Dan maar kopen op de boerderij Dronebedrijf RoNik slaat vleugels uit Godshuis Bevrijdingspad aangepast voor herdenking Slag 2 Jumbo neemt Agrimarkt over. De vaste klanten houden veel liever 'hun' vertrouwde winkel. OVERNAME SUPERMARKTEN Commentaar Jumbo neemt Agrimarkt over. Voor veel Zeeuwen die ver trouwd zijn met hun 'eigen' supermarkt is dat wel even wennen. Agrimarkt is een begrip in delen van Zuidwest Nederland. Met veel streekproducten onderscheiden de win kels zich van de gebruikelijke grootgrutters. Dat is nu voorbij. Jumbo zal waarschijnlijk weinig heel laten van de unieke for mule. Gelukkig hoeft het personeel zich geen zorgen te maken. Zij kunnen allemaal terecht bij Jumbo. Dat is goed geregeld. Agrimarkt, eigendom van het samenwerkingsverband van boeren CZAV, was een mooi voorbeeld van een relatief korte afstand tussen producenten en consumenten. Die 'korte keten', waarin weinig of geen geld blijft hangen in de tussenhandel, is hét middel waarmee boeren en tuinders een eerlijke prijs voor hun producten kunnen regelen. Tegenwoordig komt het voor dat vrachtwagens met groenten van hun erf rijden zonder dat de prijs vastligt. De boer moet maar afwachten wat de tussen handel ervan maakt. Dat is geen doen. De schaalvergroting van Jumbo ten koste van Agrimarkt heeft een wrange smaak. Als het voor boeren goed is een eigen afzetorganisatie te hebben en als de Zeeuwse consu menten die winkels waarderen, waarom zou je dan iets veran deren? Kennelijk ziet de CZAV toch geen profijtelijke toekomst voor Agrimarkt. Dat is jammer. Maar boeren en consumenten kunnen elkaar desgewenst toch wel vinden: op de boerderij. Sluiting Agrimarkt is jammer, maar boeren en consumenten hebben een goed alternatief RoNik verzorgt inspecties in de olie- en gaswereld met behulp van robots en drones. Het bedrijf is gespeciali seerd in het meten van de wanddik tes in afgesloten ruimtes; door de techniek van RoNik zijn minder mensen nodig en wordt de inspec- tietijd fors bekort. Bovendien ver groot deze werkwijze de veiligheid, omdat de drones worden ingezet op plaatsen waar het donker en gevaar lijk is, bijvoorbeeld door de aanwe zigheid van giftige of brandbare ALMANAK Ook in Frankrijk zijn mobieltjes een plaag, las die Axelse vakan tieganger. Bij het binnenstap pen van een oude kerk in een pittoresk dorpje werd hij via een plakkaat gewaarschuwd dat hij 'de stem van God' kon horen. ,,Maar het is onwaarschijnlijk dat de Heer u mobiel belt. Dank stoffen. Het bedrijf kreeg vorige week te horen dat het een innovatie subsidie van 20.000 euro ontvangt om een speciale techniek te testen. RoNik zal binnen de Terra Group verdergaan onder de naam Terra In- spectioneering. Volgens medeop- Door de techniek zijn minder mensen nodig en wordt de inspectietijd bekort richter Marien van den Hoek biedt de samenwerking met Terra Drone grote groeikansen. De techniek van RoNik zou in meer dan 25 landen kunnen worden ingezet. Het hoofd kantoor van de Terra Drone Corpo ration staat in Japan. u voor het afzetten van uw mo bieltje." Met dat vrolijke verzoek was de boodschap nog niet compleet. ,,U kunt met God praten in een stil hoekje van de kerk. Als u Hem wilt zien, kunt u Hem ap- pen, terwijl u over de snelweg rijdt." Azimi looft 20 mille uit voor ligplaats partyboot Automobilist rijdt de sloot in SINT-PHILIPSLAND Vrouw opgepakt na neersteken man Grootgrutter Jumbo neemt de zes supermarkten van Agrimarkt over. De 360 medewerkers komen in dienst bij Jumbo. De Agrimarkt- formule waarin streekproducten het vlaggenschip vormen, ver dwijnt waarschijnlijk. Jumbo gaat de zes winkels ombouwen, laat een woordvoerder weten. Jumbo en agrarische coöperatie CZAV, eigenaar van Agrimarkt BV, hebben de voorgenomen verkoop van de winkels inclusief het vast goed gisteren bekendgemaakt. Het personeel is 's ochtends geïnfor meerd. De 360 medewerkers, inclu sief die op het hoofdkantoor in We- meldinge, gaan over naar Jumbo. Ze behouden al hun verworven rech ten. De ondernemingsraden van Agrimarkt, CZAV en Jumbo heb ben een positief advies gegeven over de plannen. Kartelwaakhond ACM moet de overname nog goed keuren. Naar verwachting hakt de ACM in oktober de knoop door. De zes winkels in Goes, Middel- Het worden echte Jumbo-winkels worden met een Jumbo-assortiment harnis, Roosendaal, Vlissingen, Oud-Beijerland en Terneuzen wor den Jumbo-supermarkten. Het is niet de bedoeling vestigingen