SBS6 gaat naast Lingo ook Man bijt Hond reanimeren 'Liefdesbrief' Tupac aan Madonna onder de hamer 0 Reclamefoldeml en ik neem mee MEDIA CULTUUR 25 'Ik heb even gas teruggenomen' Bekijk alle vakantie voordeelpakkers op reclamefolder.nl/vakantie Download nu de nieuwe App Volgens bronnen is de kogel al door de kerk en bestaat de ambitie om de eerste aflevering komend najaar uit te zenden. Een groot deel van het oude team dat de human interesttitel ja renlang maakte voor omroep KRO-NCRV, zou zijn teruggevraagd. De Nederlandse ver sie van Man bijt hond, van oorsprong een Vlaams tv- programma, ging in 1999 van start. Het richtte zich vooral op tri viale, alledaagse en vaak regionale nieuwtjes en 'gewone', onbekende mensen. Geliefde items waren De Babbelbox ('Wanneer bereikte het kookpunt.de sketches van Ons-kent-ons en rubrieken als Van Boerenhol naar Moddergat ('waar we rond etenstijd bij willekeurige mensen aanschuiven om de dag door te nemen'). Oud publiek Het programma gaf ook ruimte aan regelmatig terugkerende paradijs vogels als Rapper Sjors, De Veer kampjes en Tiny en Lau. Zij doken na het stoppen in 2015 nog vaak op in andere tv-titels en You- Tubefilmpjes. Over de in vulling van het ('moge lijk') nieuwe Man bijt hond, wil SBS6 nog niets kwijt. De publieke omroep trok er de stekker uit vanwege een te oud pu bliek. De commerciële zender heeft daar blijkbaar geen boodschap aan. Onlangs werd bekend dat ook Lingo - om dezelfde reden door de NPO van de buis gehaald - bij SBS6 terugkeert. In de drie pagina's lange brief legt de in 1996 vermoorde Tupac van uit de gevangenis uit waarom hij geen relatie met Madonna kan hebben. De twee hadden rond 1994 een kortstondige romance. Madonna probeerde in 2017 de verkoop van meerdere spullen via de rechter te voorkomen, maar dat mislukte. Behalve de brief zou het gaan om satijnen ondergoed en een borstel waar nog haren van de Material Girl in zitten. De zangeres zou er in 2004 min of meer toestemming voor heb ben gegeven. Destijds tekende Madonna een document dat haar oude vriendin en adviseur Dar- lene Lutz spullen mocht houden die ze haar had gegeven. Wie de brief wil bemachtigen, moet wel flink de portemonnee trekken. Het startbedrag voor biedingen is 100.000 Ameri kaanse dollar, bijna 90.000 euro. ven op voor de klus die behalve lu cratief ook prestigieus is. „Als je als commentator bij FC Barcelona tegen Real Madrid op de tribune zit (wat De Vos al enige jaren voor Ziggo Sport doet, red.), dan is je collega uit Engeland ook diegene die de Engelse Fifa-versie heeft ingesproken. Daar naast zit die van Italië en daarnaast die van Frankrijk, etc.'' Róóód De Vos laat op zijn telefoon wat frag menten horen. Het beheerste, rede lijk milde commentaar van Ten Na pel uit de vorige versies van het spel staat in schril contrast met wat De Vos laat horen. Zijn gevleugelde uit spraak 'koekoek!' zit meermaals in het spel. ,,Maar ook ratata'', zegt hij met enige trots. De Vos zingt zelfs. ,,Ik weet niet zeker of dit het spel heeft gehaald, maar ik heb het num mer Rood van Marco Borsato inge zongen als een speler rood krijgt.'' De Vos schraapt zijn keel en zingt: ,,En dat is róóód.'' Voor de liefhebbers van het com- GRUETER mentaarvanEÏ Sierd: zijn be faamde restau- ranttips zitten ook in het spel. Bijvoorbeeld in het commentaar dat hij levert bij zijn persoonlijke favoriete club At- lético Madrid. De Vos raadt gamers dan ook aan met die ploeg te spe len. „Dan krijg je echt wat bijzon ders." De stem van Ten Napel mag De Vos in diens eigen huiskamer dan regelmatig in de weg zitten; het on derlinge contact is goed. Woensdag avond nog gingen Grueter en De Vos uit eten met hun voorgangers Ten Napel en Mulder. Voor De Vos werd het een symbolisch afscheid van de stem die vele jaren door zijn huis galmde. vrijdag 12 juli 2019 GO Man bijt hond, het televisiepro gramma dat in 2015 door de NPO van de buis werd gehaald, keert terug op SBS6. Volgens een woordvoerster van de zender wordt momenteel gewerkt aan enkele proefopnames. Gudo Tienhooven Na een lange juridische strijd wordt de 'liefdesbrief' die rap per Tupac Shakur schreef aan Madonna daadwerkelijk ge veild. Vanaf 17 juli kan iedereen bieden op de brief, die onder deel is van een groter aantal persoonlijke spullen van Ma donna die verkocht worden. Jeroen Grueter (50) werd eer der gevraagd om Fifa in te spreken. Hij liet het over aan Evert ten Napel. „Daar heb ik nog weleens spijt van gehad toen ik zag hoe groot het spel werd.'' Na het tweede verzoek twijfelde hij niet. ,,Ik ben ook heel blij dat mijn werkgever (NOS, red.) meewerkte. Zij begrepen gelukkig dat we hiermee ook de aansluiting met het jonge pu bliek, dat niet op zondag met het bord op schoot naar Studio Sport kijkt, bereiken.'' Na de hon derd opnamedagen, waarin liefst zestien miljoen tekstjes inge sproken werden, zat Grueter er doorheen. „Ik heb even wat gas teruggenomen. De Nations League heb ik nog gedaan, maar het WK voetbal bij de vrouwen heb ik laten lopen. Even zomer stop, ja. Bij de WK zwemmen (dat vandaag in Gwangju begint, red.) ben ik weer te horen." Sierd de Vos en zijn cocommentator Jeroen Grueter (op de onderste foto rechts). FOTO BEN DE GRAAF

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 25