Wijk Kruseveer is bijna klaar IN DE REGIO II 6 Meer fietsen en minder auto's OUDE HAVEN WEER VOL WATER/ MIJN DORP, MIJN STAD Wethouder Loes Meeuwisse zegt dat de veranderingen aan het plein aan de noordzijde van het station niet voor morgen zullen zijn. Ze denkt dat de uitvoering eind vol gend jaar of begin 2021 zal plaats vinden. Spoortunnel De wens om op het Stationsplein meer ruimte voor fietsen te maken, komt onder meer voort uit het feit dat aan de andere kant van hotel Terminus, bij het busstation, op termijn geen ruimte meer is voor tweewielers. Vanwege de aanleg van de spoortunnel werd de fiet- senstalling aan die kant al ver plaatst naar de Kavel Pik, maar daar zal hij op termijn ook weer moeten wijken voor een complex met ap partementen en commerciële ruimtes. Het Stationsplein, waar nu al heel veel fietsen staan, moet het alterna tief worden. Een andere indeling van het plein moet ervoor zorgen dat meer fietsers er straks hun tweewieler kunnen stallen. ,,We schatten in dat het daarvoor wel no dig is om de fietsen in twee lagen boven elkaar te gaan zetten", zegt Meeuwisse. Voor auto's is er in de toekomst waarschijnlijk wat min der plek, al zal er volgens de wet houder zeker ruimte blijven voor mensen die met de auto even ie mand komen ophalen of afzetten. Fraai Al met al moet het plein er in zijn totaliteit mooier op worden. De ge meente wil dat het een fraai ver- blijfsgebied wordt. Hoe het er pre cies uit komt te zien, is nog niet duidelijk, want het ontwerp moet nog worden gemaakt. De gemeente moet bovendien nog wat subsidies voor de herin richting binnenslepen. Zo wordt gehoopt op een bijdrage van twee ton van het Rijk. Meeuwisse is daar positief over. ,,De subsidie moet nog officieel worden toegekend, maar we hebben er al contact over gehad. Het Rijk zet heel erg in op goede faciliteiten voor fietsparke- ren bij stations.'' Goes hoopt dat ook de provincie een fikse duit in het zakje doet: 120.000 euro. De gemeente zelf zou dan nog ruim tweeënhalve ton moeten bijleggen. Joeri Wisse Kruiningen Het gaat om het deel tussen de ro tonde bij de Aldi, langs de woon- werkkavels ,,De weg moet daar voor dinsdag en woensdag wel he lemaal dicht", zegt projectontwik kelaar Leon J obse. ,,Maar het alter natief was dat het weken zou du ren. Dan maar even kort wat meer overlast." Bewoners van de wijk, maar ook bezoekers aan zwembad Den Inkel of het bos, moeten om rijden via de Hogenakkerweg en de Polderweg. Verderop in de wijk worden meer straten 'woonrijp' gemaakt. Zo krijgt de Ravenstein, de weg achter het tweede appartemen tengebouw nieuw plaveisel. De boulevard aan de voorkant van de flats is nagenoeg af. Jobse is ook blij met de onlangs aangelegde brede trap tussen de twee gebou wen. ,,Die sluit prachtig aan op de Bredam, de belangrijkste weg van de wijk." Groene hart Aan de andere kant eindigt de Bre- dam nu nog op één grote bouw plaats. ,,Je zou het nu niet zeggen, maar dit wordt straks het groene hart van de wijk. Omzoomd door een groene singel komt er een speeltuin en een trapveldje." Vooral de vele jonge gezinnen wachten al lang op speelvoorzie- ningen. ,,Eerder kon echt niet, we hadden de ruimte gewoon nog nodig. Maar na de zomer begint echt de aanleg." De wijk nadert rap haar voltooi ing. Deze week gaan de laatste ne gentien vrije kavels in de verkoop. Ook zijn er nog een aantal grote 'parkkavels' te koop. In dit gebied van de wijk is onlangs begonnen met de aanleg van het vrijliggende fietspad. In