De Jong wil in eigen provincie O O) CD 12 ZEELAND Debuutenzege blijven uit voor Loof Weer een topper voor Sportpub Goes Podium intact, maar verschillen kleiner Minnaard kan weer met de besten mee JUBILEUM BEZOEK VAN ADO DEN HAAG Vandaag sluit eredivisionist ADO Den Haag de trainings- week in Zeeland af met een wedstrijd tegen RCS (aftrap 19.30 uur). De Oost-Souburgse derdeklasser viert zo het 90- jarig jubileum. Zijn eerste Europa League-avond verliep niet zoals gehoopt. Verdediger Augustine Loof uit Koewacht bleef op de bank bij Balzan FC uit Malta in het kwalificatieduel met het Slo veense Domzale en zag zijn ploeg met 3-4 ver liezen. Senijad Ibricic zette de ploeg van Loof- die deze zomer overkwam van FC Eindhoven - vanaf de penaltystip al na vijf minuten op achterstand. Daarna sloeg Balzan terug. Via Ricardo Calixto Correa Duarte en Uros Ljubo- mirac werd het 2-1. Dat was ook de ruststand. Maar de Slovenen trokken toch aan het lang ste eind: 3-4. Loof en zijn ploeggenoten heb ben dus iets recht te zetten in de return. Het poolteam van Sportpub Goes, dat uitkomt in de eredivisie, heeft opnieuw een grote vis aan de haak. Na het aantrekken van Huidji See is nu ook Marc Bijsterbosch binnen. De 25-jarige Bijsterbosch is een echte topper, die vorige week nog in Leicester samen met Niels Feijen derde werd tijdens de World Cup of Pool. De biljarter uit Emmen heeft al een indrukwekkende palmares bij elkaar gespeeld. Hij werd onder meer in 2017 Europees Kampi oen in het 10-ball en tweede in het 8-ball. Op het EK voor teams in 2018 pakte hij eveneens zilver. Door zijn komst kan het team uit Goes serieus aan de landstitel gaan denken. Na de eerste echte bergrit van de Tour de France, gisteren tijdens de zesde etappe, is André Kramer uit Yerseke nog steeds de num mer één van het PZC Wielerspel. Ook de nummers twee en drie, P.C. van Belzen (Nieuw- en Sint Joosland) en Arno van der Wal (Middelburg), behielden hun plek. De verschillen in de top werden wel kleiner. De dagzege ging gisteren naar Marie-Louise Openeer uit Heinkenszand. Zij scoorde een fraai puntentotaal van 332. Het zilver ging naar Ab Verplanke uit Philippine en MHJ Clement uit Kamperland was goed voor brons in de eerste bergrit. Wielrenner Marco Minnaard hoefde gisteren in de vijfde rit in lijn van de Ronde van Oos tenrijk, de zesde etappe in totaal, slechts één landgenoot voor zich te dulden. Tom-Jelte Slagter eindigde op de elfde plek, de Wemel- dingenaar van Wanty-Gobert werd twintig ste. Beide renners finishten in een grote groep coureurs (67), waarvan de Duitser Jannik Steimle de beste was. In het algemeen klasse ment is Minnaard wel de beste Nederlander. Hij staat 29ste, bijna zeven minuten achter de Belgische leider Ben Hermans. Blessure Oefenduel Via social media slingerde RCS een ludiek promo filmpje de wereld in. Luc Martens, afgelopen seizoen trainer van de onder-19-ploeg van de club uit Oost Souburg en vanaf heden assistent bij het eerste elftal, was in mei namens de club afgereisd naar het Cars Jeans Stadion om aanvoerder Aaron Meijers en Tom mie Beugelsdijk enkele vragen voor te leggen. ,,Wij hebben ontzettend scorende spitsen en snelle jon gens aan de buitenkanten. Hoe gaan jullie voorkomen dat zij het net weten te vinden?'', vroeg Martens, ge huld in RCS-jack, aan de verdedigers. ,,Wij hebben een jongen die heel goed is met beel den'', reageerde Beugelsdijk lachend. ,,Ik ga wat beel den opvragen van die gasten en rustig op m'n hotel kamer analyseren. Ik ga m'n uiterste best doen om die jongens uit te schakelen.'' Het is niet de eerste keer dat RCS een profclub ont vangt op sportpark De Alblas. Zo was vorig jaar FC Dordrecht te gast. De ploeg van toenmalig hoofd coach Gérard de Nooijer, geboren in Oost-Souburg, won met 0-7. ,,We werden in de eerste twintig minu ten overrompeld", herinnert keeper