JOL De man die de deurvan MH17 sloot m Onderzoek: bereidheid om te reizen is stuk lager dan bij mannen van 2. Geraint Thomas 3. Egan Bernal Rampvlucht beheerst nog altijd het leven Wilfred Kreuger Supermarktketen Jumbo neemt de Agrimarkt over. De zes winkels in Zeeland, Zuid-Holland en West Brabant worden omgevormd tot Jumbo's. „Een groot verlies voor Zeeland", vindt klant Jan Kluijfhout. „De Agrimarkt voelt zelfs een beetje als van mezelf." a Hij is niet de enige. Veel klanten staan niet te juichen bij het verdwijnen van de Zeeuwse super. ZEELAND2 Dat blijkt uit een analyse van cijfers over vacatures en werkzoekenden van het UWV, uitgevoerd door ABN Amro. Gemiddeld willen vrouwen 21 kilometer minder ver reizen dan mannen. Gemiddeld zijn werkzoekenden bereid 38 kilometer te reizen, vrou- wen willen 28 kilometer afleggen naar hun werk, mannen zetten de marge op 49 kilometer. ,,Wie min der ver van huis zoekt naar werk, heeft ook minder opties om uit te kiezen. Minder opties betekent min der onderhandelingsmogelijkhe den'', aldus Sandra Phlippen, hoofd Nederland bij het Economisch Bu reau van ABN Amro. ,,Daarnaast blijkt uit Frans onderzoek dat de la gere reisbereidheid van vrouwen in Frankrijk 10 procent van de gender pay gap verklaart.'' Mocht dat ook in de Nederlandse situatie van toepassing zijn, dan zouden vrouwen 15 euro netto per maand mislopen. Maar of ze daar echt rouwig over zijn? Uit eerder Brits onderzoek blijkt dat vrouwen reizen duidelijk vervelender vin den dan mannen. ,,Als vrouwen ge- Wie minder ver van huis zoekt naar werk, heeft ook minder opties lukkiger worden van dichtbij huis werken, dan is het misschien ook niet erg'', zegt Phlippen. ,,Ik vind het wel heel belangrijk dat vrouwen zich realiseren dat ze zichzelf kan sen ontnemen omdat ze die kansen niet waarnemen. Het kan een keuze zijn om in de buurt van de crèche te werken, maar ik zou er wel voor pleiten dat iedereen die keuze bewust maakt.'' Ook, zegt ze, kunnen we niet uit sluiten dat vrouwen misschien nou eenmaal meer interesse hebben in beroepen die dichter bij huis liggen. „Kapsters kunnen bijvoorbeeld verspreid in heel Nederland aan de slag, ze hoeven niet ver te reizen", aldus Phlippen. ,,We proberen dat ook mee te nemen in het onder zoek, maar dat blijkt heel moeilijk. Willen vrouwen minder reizen en beperken ze daarom hun opties, of liggen de typische vrouwenbanen nou eenmaal dichtbij en hoeven ze ook niet verder te kijken?'' Uit de analyse van de cijfers blijkt bovendien dat hogeropgeleiden solliciteren op banen die gemid deld 30 kilometer verder liggen en dat ze dus bereid zijn een stuk ver der te reizen dan lageropgeleiden. Nieuwsmedia Voor meer Tournieuws zie pagina 20 t/m 22 en pzc.nl/tourdefrance 10E ETAPPE 1. Wout van Aert 2. Elia Viviani 3. Caleb Ewan 17. Cees Bol ALGEMEEN KLASSEMENT 1. Julian Alaphilippe 4. Steven Kruijswijk 04.49.39 +z.t. 43.27.15 +1.12 +1.16 +1.27 P4 Vrouwen zoeken het liefst een baan dicht bij huis Vrouwen willen minder ver rei zen voor hun werk dan mannen. Dat beperkt hun carrièremoge lijkheden. Marloe van der Schrier Amsterdam —Sandra Phlippen, ABN Amro Vanmiddag soms zon pzc.nl Ook voor het laatste cfk regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,60 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1