24 FORMULE 1 GP VAN G ROOT-BRITTAN NIË Hij moest er een half jaar op wachten, maar op Silverstone eindigde een team genoot voor Max Verstappen. Pierre Gasly tekende voor zijn beste prestatie van 2019. En dat was nodig ook. Whitaker overleden Van Silfhout zegt Aken af Van Dam in achterhoede Red Bull-topman Helmut Marko had de noodklok al laten luiden voor Pierre Gasly in de media: ,,Zorg dan maar dat je als de wiede weerga wat gaat presteren, anders wacht je een enkeltje exit.'' Daniel Kviat kan er over meepraten. Vier WK-rondjes kreeg hij de kans in 2016, vervolgens werd de Rus zon der pardon weggedegradeerd in ruil voor Max Verstappen. Zo alarmerend was de situatie van Gasly nog niet, al waren zijn prestaties er wel naar. Max Verstap pen kon hij dit seizoen nergens bij benen, maar de laatste weken zakte de 23-jarige coureur uit Rouen he lemaal door de ondergrens. Achtste in Canada, tiende in Frankrijk en een zevende klassering in Oosten rijk. Alsof dat nog niet pijnlijk ge noeg was, werd Gasly op Spielberg ook nog gelapt door teammaat Ver stappen, de winnaar op het thuis- circuit van renstal Red Bull. Wat toch vrij beschamend is als je een Ik heb een flinke stap voorwaarts gezet, maar ik moet er echt nog wel één maken van de zes sterkste Formule 1-wa- gens bestuurt. Gasly's geluk? Veel betere alter natieven dienden zich niet meteen aan. Drie jaar terug had Marko met Verstappen een toptalent dat aan de poort rammelde, nu niet. Dus bleef Gasly in zijn RB15 zitten. Maar na Oostenrijk werd hem wel héél dui delijk gemaakt dat het beter moest. Véél beter. Oké, die slechte beurt had ook te maken met het feit dat Verstappen al over een nieuwe voorvleugel beschikte en Gasly nog niet. ,,Maar ondanks dat verschil zal Pierre zich nu heel snel moeten verbeteren. Hij moet vooral leren inhalen'', waarschuwde Marko, die de Fransman veel te voorzichtig vindt racen. ,,Hij moet voor de zo merstop nog gaan leveren. Het gat tussen hem en Max is simpelweg te groot.'' Snelheid Ook stipte Marko nog aan dat Gasly wat hem betreft te veel bezig is met zaken waar hij zich niet mee moet bemoeien. Zo verklapte hij dat het team de Fransman al eens zonder veel resultaat had laten racen in een auto die niet op hem, maar op Ver stappen was afgesteld. Marko, op de Oostenrijkse tv: ,,Het is zaak dat Pierre gaat werken aan zijn snel heid, in plaats van almaar met die set-up bezig te zijn.'' Door iedereen met ook maar een beetje verstand van de genadeloze prestatiecultuur binnen Red Bull Racing werden die woorden uitge legd als een laatste waarschuwing. Dus wist Gasly wat hem te doen stond in Engeland. Al op donder dag sprak hij daar van een 'nieuwe benadering'. En deze keer bleef het eens niet bij woorden bij de Frans man, die soms wel irritant flegma tiek bleef onder alle kritiek. Alsof hij de ernst van zijn situatie niet he lemaal leek te begrijpen. Met de snelste trainingstijd gaf hij vrijdag op Silverstone meteen een teken van leven. Gevolgd door een prima kwalificatie (vijfde). En op zondag zijn beste race in dienst van Red Bull. Al was die vierde plaats natuurlijk wat vertekend door het terugvallen van Verstap pen na diens crash met Sebastian Vettel, Gasly toonde wél aan in te kunnen halen en te kunnen vech ten met de Ferrari's. ,,Dit moet een grote boost voor zijn vertrouwen zijn'', concludeerde teambaas Christian Horner. „Hopelijk neemt Pierre dit momentum nu mee naar de volgende races.'' Want laat duidelijk zijn: één goede beurt is nog niet voldoende voor een zorgeloze toekomst. Niet voor niets noemde Marko de verbe teringen bij Gasly slechts 'accepta bel'. Ook op de Hockenheimring en in Boedapest moet hij laten zien wat hij waard is. ,,Ik heb al een flinke stap voorwaarts gezet, maar ik moet er echt nog wel één ma ken'', besefte Gasly. ,,Het podium moet mijn volgende doel zijn.'' UITSLAGEN dinsdag 16 juli 2019 GO VOLGENDE RACE GP VAN DUITSLAND (ZONDAG 28 JULI) Pierre Gasly in zijn Red Bull. Eén keer voor Verstappen heeft de teamleiding nog niet overtuigd. foto getty images Gasly gaat nu voor plek op podium Arjan Schouten Silverstone -Pierre Gasly (23) BOKSEN Voormalig we reld- en olympisch kampi oen Pernell Whitaker is om het leven gekomen bij een verkeersongeval. De 55-ja- rige Amerikaan werd in Vir ginia Beach aangereden door een voertuig, aldus de plaatselijke politie. Whita- ker won in 1984 bij de Spe len van Los Angeles goud bij de lichtgewichten. Daarna begon hij aan een succesvolle profcarrière. PAARDENSPORT Diederik van Silfhout (foto) mist door een blessure van zijn hengst Expression het CHIO in Aken. Vanwege het drukke programma en het gemis van nog een aantal paarden wordt Van Silfhout niet vervangen. Het Neder lands team zijn Marlies van Baalen met Ben Johnson en Adelinde Cornelissen met Zephyr. GOLF Anne van Dam heeft bij de Marathon Classic in Sylvania (Ohio) genoegen moeten nemen met een plek in de achterhoede. De 23-jarige Arnhemse ein digde het toernooi uit de Amerikaanse vrouwentour LPGA op de gedeelde 67ste plaats met 284 sla gen. De Zuid-Koreaanse Kim Sei-young was de beste met 262 slagen. DAMMEN Rotterdams Open, 2de ronde: Groe nendijk (Ned) - Sookram (Tri) 2-0, Sipma (Ned) - Van Tol (Ned) 2-0, Heusdens (Ned) - De Meulenaere (Bel) 2-0, Hoogendoorn (Ned) - Samb (Ned) 0-2, Van Ballegooijen (Ned) - Georgiev (Rus) 1-1, Valneris (Let) - Schotanus (Ned) 1-1. SCHOONSPRINGEN Gwangju. WK. Vrouwen, 3-meter- plank synchroon: 1. Shi/Wang (Chn) 342,00, 2. Abel/Citrini Beaulieu (Can) 311,10, 3. Espinosa/Hernandez (Mex) 294,90; 7 Jansen/Van Duijn (Ned) 277,50. TENNIS Mannen. Amersfoort, 1ste ronde: Van Rijthoven (Ned) - Escobar (Ecu) 4-6 7-6 7-6, De Schepper (Fra) - Dec kers (Ned) 6-3 6-4, Metreveli (Geo) - Lootsma (Ned) 6-3 4-6 6-4. VOLLEYBAL Chicago. Nations League. Mannen, finale: Rusland - VS 3-1 (25-23 20-25 25-21 25-20). Om 3de plaats: Polen - Brazilië 3-0 (25-17 25-23 25-21).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 24