IN DE REGIO I 6 Zorgen over drukte op Stenevate in Heinkenszand FEESTEDITIE TAART EN CAKE Rommeldam is jarig. In 1969 werd de kindervakantieweek van de gemeente Kapelle voor het eerst gehouden. Van 5 tot en met 9 augustus is de 50ste editie. Met een toepasselijk thema: Feest! MIJN DORP, MIJN STAD Rommeldam is een vijf daags evenement voor basisschoolkinderen uit de gemeente Kapelle dat volledig wordt gerund door vrijwilligers. ,,En dan is het best bijzonder dat we de 50 jaar halen", vindt Anouk Vleugel. Vleugel is één van die vele vrijwilligers die al jaren helpen. ,,Heel veel mensen moeten er vakantie voor opnemen. En toch doen ze dat al een jaar of twintig." Rommeldam heeft weinig moeite om aan voldoende vrijwilligers te ko men, meldt Vleugel. ,,Ik denk dat we er een stuk of 80 hebben." Het aantal aanmeldingen loopt ook goed. ,,Voor de feesteditie zijn tot nu toe 260 kin deren aangemeld. Er kunnen er nog een paar bij. Die kunnen zich aan melden op de site van jongkapelle." Voor de jubileumeditie van de kin dervakantieweek is gekozen voor het thema 'feest'. ,,Op donderdagmiddag hebben we een feestmiddag voor alle kinderen. Er is een show, maar we willen nog wel in het midden laten wat er precies gaat gebeuren. Het moet een verrassing blijven. Want bij De show wordt een verrassing, want bij een feesthoren verrassingen een feest horen verrassingen." Ook heeft de organisatie een op roep geplaatst op de facebookpagina. ,,Daarin vragen we ouders, opa's en oma's en andere belangstellenden om voor de kinderen een taart of een cake te bakken. Dan kunnen we de week op maandag feestelijk begin nen met een stuk verjaardagstaart." Want een evenement als Rommel dam kost natuurlijk geld. Geld dat de organisatie krijgt van een flinke lijst sponsors en van de gemeente Ka pelle. ,,En vorig jaar hebben we een actie gehouden. Als je bij de milieu straat een elektrisch apparaat inle verde kon je dat op de site aangeven. Daarbij zijn we in de landelijke top tien geëindigd van de meeste ingeza melde apparaten. Dat heeft ons een cheque van 1000 euro opgeleverd." Rommeldam wordt om en om in Wemeldinge en Kapelle gehouden. Dit jaar was eigenlijk Wemeldinge aan de beurt. Maar op het terrein dat altijd werd gebruikt, worden op dit moment woningen gebouwd. Daar door moest de organisatie op zoek naar een alternatief. Vleugel: ,,Dat is helaas nog niet gelukt. Dus hebben we besloten het nog maar een keer in Kapelle te doen." Feestterrein Het scoutingterrein achter de sport hal is een prima locatie voor Rom meldam. Toch wil de organisatie blij ven kijken naar een nieuwe plek in Wemeldinge. ,,We gaan verder op zoek naar een veld. Ik kreeg afgelo pen week nog een tip, daar ga ik na de vakantieweek achteraan. We gaan ervan uit dat het volgend jaar weer in Wemeldinge wordt gehouden." De Lidl komt naast de Jumbo aan de Stenevate in Heinkenszand. Dat betekent ook veel voor het verkeer. Een paar jaar geleden is daarom al een verkeerskundig onderzoek gedaan. De werkgroep leefbaarheid plaatst vraagtekens bij dit rapport. ,,Wij vinden dat er een aantal gaten zit in het onder zoek", zegt Dook Noij van de werkgroep. ,,Daarom willen we een second opinion. Een frisse blik." Een belangrijk bezwaar van de werkgroep is dat de verkeerstel lingen zijn gedaan toen de super markt nog een Emté was. Omwo nenden klagen over toename van auto- en vrachtverkeer sinds de winkel een Jumbo is geworden. Daarom pleit de werkgroep voor aanvullende verkeerstellingen. Dan wordt duidelijk of het klopt dat er meer verkeer