te sluiten in plaatsen waar zowel een Agrimarkt als een Jumbo is. Ook niet als die zich dicht bij elkaar be vinden, zoals in Terneuzen en Goes. ,,Op meerdere locaties in het land zijn er Jumbo-winkels die naast elkaar zitten en op hun eigen manier een marktgebied bedie nen", zegt de Jumbo-woordvoer der. De troef in de Agrimarkt-for- mule zijn streekproducten. De Zeeuwse supermarktketen zet ook zijn lokale telers in de schijnwer pers. Op termijn lijkt die formule te verdwijnen. Jumbo denkt de Agri- markt-winkels eind dit jaar te heb ben omgebouwd. De woordvoer der: ,,Het worden echte Jumbo winkels worden met een Jumbo assortiment." Hoewel Jumbo met vaste leveranciers werkt, zegt de su permarktketen ook plaats in te rui men voor streekproducten. ,,Jumbo speelt met haar winkels altijd in op het specifieke marktgebied. Dat zal voor deze winkels niet anders zijn." Tankstations De tankstations AgriSneltank en laadpunten AgriSnellaad-punten blijven buiten de verkoop. De CZAV zet die activiteiten voort, omdat ze passen in de 'groeistrate gie'. Voor de zes winkels geldt dat niet. Een woordvoerder van CZAV zegt dat de Agrimarkt-winkels be ter kunnen groeien onder de vleu gels van een kapitaalkrachtige en kundige speler als Jumbo. Agri- markt heeft tot nu toe niet tot nau welijks geïnvesteerd in online-ver- koop en bezorging aan huis. Het vraagt forse investeringen die de eerste jaren niks opleveren. Jumbo kan dit soort investeringen makke lijker doen. Het Bevrijdingspad, een 130 kilo meter lange wandelroute over Walcheren en Zuid-Beveland, wordt aangepast ter gelegenheid van de herdenking van de Slag om de Schelde. Het pad werd in 2008 uitgezet op initiatief van de Koninklijke Wan- delbond. De route voert langs plaatsen die van belang waren tij dens de gevechten in het najaar van 1944. Het boekje met daarin de route, is inmiddels uitverkocht. De afgelopen jaren zijn er in Zeeland in het kader van de Libe ration Route Europe meer marke ringspunten geplaatst die een ver- haal vertellen over de bevrijding. Het Bevrijdingsmuseum Zeeland heeft hierbij een belangrijke rol gespeeld. Dit museum en museum Het Polderhuis in Westkapelle worden bij de herziening van het pad betrokken. Boekje Er komt ook een herziene uitgave van het boekje. De aanpassing van de wandelroute is ook nodig, om dat de afgelopen elf jaar wegen zijn veranderd. De provincie Zeeland ondersteunt het project met 7180 euro. De gemeente Vlissingen sub sidieert twee informatiepanelen die de Stichting Landschapsbeheer Zeeland langs de route zal plaat sen. dinsdag 16 juli 2019 II Het jonge bedrijf RoNik Inspec- tioneering in Bruinisse slaat de vleugels uit en wordt onderdeel van de Terra Drone Corporation, wereldwijd een van de grootste dienstverleners op het gebied van industriële drone-inspecties. Arjen Nijmeijer Bruinisse Tip? redactie@pzc.nl BREDA De Zeeuwse miljonair Salar Azimi looft een be loning uit van 20.000 euro als iemand ergens in Nederland een ligplaats mét vergunning weet te regelen voor de vroegere Formidable-partyboot die nu al twee jaar in Breda werkloos in het water ligt. Het is een volgende ont wikkeling in de 'soap' rond de 75 meter lange partyboot. Die heeft twee jaar aan de Markkade ge legen, maar moest daar weg op last van het wa terschap. De boot van Azimi werd vorig week illegaal ver sleept. EEDE Bij een eenzijdig ongeluk in het Zeeuws-Vlaamse Eede is gisterochtend een automobilist gewond geraakt. De auto raakte rond 10.35 uur op de Nieuwe Weg van de weg en kwam in een sloot tot stil stand. Een toegesnelde ambulance heeft één persoon met onbekend letsel naar het ziekenhuis gebracht. De auto is weggesleept door een bergingsbedrijf. De weg was rond 12.00 uur weer open voor het verkeer. De politie heeft zondag avond een vrouw uit Sint-Philipsland aange houden, nadat zij haar partner in hun gezamen lijke woning had neerge stoken. Agenten kregen rond 22.30 uur een mel ding dat de vrouw ruzie zou hebben met haar man. Nadat de agenten een gesprek hadden gehad met beide bewo ners, leek de rust te zijn wedergekeerd. Een uur later kwam er opnieuw een melding binnen: dit maal zou de bewoonster haar partner hebben ge stoken. De vrouw werd hiervoor aangehouden. Zij verzette zich hevig. Vaarwel Frank Balkenende Goes - woordvoerder Jumbo Kijk op de site bij /video Jumbo neemt Agrimarkt over Theo Giele Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 34