Salm steelt de show tijdens openingsact De Koning heeft nu een andere status nog één keer écht knallen ZEELAND 13 Hij moest er even voor in zijn ge heugen graven, maar De Koning weet wel wanneer hij voor het laatst een belangrijke wedstrijd op Nederlands water heeft gevaren. ,,Dat moet in 2014 zijn geweest, op Zenuwachtig wordt De Koning daar niet van. Ook niet omdat hij het nu voor eigen publiek kan (of moet) laten zien. ,,Nee, hoor. Voor mij is het niet anders dan wed strijden verder weg. Logistiek is het allemaal alleen wat makkelij ker, het reizen kost minder tijd'', zegt hij nuchter. ,,En het is na tuurlijk wel leuk dat er nu wat meer bekenden kunnen komen kijken.'' Zij kunnen 'hun' wereldtopper nu van dichtbij aan het werk zien en - die kans is vrij aanzienlijk - met eigen ogen zien winnen. De Koning verkeert namelijk in bloedvorm. Vorige maand, tijdens een wereldbekerwedstrijd in het Poolse Poznan, verbrak hij bij voorbeeld nog het wereldrecord in de skiff. Op dat onderdeel won hij uiteindelijk goud en met Annika van der Meer zegevierde hij ook nog in de gemengde klasse. Kroon op het werk ,,Het gaat lekker, we liggen goed op schema'', vindt De Koning. ,,We zijn goed op weg ons doel te halen: ook de komende twee jaar op de hoogste trede van het po dium blijven.'' Want dan staan de Spelen van Tokio op het pro gramma. Daar willen De Koning en Van der Meer - in 2017 en 2018 wereldkampioen in de gemengde klasse - de kroon op hun werk zetten. Aan dit weekend tilt de Zeeuw niet heel zwaar. ,,De tegenstand valt een beetje tegen. Niet alle lan den hebben de middelen die wij hebben en zij kunnen dus niet zo maar overal inschrijven. Wat dat betreft zijn wij wel bevoorrecht.'' Het is vooral lekker om nog even te kunnen varen, ook nog in eigen land. Want de blik is al gericht op augustus, dan staat het WK op het programma. De Jong heeft niet voor niets ge wacht tot het H4A Internationaal Beloften Weekend om de eerste seizoenshelft af te sluiten. ,,Een nieuwe wedstrijd in eigen streek is altijd mooi. Daar wil ik graag bij zijn", verklaart de 20-jarige renner van het VolkerWessels-Merckx Cy cling Team. ,,Bovendien is het een speciale wedstrijd, enkel voor ren ners uit mijn leeftijdscategorie. Dat is uniek, want normaal rij d j e vooral wedstrijden met elites. Ik heb dus zeker mijn zinnen hierop gezet." Vervolg Het Beloften Weekend behoort, evenals de GP Arjaan de Schipper, tot de U23 Road Series, een nieuwe reeks wedstrijden, speciaal voor renners onder de 23 jaar. ,,Ik heb tot nu toe slechts twee wedstrijden meegedaan, maar die verliepen al lebei uitstekend. Twee keer top vijf, in GP Arjaan de Schipper voor ei gen publiek en de Color Code Bas- senge op lastige terrein in de Ar dennen. Het zou mooi zijn als ik daar nu een vervolg aan kan geven." Wie in het Beloften Weekend wil scoren, moet van goeden huize ko men. ,,De wedstrijd begint met een relatief lange individuele tijdrit van 20 kilometer", legt De Jong uit. ,,Dat zie je niet vaak. Sterker nog: het is pas mijn vierde tijdrit van het sei zoen. Het gaat in elk geval geen se- condespel worden. Wil je een goed klassement rijden, mag je daar nau welijks tijd verliezen. Dat gaat dus meteen cruciaal zijn voor het klas sement." De inwoner van Goes heeft ech ter recent bewezen dat hij daarvoor ook talent heeft, met zijn zevende plaats op het NK tijdrijden voor be loften in Ede. ,,Het is en blijft een mooie, maar lastige discipline. Ik wil me er graag verder in ontwik kelen. Het is enorm afzien, maar als het resultaat achteraf goed is, geeft dat veel voldoening. Afgelopen weekend ging het alles behalve naar wens in Omloop Het Nieuwsblad voor beloften, maar ik hoop op be tere benen in het Internationaal Be loften Weekend." Afwachten De wedstrijd zou hem op papier namelijk goed moeten liggen, met naast een tijdrit een rit in lijn over kasseien naar Philippine. ,,Ik heb de Omloop van de Braakman al eens gereden, dus ik weet wat ik onge veer kan verwachten van die rit in lijn. Het zou me in principe inder daad goed moeten liggen, maar het blijft afwachten hoe de vorm is. Ik hoop in de finale wat te forceren, maar dat is nu nog koffiedik kijken. Ik wil in elk geval nog één keer vlammen in eigen provincie voor dat ik aan mijn rustperiode begin, met aansluitend een trainingsstage met het oog op het najaar." De tijd rit is in Hulst, de rit in lijn van Sluiskil naar Philippine. Niet alle landen hebben de middelen die wij hebben, we zijn wel bevoorrecht de Bosbaan (in Amsterdam)'', zegt hij. En op het water in Rotterdam? ,,Poeh, ik denk 2013. Maar dat was een nationale wedstrijd.'' Toen was De Koning nog niet van het niveau dat hij zomaar van iedereen kon winnen, zegt hij zelf. ,,En er deden toen maar zo'n hon derd atleten mee, vooral Neder landers.'' Dit weekeinde is alles anders. De Zeeuw is wereldtop en het evenement een stuk groter dan dat van zes jaar geleden. ,,Nu zijn er wel 800 roeiers.'' Ik ga m'n uiterste I best doen om die jongens uit te schakelen Met paardensport van hoog ni veau zorgden de deelnemers gis teren meteen voor een geweldige opening van de veer tiende editie van Zeeland Outdoor Dressage. Ama zone Wilma Salm uit Goes eiste in M2 met de merrie I'M Like No body-Else BB de hoofdrol op. Zij liep, met de mooi in balans, ge dragen en fijn schake lend door de arrena van het Hippisch Centrum de Kroo dra vende zes-jarige Charmeur-doch ter, twee keer op rij met de aan sprekende scores van 74,00 en 69,33 procent naar een afgete kende de overwinning. De Oost- burgse Lesley van Eekelen stuurde de met veel afdruk mooi bergop waarts galopperende schimmelruin Grey naar zilver en brons (69,50 en 65,66). Wilma Salm was goed te spre ken over de Charmeur dochter: ,,Ze liep fantastisch en was helemaal op mij gefocust. Soepel en speels liep ze door de proef heen. De eerste proef liet ze zich op geen foutje betrappen. In de tweede proef maakte ze een paar kleine foutjes. Maar ik kan alleen maar erg blij zijn met dit fantastische paard.'' vrijdag 12 juli 2019 Voor het eerst in jaren staat er voor pararoeier Corné de Ko ning weer eens een serieuze wedstrijd in eigen land op het programma. In Rotterdam gaat voor de Goesenaar vandaag een wereldbekerweekend van start. Daniel Vervelde Rotterdam - Corné de Koning - ADO-verdediger Tommie Beugelsdijk over de RCS- spitsen NIEUW- EN SINT JOOSLAND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41