is. De werk groep constateert ook dat destijds nog geen sprake was van de ont wikkeling van de nieuwe woon wijk Platepolder, achter het ge meentehuis. En dat heeft volgens de werkgroep ook consequenties voor de Stenevate. Ook de veilig heid van fietsers is een zorgpunt, vindt de werkgroep. De gemeente is van plan een fietsoversteek te maken op een plek waar 50 gere den mag worden. De werkgroep noemt dit 'een verhoogd risico' en pleit voor een fietspad aan beide kanten van de weg tussen de Kraaiendijk en het Platewegje, dan wordt het veiliger. De werkgroep leefbaarheid heeft het college van B en W een brief geschreven met al haar zor gen en opmerkingen. Demonstratie bolussen bakken Carillonconcert Eddy Mariën Presentatie over maansverduistering dinsdag 16 juli 2019 Kindervakantieweek Rommeldam is 50 jaar Willem Adriaansens Kapelle - Anouk Vleugel, vrijwilliger BE 'Voer een extra verkeerstel ling uit op de Stenevate in Heinkenszand'. Daarvoor pleit de werkgroep Leefbaarheid van het dorp. Er is ongerust heid over de veiligheid omdat daar straks nog een tweede supermarkt komt. Melita Lanting Heinkenszand BRUINISSE In Brusea wordt morgen een demonstratie bolus sen bakken gegeven. Dit gebeurt elke woensdag in juli en augustus. De openingstijden zijn op deze dagen van 10.00 tot 17.00 uur. Op de ove rige dagen, met uitzon dering van zondag, is ie dereen welkom tussen 14.00 en 17.00 uur. GOES Eddy Mariën geeft don derdag een carilloncon cert op het carillon van de Grote of Maria Mag- dalena Kerk. Het con cert begint om 19.30 uur en biedt een gevarieerd programma met onder andere werken van Jeff Rottiers, Géo Clément, Léon Henry, Ronald Bar nes en Henk Badings. De beste luisterplaats voor het concert is in de Manhuistuin. Het con cert duurt ongeveer een uur en is voor iedereen gratis toegankelijk. MIDDELBURG Sterrenwacht Lansber gen houdt vandaag een Demonstratie bolussen bakken. archieffoto DIRK-JAN GJELTEMA presentatie over de maan en maansverduis teringen. Na afloop van de presentatie reizen de deelnemers naar Vrou wenpolder om daar rond 22.30 uur met telesco- pen de maansverduiste ring waar te nemen. De presentatie begint om 20.00 uur bij de sterrenwacht (Helm 3). Meer informatie op lansbergen.net. GOES Grote markt, 09.00-16.00 uur: Weekmarkt; Centrum 't Westlicht, 10.00 12.00 uur: Inloop voor hulpvragen; Histo risch Museum de Be- velanden, 11.30 uur: Rondleiding door mu seum; Grote Kerk, 13.30 uur: Orgelcon cert door Jos Vogel m.m.v. Leonore van der Steenhoven op klarinet; Erasmus- park, vanaf 14.00 uur: Activiteiten voor se nioren; Inloophuis Oase, Rooseveltlaan 87, 19.00 uur: Re creatieve fietstocht over 20 km.; Wijkcen trum De Spinne, 19.30-22.00 uur: Zomeravondbridge 'S-GRAVENPOLDER Sporthal De Zwake, 09.30-10.30 uur: Wandeling in groep HEINKENSZAND Hoefbladstraat 1, 13.30-14.30 uur: Sporten onder begeleiding KAPELLE Parkeer plaats, C.D. Vereek- estraat, 08.00-12.00 uur: Weekmarkt KRUININGEN Markt, 13.00-17.00 uur: Weekmarkt; Hof Cru- ninghe, 14.00 uur: Wandelgroep 'Elke stap telt' RILLAND Dorpshuis Luctor et Emergo, 13.45-16.30 uur: Koersbal senioren THOLEN Gemeente huis, vanaf 09.00 uur: Salon van Tholen met expositie vijf Thoolse kunstenaars WISSENKERKE Diverse locaties, overdag: Raamexpo- sitie 'O kijk, Wissen- kerke vroeger!' WOLPHAARTSDIJK Meuleweie, 09.30 16.00 uur: Inloop 'Even d'r uut' voor Senioren. Naast hutten bouwen is er in Rommeldam een disco, zeskamp, bazaar en meer. foto marcelle davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 50