9 Ook een ritje met de tuktuk maken? De omgeving is prachtig, maar er mag hier wel meer te doen zijnvoor toeristen op pad. Zij vertelden na afloop dat ze op plekken waren geweest die ze nog niet eerder hadden gezien", zegt Hans. „We stippelen de routes zelf uit, dus dat vond ik een mooi compliment. De omgeving is hier ook gewoon prachtig, maar er zou voor toeristen wel wat meer te doen mogen zijn." Dat Hans daar sinds een jaar of drie zelf aan bijdraagt, is het gevolg van een grappig toeval. Hans is on dernemer en zocht al een tijdje naar een originele manier om reclame te maken voor zijn bedrijf. „In de PZC kwam ik een artikel tegen over een tuktuk en toen dacht ik: ja, dat is een leuk idee!" Samen met zoon Matjan en Hans de Jonge van de toenmalige Emté in het dorp, richtte Hans Tuktuk Verhuur Zee land op. Het drietal begon met twee tuktuks. Inmiddels is het wagen park uitgebreid naar zes exemplaren in verschillende kleuren. De tuktuks kunnen volgens Hans 65 tot 70 kilometer per uur. Die snel heid halen we niet. De kronkelige dijkjes lenen zich niet voor een spurt en bovendien geniet je maar half zo veel als je de gashendel vol uit openzet. Op provinciale wegen is het wel verstandig om tempo te maken. In ons geval steken we ze al leen maar over en dat vind ik span nend genoeg. Een personenauto is toch een stuk groter en sneller dan zo'n kleine tuktuk, ook al gelden voor allebei de voertuigen dezelfde verkeersregels. Eén ding is zeker: wanneer je met een tuktuk op pad gaat, heb je gega randeerd bekijks. Kinderen kijken het voertuig met open mond na en sommige volwassenen vergeten van verbazing terug te groeten wanneer wij vriendelijk gedag roepen of zwaaien. Dieren lijken ook verrast. Schapen stoppen spontaan met her kauwen als ze het blauwe wagentje zien aankomen en een groepje gei- ten sprint van schrik naar de andere kant van hun verblijf. Alleen zoe mende zomerbijtjes durven het aan de tuktuk van heel dichtbij te be wonderen. Rond de middag stoppen we net buiten Nisse voor een picknick. De mand die ze bij Spar Verbeek in Kwadendamme hebben klaarge maakt, puilt uit van de lekkernijen. Met volle teugen genieten we nog even van het toerist zijn in eigen provincie. Blij met deze leuke ervaring en teleurgesteld dat 'ie zo snel voorbij is, leveren we de tuktuk weer in bij Hans. We stappen de auto in. Een stuk minder origineel, maar wel weer heerlijk vertrouwd. HUREN vrijdag 12 juli 2019 GO Kijk op de site bij /video Op pad met de tuktuk Keukens v< wensen m iven$en Eén ding is zeker: wanneer je met een tuktuk op pad gaat, heb je gegarandeerd bekijks. fotos johan van der heijden Open mond De tuktuks zijn maandag tot en met zaterdag te huur. Voor een ochtend (10.00 tot 13.00 uur) betaal je 75 euro, een rit in de middag (13.30 tot 17.00 uur) of avond (17.30 tot 21.00 uur) kost 95 euro. Per tuktuk komt daar 200 euro borg bij. Er zijn verschillende routes, variërend van een puzzelrit tot de weeltjestocht. Ook is het mogelijk een picknickmand, ta- passchotel of barbecuepakket te bestellen. De bestuurder van de tuktuk moet 21 jaar of ouder zijn en een geldig rijbewijs B hebben. Meer informatie of reserve ren: tuktukverhuurzeeland.nl. Tuktuk Verhuur Zeeland is te vinden aan de Spoorstraat 20b in 's-Gravenpolder.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 37