II 20 Wout van Aert wint voor Jumbo alweer vierde IUIVIB VIM1 WIELRENNEN TOUR DE FRANCE 2019 'Je bent een hooligan. We hebben geen banden meer over' De eerste negen dagen waren al om van te dromen, maar op dag 10 bekroonde Jumbo-renner Wout van Aert zijn Tour debuut met een sprintzege. „Dit is zo veel meer dan verwacht", jubelde de 24-jarige Belg. Kort Barga 'ontgroent' De Jong Met een paar vriendschappelijke tikken van zijn ploeggenoten op zijn achterhoofd is Frenkie de Jong (rechts op de foto) onthaald bij FC Barcelona. Voor de eerste training moest de voormalige Ajacied, net als andere aanwinsten Antoine Griezmann en Neto, tussen een haag van nieuwe teamgenoten doorlopen voor een 'ontgroening'. Nigeriaan naar Heerenveen SC Heerenveen heeft de Nigeriaan Chidera Ejuke gecontracteerd. De 21-jarige aanvaller komt van het Noorse Valerenga en tekent in Friesland een contract voor vier seizoenen. Casillas in begeleidingsstaf Iker Casillas gaat deel uitmaken van de be geleidingsstaf van FC Porto. De 38-jarige doelman is op de weg terug na zijn hartin farct van begin mei. De Spanjaard gaat een verbindende rol vervullen tussen de trainer en de spelers. Maradona-film in stadion Een nieuwe documentaire over Diego Mara- dona (foto) gaat over drie weken in première in het Olympisch Stadion in Amsterdam. De film is gemaakt aan de hand van meer dan 500 uur archiefmateriaal. Het is de eerste filmpremière in het stadion. De documen taire is vanaf 8 augustus in meer dan zeven tig bioscopen in Nederland te zien. Flitsen EK2020 De UEFA heeft via zijn site een recordaantal van 19,3 mil joen aanvragen binnengekre gen voor kaart jes voor het EK 2020. Vanuit 213 landen kwamen in schrijvingen. Er zijn voor het publiek drie miljoen kaarten beschikbaar. Bertens WK U Ritzeges Quote van de dag Opeens klinkt daar vanuit de ach tergrond een bekende stem. 'Woutje!' Het is Steven Kruijswijk die een kluwen van fotografen, ca meramensen en beveiligers infietst. Wout van Aert heeft even daarvoor van de jury het verlossende woord gekregen. Hier, bij de finish van de Tour-etappe op Lices Georges Pom pidou, boekt hij de grootste zege uit zijn nog maar korte wegcarrière. Op de streep heeft de 24-jarige Belgische debutant in de Tour zijn armen al in de lucht gestoken, maar toch slaat daarna bij Van Aert de twijfel toe. Maar nu kan het vierde Jumbo-Visma-feest van deze Tour editie beginnen en valt Van Aert Kruijswijk in de armen. De twee liggen in de Tour samen op de kamer en hebben de afgelo pen maanden een wielerbroeder- schap opgebouwd. Die ontstaat in mei op het trainingskamp in de Sierra Nevada in aanloop naar de Tour. Kruijswijk traint daar dage lijks met de drievoudige wereld kampioen veldrijden, die in de winter is overgekomen. Kruijswijk is ook degene die bij de ploeglei ding aankaart dat Van Aert prima in de Tour-ploeg zou passen. Dat is een understatement, want de Belg is een van de drijvende krachten achter de dominantie van Jumbo-Visma, de ploeg die nu dus vier van de tien etappes heeft ge wonnen. Op dag 1, nadat Jumbo sprinter Dyan Groenewegen is ge vallen, zet Van Aert Mike Teunissen af voor zijn 'gele' sprint in Brussel. Op dag 2 is hij een van de motoren in de gewonnen ploegentijdrit. In de finale van etappe 7 naar Chalon- sur-Saóne brengt hij met een mon- ster-kopbeurt van meer dan drie DAAN HAKKENBERG kilometer Groenewegen in stelling, die daarna naar zijn eerste zege sprint. Zelf draagt Van Aert vier dagen de witte trui van beste jongere, wordt hij tweede achter Sagan en nu wint hij een etappe in de groot ste wielerwedstrijd ter wereld. ,,Voor mij persoonlijk was dit de kers op de taart. Anders kan ik het niet zeggen. Ik heb echt genoten dit Jammer genoeg krijg je geen trui voor een etappe in de Tour. Ik denk dat ik nog niet kan bevatten hoe groot dit is eerste deel van de Tour. We zijn met verwachtingen hier naartoe gekomen, maar dit is zo veel meer dan verwacht.'' Net als in de eerste etappe lukt het de Jumbo-ploeg, op weg naar Albi, niet om het bedachte plan ten uitvoer te brengen. In Brussel valt Groenewegen hard in de finale, deze keer is de sprinter een van de slachtoffers in de waaierfinale. Van Aert en Kruijswijk zitten wel in de voorste groep en wanneer duidelijk wordt dat Groenewegen niet terug zal keren, wordt de strategie gewij zigd. Van Aert: ,,Net als bij de zege van Mike op dag 1 hebben we ook nu ons hoofd koel gehouden toen de situatie niet perfect was. Dat is de kracht van ons team.'' Heel even steken Kruijswijk en Van Aert de koppen bij elkaar. De Belg vraagt aan zijn kopman of hij voor zijn kans mag gaan in de dinsdag 16 juli 2019 GO VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL Sevilla heeft met Oliver Torres de negende versterking binnengehaald. De 24-jarige mid denvelder komt voor 12 miljoen euro over van FC Porto. Roberto Soldado keert terug naar Spanje. De 34-jarige spits gaat van Fenerbahge naar Granada. Chelsea heeft het contract van Mason Mount verlengd tot de zomer van 2024. De 20-jarige middenvel der kwam in het seizoen 2017/2018 op huur- basis voor Vitesse uit. ma Ne Tennisster Kiki Bertens (foto) is na Wimbledon één plek gezakt op de wereld ranglijst. De 27-jarige West- landse staat nu vijfde. Ze werd gepasseerd door Simona Halep, die het toernooi op won. 1de Schoonspring- sters Celine van Duijn en Inge Jansen zijn bij de WK in Gwangju ze vende gewor den bij het syn- chroonsprin- gen vanaf de 3-meterplank. ,UI» Na Teuns en De Gendt won er gisteren weer een Belg. Voor Ne derland staat de teller deze Tour ook op 3 (Teunissen, Jumbo in ploegentijdrit en Groenewegen). O a 0) -Oud-Formule 1-baas Frank Williams over zijn ritje met Lewis Hamilton. Kroon op zijn >0 @daanhakkenberg Albi Er is later een blik op de finishfoto voor nodig, maar Wout van Aert weet al dat hij heeft gewon nen in Albi. Rechts is de Italiaan Elia Viviani net een banddikte ach ter hem bin nen gekomen. FOTO BELGA —Wout van Aert (24)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 20