Zes Zeeuwse Rtwhrfrrndfo Buitenlandse studenten zorgen voor blijvend hoge vraag De aanhoudende vraag naar woonruimte komt mede door de vele internationale studenten aan de HZ en de UCR. Maar ook stu denten uit Nederland blijven op zoek naar een kamer. Dat is opval lend, want het CBS meldde giste ren dat ook dit jaar weer meer stu denten ervoor kiezen thuis te blij ven wonen. Campus Daar merken ze bij Hertsens, eige naar van de Campus Vlissingen aan de Adriaen Coortelaan, niets van. Campus Vlissingen telt 264 stu dio's. Hier zijn vooral Nederlandse studenten te vinden, ook uit Zee land, zegt beheerder Raoul den Braber. Hertsens heeft een wacht lijst van enkele tientallen studen- ten. Met de gemeente worden ver kennende gesprekken gevoerd om de campus uit te breiden. APV, partner van de HZ University Opleidingen van de HZ zijn zo populair dat Nederlanders van buiten Zeeland naar Vlissingen komen of Applied Sciences, kan zelf 550 studenten huisvesten. Daarnaast is APV de bemiddelende partij tus sen studenten en verhuurders die in totaal 230 kamers verhuren. Dat worden er elke jaar weer wat meer, zegt Arjan Wisse van APV. Inmid dels zit alles zo goed als vol. Wisse: ,,De markt voor studen tenhuisvesting heeft de afgelopen jaren in Vlissingen en Middelburg niet stilgezeten. Er is aardig wat bij gekomen" Maar de vastgoedmarkt volgt de groei van het aantal stu denten met enige vertraging. Tachtig procent van de kamers wordt gehuurd door studenten van buiten Nederland. Wisse ziet wel enig effect van de invoering van de nieuwe studiefinanciering, waarbij studenten meer moeten lenen. ,,Maar dat neemt niet weg dat op leidingen van de HZ zo populair en uniek zijn dat Nederlanders van buiten Zeeland naar Vlissingen ko men. Die moeten ook allemaal een kamer hebben." De vraag naar studentenkamers zal alleen maar toenemen. Univer sity College Roosevelt begint in 2020 met een nieuwe tak die zich richt op beta-wetenschappen. It I dinsdag 16 juli 2019 I pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl Jurre Dhont: Zelfportret Rembrandt. Karel Cornelis Korfker: Nachtwacht Anders. Yvonne de Kramer: Zelfportret Rembrandt van Rijn. AMSTERDAM/VLISSINGEN Laat je inspi reren door Rembrandt, de grootste Ne derlandse schilder ooit. Na die oproep van het Rijksmuseum in Amsterdam stuurden meer dan achtduizend creatie- velingen uit 95 landen hun werk in. de Philipsvleugel van het Rijksmuseum. Dat Rembrandt (1609-1669) in zijn 350ste sterftejaar jong en oud inspireert, blijkt ook uit de zes Zeeuwse inzendingen die werden geselecteerd. Jurre Dhont is met zijn tien jaar één van de jongsten. Mary Minnaard: Man met de Gouden Helm. Kijk op de site bij /video Yvonne viert met 692 andere kunstenaars verjaardag Rembrandt Een professionele jury koos er 575 uit van professionele kunstenaars en liefheb bers. Die kunstwerken zijn sinds gisteren - 15 juli, de geboortedag van Rembrandt - tot en met 15 september 2019 te zien onder de titel 'Lang Leve Rembrandt' in Charlotte van Velzen: Douarière. fotos rijkmuseum Ollo Feenstra: Rembrandt in de klei. Studentenkamers snel gevuld Nederlandse studenten blijven vaker thuis wonen, maar ver huurders van studentenhuisves ting in Vlissingen en Middelburg blijven niet met lege kamers zit ten. Sterker, er worden gesprek ken gevoerd om uit te breiden. Theo Giele Vlissingen - Arjan Wisse, verhuurder APV

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 33