20 Kort Derde zege in Giro voor Vos Marianne Vos (foto) heeft de zevende etap pe van de Giro Rosa gewonnen, een rit over 128 kilometer met lastige aankomst in San Giorgio di Perlena. Vos won eerder al de tweede en de derde etappe. Annemiek van Vleuten, die vierde werd, behield de roze leiderstrui. De ronde eindigt zondag. Ten Dam met schrik vrij Laurens ten Dam (38) is met de schrik vrij gekomen. De renner van CCC kwam hard ten val in de vijfde etappe van de Ronde van Oostenrijk en moest meteen naar het zie kenhuis. Daar werden geen breuken gecon stateerd. Hassan mikt op record Sifan Hassan aast vandaag bij de Diamond League in Monaco op een record op de En gelse mijl. ,,Ik wil mijn 4.14 met drie of vier seconden verbeteren", zei de Nederlandse bij de perspresentatie. Of ze zich ervan be wust was dat ze dan een wereldrecord loopt, vroeg een journalist. ,,Nee, als u het zegt dan zal ik inderdaad een wereldrecord lopen'', antwoordde de in de VS trainende topatlete. Opkikker voor Luiten Joost Luiten (foto) is goed begonnen aan het Schots Open, een van de toptoernooien op de Europese Tour. Nederlands beste golfer noteerde op The Renaissance Club in North Berwick 67 slagen (drie onder par). Hij staat daarmee 29ste. Luiten kon een opkikker goed gebruiken. Vorige week lag hij er na twee ronden al uit in het Iers Open. Flitsen Quote van de dag Giulio heeft ADHD, hij wil er al op de eerste klim vandoor Oudste V Barpa FC Barcelona heeft de Engel se jeugdinter- national Louie Barry (foto) voor de neus van PSG weg gekaapt. De 16-jarige speler levert West Bromwich Al bion 300.000 euro op. Contract WIELRENNEN TOUR DE FRANCE 2019 Kilometer Teuns grijpt zijn kans Bij de eerste aankomst bergop in deze Tour kon Steven Kruijswijk de favorieten niet volgen en verloor hij een halve minuut. De kopman van Jumbo-Visma hoopt dat de beklimmingen in de Pyreneeën en de Alpen hem beter liggen. Met zijn wijsvinger tekent Grischa Niermann een smiley op de achter ruit van de ploegleiderswagen wanneer hij net is uitgestapt. Die ruit is volledig geblindeerd door het zand van de laatste gravelstrook van La Planche des Belles Filles. Het is die onverharde weg die zijn kop man Steven Kruijswijk in de eerste echte test bergop een halve minuut tijdverlies heeft bezorgd op de con currentie. ,,Ingecalculeerd, al had den we uiteraard op minder ge hoopt. Maar ik bekijk het altijd van de positieve kant'', zegt Niermann over de achterstand van Kruijswijk en het lachende gezichtje. Even daarvoor is Kruijswijk zelf ook al met een lach aangekomen bij de teambus van Jumbo-Visma. Van teleurstelling is weinig te merken, terwijl het duidelijk was dat hij moest passen toen de favorieten el kaar in de laatste kilometer pro beerden de keel af te knijpen. Van de klassementsrenners deden al leen Romain Bardet en Vincenzo Nibali - die al een Giro reed - het slechter. Kruijswijk: „Natuurlijk heb je het liever niet. Het is zonde. Niet mijn beste dag.'' Tegelijkertijd wil Kruijswijk er niet te lang bij stilstaan. ,,Anders kan ik beter meteen het vliegtuig naar huis pakken. Het is niet de eer ste Tour die ik rijd en niet mijn eer ste grote ronde. Ik had er wel reke ning mee gehouden dat als ik in zo'n laatste kilometer moest sprin ten het niet ideaal zou zijn. Daar waren twee van die steile stukken. Het was volle bak en toen had ik Natuurlijk heb je het liever niet. Het is zonde. Niet mijn beste dag Vandaag 'e! O 9 s i niet echt de benen om met die jon gens mee te gaan. Daar moest ik me echt even herpakken.'' Het was Kruijswijk zelf die vooraf zei dat op La Planche des Belles Filles veel duidelijk zou wor den. Daar zou iedereen zien wie goed is en wie niet. Kruijswijk niet, klaarblijkelijk. Aangezien ook zijn ploegmaat George Bennett eerder boven was dan hij. Geraint Thomas Wie wel heel goed is: Geraint Tho mas. De Tour-winnaar van afgelo pen jaar wordt vierde achter rit winnaar Dylan Teuns en de nieuwe geletruidrager Giulio Ciccone. Tho mas laat bij de eerste aankomst bergop direct zijn tanden zien en zet alle andere favorieten op achter stand. Kruijswijk weet genoeg. ,,Thomas is dik in orde. Vorig jaar had hij ook een paar keer zo'n uit haal. Hij is ontzettend sterk en kan gewoon een minuut lang heel hard rijden. Kop omlaag en rammen naar de finish, zegt hij zelf. Dat kan hij net wat beter dan ik.'' Zelf staat Kruijswijk te boek als specialist op lange slopende be klimmingen. Helemaal als die in een laatste Tour-week voor de wie len komen. Deze zeven kilometer lange slotklim van etappe 6 lijkt daar in de verste verte niet op. Kruijswijk prijst zich na de finish gelukkig dat hij door winst in de ploegentijdrit op dag 2 een buffer had op de andere favorieten. En, zo roept hij in herinnering, vorig jaar verloor hij bij de eerste echte berg etappe met aankomst in La Rosière een dikke minuut op Thomas. Kruijswijk: ,,Vandaag is het een halve minuut. Ik weet dat het nog vrijdag 12 juli 2019 WIELRENNEN WIELRENNEN ATLETIEK GOLF FC Twente heeft de selectie aangevuld met José Matos. De 24-jarige Spaanse ver dediger wordt gehuurd van FC Cadiz. Laurent Koscielny gaat niet met Arsenal naar de VS, waar de club zich voorbereidt op het seizoen. De Fransman wil weg, maar heeft nog een contract voor een jaar. -Bauke Mollema over teamgenoot Ciccone (foto), die nu in het geel rijdt. GO 11*52 Voetbalclub Yokohama heeft komend seizoen waar schijnlijk de oudste voor hoede ter we reld. Het trok Shunsuke Na- kamura (41) aan. Hij moet de elf jaar oudere spits Kazuyoshi Miura voorzet ten geven. I Basketballer Kawhi Leonard kan bij zijn nieuwe club LA Clippers in drie jaar 103 miljoen dollar verdie nen. De Ameri kaan leidde To ronto Raptors naar de eerste NBA-titel. O a 0) Vandaag leggen de renners de langste etappe van deze Tour af: 230 kilometer. Ritwinnaar Dylan Teuns verkondigde het voor de start. ,,Als de kans zich voordoet, probeer ik het'', zei de Belg. En na afloop: ,,Het was slo pend. Ciccone pokerde, maar brak uiteindelijk." Tijdverlies, ja: 'Maar het is nog twee weken' Daan Hakkenberg La Planche des Belles Filles Steven Kruijswijk (32) 7e etappe 12 juli - 230 km FRANKRIJK •3 i Belfort j L'Isle-sur-le-Doubs 25km Aissey 62km^ Mervans 197km s Ornans 89km is 89k m 71 Aumont 153km 7WI '230km 20km Chalon-sur-Saone hoogteverschil en Chalon-sur- moeilijkheidsgraad Saöne 171m Chassagne- Nans-sous- St-Denis St-Anne 546m J~ 565m Ferrière 592m 0km 230km

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 20