectie' Annemiek van Vleuten, Anna van der Breg- gen en Mari anne Vos star ten vrijdag in de zesde editie van La Course, een vrouwen wedstrijd in de Tour de France over 121 kilo meter. Van Vleuten won vorige week de Giro Rosa. Nummer Stadion Estadi Johan Cruijff, het nieuwe stadion voor de Barce- lona-jeugd, opent 27 au gustus. Een dag eerder wordt het standbeeld van Cruijff onthuld bij Camp Nou. Het was al negen dagen feest bij Jumbo-Visma en in de tiende rit, net voor de rustdag, sloeg ook nog zijn kamergenoot Wout van Aert toe. ,,Hij heeft me heel de nacht wakker gehouden. Hij heeft zijn eigen sprint keer op keer terugge keken met al het commentaar daarbij. Om drie uur heb ik tegen Wout gezegd: nou is het genoeg geweest'', grapt Steven Kruijswijk op de rustdag tijdens de perscon ferentie. ,,Nee, hoor, het viel best wel mee. We hebben goed gesla pen, maar waren natuurlijk allebei opgetogen over de winst in de etappe.'' „Jazeker. Ik ben deel van het team en heb ook mijn werk gedaan in die tijdrit. Het geeft veel voldoe ning als je met het team wint. Sa men op het podium is wel iets groots. En we hielden ook het geel. Voor mij was het echt een memo rabele dag.'' ,,We blijven ons ontwikkelen als team. En het komt niet uit het niets. Vorig jaar wonnen we ook drie etappes en reden we een goed Algemeen klasse ment we ook veel wedstrijden gewon nen. Dan moet je het alleen nog wel doen in de Tour. Maar alles valt hier de goede kant op voor ons.'' ,,Het is duidelijk dat zij echt gefo cust zijn op één ding: het klasse ment met twee renners. Maar wij zijn geen team zoals zij. Zij heb ben de titelverdediger en de ster van de toekomst. Het is ook niet aan ons. De druk ligt nog steeds bij hen. Ze kunnen de race controle ren. Dat is hun manier van rijden en die brengt ze succes. Nu staan ze met Geraint Thomas en Egan Bernal tweede en derde in het klassement en ik denk dat ze hun verantwoordelijkheid al snel zul len nemen. Ik denk dat wij daar alleen maar van kunnen profite ren. We zijn hier met veel sterke renners. Niet alleen voor de ber gen, maar ik heb genoeg hulp om mijn klassement te verdedigen. En ja, het klopt dat wij verschil lende doelen najagen deze Tour. Maar ik kan niet zeggen dat het niet gelukt is.'' ,,Julian Alaphilippe zegt dat hij niet voor het klassement gaat, maar ik moet het nog zien. Hij is erg sterk tot nu toe, heel actief. Het is de vraag of hij het drie weken vol houdt. Bernal en Thomas zijn heel sterk, elke dag geconcentreerd en goed beschermd. Op La Planche des Belles Filles heeft Thomas la ten zien dat hij klaar om zijn titel van vorig jaar te verdedigen. Hij zal de leider zijn bij Ineos. In de waai eretappe kon je zien dat Bernal kopbeurten deed en Thomas bleef zitten.'' ,,Die eerste tien dagen zijn belang rijk geweest, maar het echte werk moet nog beginnen natuurlijk. Dit zegt nog niks over wat er nog ko men gaat. Maar ik voel me tot nu toe heel goed en scherp in deze Tour. Op de momenten dat ik er moest zijn, was ik er. Dus voorals nog ben ik dat geloof nog niet ver loren.'' woensdag 17 juli 2019 GO VOETBAL WIELRENNEN VOETBAL FC Twente heeft zich versterkt met de Ja panse aanvaller Keito Nakamura. Het 18-ja- rige talent wordt voor twee jaar gehuurd van Gamba Osaka. Thomas Bruns sluit weer aan bij Vitesse. De 27-jarige middenvelder maakte de afgelo pen weken geen deel uit van de selectie van trainer Leonid Sloetski. Manchester City gaat zonder Philippe Sandler naar Azië. De 22-jarige verdediger wacht op verhuur aan Anderlecht. - Chelsea-coach Frank Lampard 21 Frenkie de Jong (foto) speelt bij Bar celona met zijn favoriete rug nummer 21. De 22-jarige mid denvelder ne- neemt het rug nummer over van ploegge noot Carles Alena. 27 O a 0) 'Ik voel me goed en heel scherp' Daan Hakkenberg Albi Over winnen gesproken. Er wordt wel gezegd dat jij de beste wielrenner met het klein ste palmares bent. Je won in 2011 een rit in de Ronde van Zwitserland, nu stond je na de ploegentijdrit in Brussel op het Tour-podium. Voelt dat ook als een persoonlijk zege? Hoe verklaar jij het huidige suc ces van het team? Want vier van de tien ritten winnen is best bizar. ISNU Kruijswijk (l) op het podium na de gewonnen ploegentijdrit, naast Van Aert en Groenewegen.. 1. Julian Alaphilippe (FRA/DQT) 43.27.15 2. Geraint Thomas (GB/INS) +1.12 3. Egan Bernal (COL/INS) +1.16 4. Steven Kruijswijk (NED/TJV) +1.27 5. Emanuel Buchmann (DUI/BOH) +1.45 6. Enric Mas (SPA/DQT) +1.46 7. Adam Yates (GB/MTS) +1.47 8. Nairo Quintana (COL/MOV) +2.04 9. Daniel Martin (IER/UAD) +2.09 10. Giulio Ciccone (ITA/TFS) +2.32 Bij Ineos denken ze dat jullie op te veel fronten succes najagen en jij daarvoor wellicht de prijs moet betalen. Hoe zie jij dat? Hoe kijk je naar de drie renners die boven je staan? Vooraf geloofde je in een podi umplek in deze Tour de France. Is dat geloof gegroeid de afgelo pen dagen?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 20