cfk regionale nieuws Wetsvoorstel moet komst supersnel internet bespoedigen GELD Walcheren JOL Ursula von der Leyen nieuwe voorzitter Europese Commissie Eindelijk is het dan vakantie. Tijd om lekker Viola Heydasch, Annabelle Briel en Laura in Wolphaartsdijk van de rust en het strand. te ontspannen. Maar hoe doe je dat Kass uit Frankenberg in Duitsland weten het ,,En niet te veel aan de toekomst denken.'' eigenlijk? De vriendinnen Paula Schuchard, wel. Ze genieten op camping 't Veerse Meer zeeland 2 Dat staat in een voorlopig wets voorstel van het ministerie van Economische Zaken en Klimaat. In de komende jaren wordt super snel 5G-internet in Nederland geïntroduceerd. Om ook in drukke gebieden hoge snelheden te garanderen, zijn veel meer zendmasten en kleine antenne installaties nodig. Die antennes - ook wel small cells ('kleine cellen') genoemd - duiken overal op in het straat beeld. Zo worden ze geplaatst in bushokjes, lantaarnpalen en (openbare) gebouwen. Onzichtbaar Nu al worden antennes op kleine schaal - vaak onzichtbaar - ver werkt in straatmeubilair, zoals bushokjes. Door het wetsvoorstel van het kabinet worden die moge lijkheden aanmerkelijk vergroot, zo zegt een woordvoerder van het Agentschap Telecom. „Doordat overheden openbare gebouwen en publieke infrastructuur ter be schikking moeten stellen, kan dit zorgen voor meer mogelijkheden om small cells te plaatsen.'' De antenneplicht is volgens het kabinet nodig om 'toonaange vende diensten aan gebruikers te kunnen aanbieden', zoals zelfrij- dende auto's. Nederland telt nu ruim 46.000 mobiele antennes. Daar komen er vanaf 2022 waar schijnlijk tienduizenden bij: dan wordt 5G op grote schaal uitgerold. Hoeveel antennes precies zullen worden geplaatst, kan het Agent schap Telecom nu nog niet voor spellen. Aanbieden van toonaangevende diensten maakt antenneplicht nodig Dit voorjaar sloeg GroenLinks alarm over de mogelijke gezond- heidsrisico's van straling van de nieuw te plaatsen 5G-antennes. De partij wil dat het kabinet extra on derzoek gaat doen. Volgens staats secretaris Mona Keijzer (Economi sche Zaken) en minister Bruno Bruins (Medische Zorg) is dat niet nodig, omdat uit allerlei onderzoe ken blijkt dat er geen aanwijzingen zijn voor gezondheidsgevaar. Elektromagnetisch Nu al worden alle Nederlanders dagelijks blootgesteld aan elektro magnetische velden, afkomstig van bijvoorbeeld mobiele tele foons, zendstations, elektrische apparaten en stroomnetwerken. Voor de straling gelden Europese limieten. Pas als die limieten wor den overschreden, loopt iemand het risico om er ziek van te wor den. P6 online nog te goe van vertrouwe woensdag 17 juli 2019 Nieuwsmedia Gemeenten verplicht tot plaatsen 5G-mast Het kabinet maakt ruim baan voor de aanleg van 5G-zend- masten in Nederland. Gemeen ten krijgen de plicht mee te werken aan de aanleg van an tenne-installaties voor super snel internet. Peter Winterman Den Haag —Kabinet o 24°C Regionaal pzc.nl zomers Ook voor het laatste Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,60 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1