Tim Blind zich. ,,We speelden ons eigen spelletje en waren gelijk ge broken'', voegt de doelman er vervolgens aan toe. Dit jaar gaat RCS het anders aanpakken, verklapt Blind. ,,Iets serieuzer. We hebben nu vier keer ge traind en zullen georganiseerder staan, om het een beetje op te vangen. Het kan hard gaan, maar we zien het wel. Ik denk dat we het onder de tien kunnen houden.'' De doelman van RCS is dus optimistisch, maar hij De Jong was al succesvol dit sei zoen. Een etappezege en de eind zege in de Arden Challenge prijken op zijn palmares, maar ook mooie ereplaatsen voor eigen publiek in de GP Arjaan de Schipper en de Co lor Code Bassenge. ,,Het zou mooi zijn als ik in mijn laatste wedstrijd voor een korte rustperiode nog één keer kan knallen", klinkt het nu ambitieus, aan de vooravond van de thuiswedstrijd. weet ook dat zijn ploeg het afgelopen jaar in de derde klasse A verdedigend zwaar had. ,,Ik moet wel zeg gen: afgelopen seizoen hebben we veel tegengoals ge had, hoor. Als Walcheren zeven keer kan scoren bij ons, kan ADO dat ook, haha. Zij zijn al een paar week jes bezig.'' En net als vorig jaar tegen Dordrecht verwacht Blind tegen de Hagenaars vooral voor rust een pittig duel. „Volgens mij zijn wij de laatste amateurclub waar ze tegen spelen. Ik heb het een beetje gevolgd en ze starten steeds met de beste elf. De eerste helft zal dus pittig worden!'' ADO Den Haag treedt vanavond aan met onder an deren Lex Immers, Tomas Necid, Tommie Beugels dijk en Abdenasser El Khayati„De meeste topspe- lers bij hen zijn gebleven", weet Blind. „Eén van de betere spelers van de eredivisie, El Khayati, in Zeeland; dat is gewoon leuk!" Twee ADO-spe- lers genieten na interlandverplichtingen nog van hun vakantie: Elson Hooi, die met Cura sao actief was op de Gold Cup, en Wilfried Kanon, die met Ivoorkust de Afrika Cup speelde in Egypte. Zeeuwse campings Blind is mede verantwoordelijk voor de organisatie rondom het treffen met de residentieclub. „Dit is weer iets groter dan vorig jaar." Afgelo pen maandag struinde hij nog een handvol Zeeuwse cam pings af met flyers. Een schat ting maken van het aantal be zoekers vindt de sluitpost van RCS lastig. „Dat ligt ook een beetje aan het weer", zegt de 31-jarige Blind. ,,Eerst zou het goed weer worden. Nu gaat het mis schien regenen'', legt hij uit, om vervolgens toch een kleine voorspelling te doen. „Tussen de 500 en 1000 toeschou wers zou gaaf zijn. We hopen sowieso dat er veel leden van de vereniging zelf ko men. En nog wat mensen van buitenaf zou per fect zijn." De toegangsprijs voor leden is vijf euro. Niet-leden moeten €7,50 aftikken aan de kassa. vrijdag 12 juli 2019 VOETBAL BILJARTEN Marc Bijsterbosch. foto stefan osnabrug PZC WIELERSPEL WIELRENNEN GO 19. Voor Feyen- oord staat van avond het eer ste oefenduel met een oppo nent van naam op het pro gramma. In Oostenrijk is Red Bull Salzburg de te genstander (af trap 18.30 uur). Tholenaar Bart Nieuwkoop (foto) moet dat duel waar schijnlijk laten schieten. De rechtsback kampt met een blessure. Hij keerde gisteren wel terug op het trainings veld. Julius Bliek en zijn club Go Ahead Eagles spelen van avond een oe fenduel met Excelsior. Die ploeg was vo rige week nog aardig op schot bij MZC'11. In Zierikzee won nen de Rotter dammers met 0-10 van de tweedeklasser. Blind heeft een doel: geen dubbele cijfers Stefan Maas Oost-Souburg Vanaf de openingswedstrijd van het seizoen, de Ster van Zwolle eind februari, is wielrenner Timo de Jong al druk in de weer. De Goesenaar heeft al de nodige wedstrijdkilometers gemaakt en dat heeft geloond. Nu staat het H4A Internationaal Beloften Weekend in Zeeuws-Vlaanderen voor de deur. Job de Feijter Goes Tijdens het H4A Internationaal Beloften Weekend wil Timo de Jong hoge ogen gooien. foto privéfoto O a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 40