totaal komen er 250 huizen in Kruseveer. ,,Met acht honderd tot duizend bewoners is het bijna een dorp op zich." Stadhuisconcert Kant en Schuitemaker Puzzelrit voor auto's en motoren h\ m i positie van Anke van den Bosch-Onrust (acrylschilderijen) en Frans van den Bosch (houtsculpturen) Vrij biljarten 15.30-17.00 uur: Wis selende sportactivi teiten voor de jeugd Dreef, 08.30-12.30 uur: Weekmarkt; Moerzicht, 14.00-16.00 uur: Spelmiddag met koersbal en sjoelen. Het is daarvoor wel nodig om de fietsen in twee lagen boven elkaar te gaan zetten vrijdag 12 juli 2019 Plein voor station Goes op de schop Het Stationsplein in Goes gaat op de schop. Er komt minder ruimte voor auto's en juist meer voor fietsen. Rob Paardekam Goes - Loes Meeuwisse, wethouder De entree van nieuwbouwwijk Kruseveer in Kruiningen krijgt een oppepper. Vanaf volgende week wordt de verbindende Sluisweg en de rotonde op de kruising met de Blauwhoefse- weg met een definitieve laag asfalt netjes afgewerkt. COLIJNSPLAAT Er staat weer water in de Oude Haven in Colijnsplaat. Met behulp van een brandweerauto en een gierwagen is gis termiddag het water op peil gebracht. Met de voltooiing van de Oude Haven is er weer een onderdeel van het plan 'Rondom Colijnsplaat' afgerond. De eerlijkheid gebiedt echter wel te zeggen dat er een dag eerder al 11.000 tot 12.000 kuub water in de Oude Haven was ge pompt. Wethouder Adrie van der Maas ver richtte gisteren de officiële handelingen. Hij mocht de spuit van de tankwagen bedienen. Dit deed hij samen met Ko Kallewaard van de plaatselijke ondernemersvereniging en Jan- neke Janssen van de dorpsraad. FOTO MARCELLE DAVIDSE THOLEN Stichting Anthonie Kel dermans Concerten houdt morgen een Stad huisconcert in Tholen. De stichting heeft trom bonist Jeffrey Kant en harpiste Anneleen Schuitemaker uitgeno digd om het programma 'Betoverende klanken uit verschillende werelden' uit te voeren. Jeffrey Kant en Anneleen Schuitemaker hebben beiden het conservato rium doorlopen in Am sterdam en hebben hun studie met vlag en wim- pel afgerond. Na diverse persoonlijke successen staan ze samen in Tho- len en geven ze een bij zonder concert. Het concert begint om 15.30 uur en is gratis toegan kelijk. THOLEN Motor- en autoclub Tho- len verzorgt morgen een puzzelrit voor auto's en motoren. Iedereen is welkom. De rit, van on geveer 30 kilometer lang, wordt verreden over de landwegen en dijken tussen Poortvliet en Tholen en is geschikt Het oude stadhuis van Tholen. fotorob paardekam voor elke deelnemer. In schrijven kan van 13.30 tot 14.00 uur. De start is vanaf 13.45 uur in ge meenschapscentrum De Meulvliet, Zoekweg 8 te Tholen. De prijsuitrei king is zo spoedig mo gelijk na binnenkomst van de laatste deelne mer. Nadere inlichtingen via mactholen.nl. GOES Stadskantoor 08.30 17.00 uur: Expositie Kees Huij- sen; Centrum 't Westlicht, Albert Joachimkade 3, 10.00-12.00 uur: Inloop voor hulpvra gen, luisterend oor en koffie en thee; Inloophuis Oase, Rooseveltlaan 87, 13.30-15.30 uur: Open middag klei- groep 'Werk in Uit voering' HEINKENSZAND Galerie 't Kunstuus, vanaf 13.00 uur: Ex- KAMPERLAND Dorpshuis Casem- broot, Alexiaplein 3, 13.00-16.00 en 20.00-23.00 uur: SCHERPENISSE Brasserie De Zee ster, 20.00 uur: Bingo THOLEN Atrium gemeente huis, Hof van Tholen 2, 13.00-15.00 uur: Taalcafé WEMELDINGE Gymzaal tegenover OBS, WOLPHAARTSDIJK Papeweg 10, 11.00 15.00 uur: Zomer- zwerfboekenmarkt YERSEKE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 50