Op training voor de Vierdaagse Zomerserie: Op een bankje Politie zet tientallen medewerkers op non-actief of ontslaat ze JOL It's Djokovic! Formule 1 Walcheren i Joost Colsen (12) uit Hulst loopt samen met zijn moeder Beppie (43) de Vierdaagse van Nijmegen. Joost is daarmee een van de jongste deelnemers. Trainen vond hij maar saai, maar de McDonald's in Terneuzen halverwege een training was een welkome oppepper. Op pagina 16 brengen we nog een aantal lopers voor het voetlicht. Ieder met een eigen verhaal. Novak Djokovic wint titanenstrijd tegen Federer op Wimbledon Vettel berooft Verstappen van een podiumplaats op Silverstone Vlamingen van net over de grens, toeristen uit het verre noorden. De bankjes op de stadswallen van Hulst worden goed gebruikt. De schorsingen vielen bij eenheden in het hele land. Vorige week ont hulde deze krant dat de bende van topcrimineel Ridouan Taghi een hoofdagent uit Utrecht had omge kocht. De hoofdagent werd door kroongetuige Nabil B. genoemd. Na uitgebreid onderzoek is hem in- middels strafontslag aangezegd. Bij de Limburgse politie werd vorige week een leidinggevende geschorst vanwege 'mogelijk onprofessioneel gedrag'. Het was niet het eerste ver trek, eerder werden al drie collega's van deze chef op non-actief gesteld. De drie waren in beeld gekomen bij een onderzoek naar vier andere po litiemensen. Zij werden al in april geschorst. Grote zorgen Maar niet alleen in Limburg rom melt het. Ook bij de Amsterdamse politie regent het schorsingen. Vo rige week werd een 55-jarige mede werker aangehouden en geschorst. Onze agenten worden op alle niveaus benaderd door criminelen Hij is aangehouden op verdenking van ambtelijke corruptie, compu tervredebreuk en schending van het ambtsgeheim. Het was alweer de zevende schorsing in korte tijd van een medewerker bij de Amster damse politie. In een aantal van deze zaken ver- richt de Rijksrecherche inmiddels onderzoek. Binnen de politie leven al lange tijd grote zorgen over de integriteit van agenten. Zo blijkt uit het vertrou welijke politierapport 'Wie praat die gaat', dat in bezit is van deze krant, dat de Utrechtse politie er van uitgaat dat alleen al in de poli tieregio Midden-Nederland crimi nelen de beschikking hebben over negentien corrupte contacten bin nen de overheid. „Waarschijnlijk is dit het topje van de ijsberg'', zo staat in het rapport. Bronnen rond de po litie vertellen dat de Rijksrecherche nog een groot aantal onderzoeken op de plank heeft liggen, maar van- wege capaciteitsproblemen niet alle meldingen kan onderzoeken. Volgens Jan Struijs, voorzitter van politievakbond NPD, moet de politie veel meer doen om de weer baarheid van haar korps te vergro ten. ,,Sluipenderwijs worden onze agenten benaderd door criminelen. Het gebeurt op alle niveaus. Agen ten moeten dus worden getraind om hier op een goede en verant woorde manier mee om te gaan. Als agenten worden benaderd, moeten ze dat op een veilige manier kun nen melden bij hun leidingge vende. Daar valt nog een wereld te winnen." Politiebond ACP sluit zich daarbij aan.P7 18°C Nieuwsmedia Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 711688 55555 .ROLEX MIAMI SURFERS POINT 338Ë8! .ROLEX Voor meer Tournieuws zie pagina Sport 2 T/M 5 en pzc.nl/tourdefrance ACHTSTE ETAPPE 1. Thomas de Gendt 5.17.02 2. Thibaut Pinot +0.06 3. Julian Alaphilippe zt 19. Bauke Mollema +26 NEGENDE ETAPPE 1. Daryl Impey 4.03.12 2. Tiesj Benoot zt 3. Jan Tratnik +0.10 19. Bauke Mollema +16.25 ALGEMEEN KLASSEMENT 1. Julian Alaphilippe 38.37.36 2. Giulio Chiccone +0.23 3. Thibaut Pinot +0.53 7. Steven Kruijswijk +1.27 P16 SPORT8 »P20 Corrupte agent op de korrel Tientallen agenten zijn de afge lopen weken geschorst vanwe ge integriteitsaffaires en schen ding van het ambtsgeheim. Dit lijkt het topje van de ijsberg, zo blijkt uit een geheim rapport. Yelle Tieleman Utrecht —Jan Struijs, politievakbond NPD 03 E maandag 15 juli 2019 Later in de week warmer pzc.nl Ook voor het laatste cfk regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,75

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1