'Het wordt wel veel van hetzelfde in Goes' Laatste voorbereidingen voor Vierdaagse 1 ZEELAND 3 Vierdaagse i h v"t- vcrsvahohze EI6EN BOEREN Hallo Jumbo! De en thousiaste kreet waarvan de van oor sprong Brabantse super marktketen zich bedient in haar reclame-uitingen, ging gisteren zeker niet op in de Agrimarkt in Goes. De vaste klanten houden veel liever 'hun' vertrouwde winkel. Femke Helmich uit 's Heer Arendskerke, die maandagmiddag bood- schappen doet met haar zoons Sander en Lukas, zegt het heel jammer te vinden dat de winkels van Agri- markt worden overgeno men door Jumbo. ,,Het wordt in Goes allemaal wel veel van hetzelfde", stelt ze vast. ,,Er zijn straks twee Lidl-supermarkten, twee Jumbo's en twee Albert Heijns, want die in de bin nenstad blijft ook bestaan als de nieuwe de deuren opent." Helmich is gechar- meerd van de Agrimarkt vanwege het grote aanbod van streekproducten en het vriendelijke personeel. Dat laatste wordt ge noemd door vrijwel ieder een. ,,Ik vind het erg voor de mensen die hier werken", zegt Jolanda uit Goes, die samen met 'maatje' Piet een bakje koffie zit te drinken in de koffiehoek. ,,Veel perso neelsleden werken hier al zo lang. Ze zijn echt het ge zicht van de winkel. Ik hoop dat ze kunnen blijven." Nel en Jan Kluijfhout horen voor het eerst over de op handen zijnde overname en schrikken ervan. ,,Dat meen je niet. Wat zonde!", zegt Nel onthutst. Echtgenoot Jan vindt de Agrimarkt een overzichtelijke winkel en roemt ook het personeel. Maar meer nog vindt hij het een bijzondere supermarkt vanwege de band met de Zeeuwse boerenbedrijven. ,,Als de Agrimarkt ver- dwijnt, is dat een groot ver lies. Hij hoort bij Zeeland. De winkel voelt zelfs een beetje als van mezelf." Ook Tineke Weststrate uit 's-Gravenpolder zegt de Agrimarkt te gaan missen. ,,De Coop bij ons in het dorp is ook een prima su permarkt, hoor. Maar hier hebben ze toch net iets meer keus." Ook het feit dat de Agrimarkt veel Zeeuwse producten verkoopt kan Weststrate wel bekoren. Anke de Jong wijst naar haar kar. Daarin liggen meer dan tien flessen ijsthee. ,,Dat ga ik missen aan de Agrimarkt", zegt ze. ,,De i plus 1 gratis-aanbiedingen. Veel beter dan de aanbie dingen bij de Jumbo." De Zeeuwse zegt de super markt ook zo fijn te vinden vanwege het enorme aan bod aan dierenartikelen. ,,Dat vindt je in geen enkele andere supermarkt. Ik hoop dat dit blijft." A Om vijf uur gaat bij Maarten Schakel (72) iedere ochtend de wekker. Hij is wel wat gewend. Het is de vijftigste keer dat hij de Vierdaagse loopt. Vrijdag kwam hij aan op de camping in Bergendal Daar staat hij veel lie ver dan op de Vierdaagsecamping. ,,Daar is het geen seconde rustig", zegt hij. ,,Wel gezellig hoor, maar ze gaan daar tot 's avonds laat door met feesten. Hier kom ik echt tot rust." Hij moet dan nog wel een stuk fietsen naar de stad. ,,Maar dat is goed voor de spieren", lacht Schakel. In al die jaren dat hij mee deed, zijn rituelen ontstaan. Elke ochtend giet Schakel een beetje kamferspiritus over zijn voeten. ,,Daar worden ze hard van. Toen mijn vader meeliep, kocht zijn korporaal voor de Vierdaagse be gon altijd een flesje cognac. Dat schonk hij in twee glazen. Eén ging over de linker-, de ander over de rechtervoet." Wandelzussen Wilma Coppoolse (60) en Doortje Cornelisse (66) proefden gisteren alvast de sfeer op de tribune in Nijmegen. Ze konden niet wach ten om te beginnen. ,,Ik was de uren aan het aftellen", zegt Corne- lisse. ,,Iedere avond heb ik gezellig nog wat gedronken met andere lo pers. Maar maandagavond niet hoor." Die avond hebben de 'wan delzussen' andere dingen te doen: pannenkoeken bakken. Dat is hun ritueel. Ieder jaar nemen zij die pannenkoeken op dinsdag. Ze kunnen niet te lang doorbakken: de avond voordat het begint, gaan ze vroeg naar bed. ,,Ik slaap die nacht nooit zo goed", zegt Cop- poolse. ,,Ik kijk er dan zo naar uit, dat het moeilijk is in slaap te val len." Ze kwam maandag aan op de camping. ,,Het voelde meteen weer als thuiskomen", zegt ze. ,,In de trein had ik meteen het vakan tiegevoel. De sfeer in die vier da gen is zo bijzonder.'' Tips De twaalfjarige Joost Colsen keek afgelopen dagen zijn ogen uit op de camping. Het is voor hem de eerste keer. ,,Hij vraagt aan ieder een die langsloopt of zij ook mee lopen, en of ze tips hebben", zegt zijn moeder Beppie Colsen (43). ,,Mensen vinden het bijzonder dat hij op zo'n jonge leeftijd mee doet." Ze bezochten de afgelopen dagen de stad en shopten erop los. Dat deed Beppie wel voorzichtig. Ze wilde haar voeten niet bescha digen. ,,Ik keek al uit of ik niet met het winkelkarretje over mijn voe ten heen reed", zegt ze. dinsdag 16 juli 2019 Agrimarkt, hallo Jumbo Tineke Weststrate met dochtertjes Laurie en Esmée: „Meer keus." Rob Paardekam Jan Kluijfhout: „Groot verlies." Femke Helmich met zoons Sander en Lukas: „Vriendelijk personeel." fotos marcelle davidse We volgen zes Zeeuwse lo pers tijdens de Vierdaagse van Nijmegen. Koen Florusse Elke ochtend giet Maarten Schakel een beetje kamferspiri- tus over zijn voeten. ,,Daar wor den ze hard van."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 35