effeweg.nl NIEUWS 13 Islamitische stichting: mislukken verkoop kost half miljoen euro effeweg.nl oF bel 08810 30 800 SNEEUW INGEPAKT Het bewuste schoolgebouw, een voor malig ROC-pand in Rotterdam-Zuid, is in 2016 onderwerp van een lande lijke rel, als blijkt dat Al Nour het heeft gekocht. De vrees is dat er een salafis- tische school in het pand aan de Ploeg- straat wordt gevestigd, iets wat Al Nour overigens bestrijdt. Toch is de onrust groot. ,,Het salafisme maakt de geesten van onze jongeren rijp om zich bij IS aan te sluiten'', zegt Achmed Marcouch, dan nog PvdA- Kamerlid. In het najaar van 2016 reist Abouta- leb persoonlijk af naar Qatar om de onrust te sussen. Daar zitten de geld schieters van Al Nour. Aboutaleb dwingt af dat de activiteiten van Al Nour in Rotterdam worden gestopt en dat het pand in de verkoop gaat. Naar nu blijkt sluit Al Nour daarna J§ non Hl op 12 januari 2017 een koopovereen komst met het Zwitserse bedrijf Uni- cor International. De koopsom is 2.500.000 euro. De deal sneuvelt ech ter binnen no-time. Op 16 januari krijgt Unicor het bericht dat Al Nour toch van de verkoop af moet zien. Ongewenst Volgens Al Nour heeft de gemeente Rotterdam bezwaren gemaakt tegen de nieuwe koper. De gemeente ver moedde ook bij Unicor banden met een salafistische organisatie, stelt Al Nour. Daarom zou Rotterdam de ver koop 'ongewenst en onverantwoord' hebben geacht. In een rechtszaak, waarin afgelopen mei uitspraak is ge daan, werd de stichting veroordeeld Het salafisme maakt de geesten van jongeren rijp om zich bij IS aan te sluiten tot het betalen van 500.000 euro aan Unicor, vanwege het niet nakomen van het koopcontract. De gemeente Rotterdam wil desge vraagd niet inhoudelijk ingaan op de kwestie. ,,De rechtszaak betreft een geschil tussen twee private partijen. De gemeente is hierin geen partij.'' Rotterdam wil niet zeggen of ze heeft aangedrongen op annulering van de verkoop. In een toelichting stelt de advocaat van Al Nour, Ümit Arslan, echter dat burgemeester Aboutaleb persoonlijk druk uitoefende om de verkoop tegen te houden. Bewijs heeft Al Nour niet. ,,Het vond achter de schermen plaats.'' Al Nour zou aan de wens van Abouta- leb hebben voldaan omdat de stich ting niet opnieuw gedoe wilde. De advocaat van Unicor, Jan de Ko ning, kreeg tijdens de rechtszaak ook het idee dat er politieke redenen wa ren waarom de verkoop plots niet kon doorgaan. Uit welke hoek druk is uit geoefend, weet hij niet. ,,Maar aan hun zijde was bij de rechtszaak ook een ad vocaat uit Qatar aanwezig, dat was op vallend." Een andere ingewijde zegt dat er 'tot op het hoogste niveau' over leg is geweest over de kwestie. De Koning ontkent dat Unicor ban den heeft met het salafisme, een fun damentalistische soennitische stro- ming binnen de islam. De advocaat stelt dat het pand in Rotterdam voor de Zwitsers puur als beleggingsobject zou dienen. Unicor wordt geleid door Ilgar Rzayev, een Zwitser die oor spronkelijk uit Azerbeidzjan komt. Onbesproken Aboutaleb spreekt nS 16 januari 2017, de datum waarop de verkoop door Al Nour werd teruggedraaid, in de Rot terdamse gemeenteraadszaal twee keer over het schoolgebouw. Op 19 ja nuari laat hij een commissie van de raad weten dat het pand wordt ver kocht aan 'een partij die we goed ken nen', 'waarvan we ongeveer weten wat de bedoeling is'. In mei wordt hem nogmaals gevraagd naar de kwes tie. Dan zegt Aboutaleb weer dat Al Nour bezig is met de verkoop van het pand. ,,Er is al een koper in beeld, er worden contracten gewisseld." Over problemen tussen Al Nour en de kopers, die dan al zijn ontstaan, rept hij met geen woord. Ook niet over de eventuele rol van de gemeente in de stukgelopen deal. Het pand in Rotterdam-Zuid staat nog steeds op naam van Al Nour. De stichting gaat in hoger beroep tegen de boete van 500.000 euro. Unicor heeft beslag laten leggen op de panden en kan zo executieverkoop afdwingen. va. 359,- va. 859, Moezel Istrië, Brjjuni en Rovinj Q Bjjzonder Moravië Effe weg in Ierland Q Rondreis Noorwegen Boek zonder aanbetaling woensdag 17 juli 2019 GO Het zou een koud kunstje moeten zijn voor de skioorden in Zwitserland: het op peil hou den van het razend populaire sneeuwtoe- risme. Maar van de klimaatverandering krij gen de Zwitsers het knap warm. Nu de zomer de Alpen flink verhit, pakken de Zwitsers de schaarse sneeuw in met zonwerende folie, zodat er alvast wat ligt als het wintersportsei zoen later dit jaar weer losbarst. fotos reuters Gedoe om 'ingreep' Aboutaleb De orthodox-islamitische stichting Al Nour is fors het schip in gegaan bij de mislukte verkoop van een omstreden schoolgebouw in Rot terdam. De stichting moet een half miljoen euro schadevergoeding betalen en zegt dat dit komt door een ingreep van de Rotterdamse burgemeester Ahmed Aboutaleb. Sander van Mersbergen Rotterdam Het oude ROC-pand in Rotterdam-Zuid. -Achmed Marcouch 5 dagen 10 dagen ALL incLusive Vertrek: 10,26 aug, 23 sep, 21 okt Ontbjjt en diner Light ALL incLusive Vertrek: 23 aug, 20,27 sep, 4,12,19 okt Vertrek: 19 aug Ontbjjt en diner Ontbjjt en diner Vertrek: 26juL, 9 aug, 6,20 sep, 12 okt Vertrek: 17 aug, 14 sep Alle Fouten voorbehouden. Excl. reserveringskosten en CalamiteitenFonds. ANVR SGR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 13