NIEUWS 15 IIIHIIllllllllllillllllllUllll! Spraakmakende verdwijningszaak in Vaticaanstad niet opgelost GRIEKENLAND NOODWEER li Zekerzeven doden na tornado Griekenland Er is niets gevonden in de twee oude graven die geopend zijn in Vaticaanstad om te zoeken naar de vermiste tiener Emanuela Orlandi. Tot verbijstering van velen waren beide graven helemaal leeg. De familie van het meisje gaat door met zoeken. Rome In het onderzoek naar de mysteri euze verdwijning van een Italiaans tienermeisje 36 jaar geleden liet het Vaticaan gisteren twee graven ope nen op het Duitse kerkhof van Vati caanstad. De onopgehelderde verdwijning beroert al decennia de gemoederen in Italië. Emanuela Orlandi was de 15-jarige dochter van een personeels lid bij het Vaticaan. Ze werd voor het laatst gezien op 22 juni 1983 toen ze van een muziekles in Rome kwam. Tot op de dag van vandaag is ondui delijk wat er met haar gebeurde. Dat gaf aanleiding tot een waaier aan ge ruchten en samenzweringstheo rieën. Zo zijn er theorieën over een ont- voering door geestelijke dienaren of diplomaten voor seksorgieën. Daar zou ook een ander 15-jarig meisje, Mirella Gregori, het slachtoffer van zijn geworden. Zij verdween op 7 mei 1983 in Rome en is ook nog steeds spoorloos. De afgelopen jaren kreeg het mys terie 'Dan Brown-achtige' proporties. De namen van de failliete Banco Am- brosiano, waarin het Vaticaan aan deelhouder was, dook op. Er zou een link zijn met de Romeinse maffia, de Banda della Magliana, die ook ge noemd werd na de aanslag op paus Johannes Paulus II in 1981. De advocate van de familie kreeg vorige zomer een anonieme brief die suggereerde dat Orlandi begraven ligt op het Campo Santo Teutonico van Vaticaanstad, vlakbij de residen tie van paus Franciscus en de Sint- Pieter. In de brief stond onder meer de boodschap: 'zoek op de plek waar de engel wijst', een verwijzing naar een engel in marmer die daadwerke lijk op het kerkhof staat. En dus beval het Vaticaan de opening van twee graven. Zoek op de plek waar de engel wijst De opvallende actie leverde geen re sultaat op, integendeel. ,,Er werden geen menselijke resten en geen urnen gevonden'', liet woordvoerder Ales- sandro Gisotti van het Vaticaan giste ren weten. Dat de twee graven volledig leeg waren, zorgde voor verbijstering. Ze behoren tot Sophie von Hohenlohe (gestorven in 1836) en hertogin Char lotte Friederika van Mecklenburg (gestorven in 1840). Hun nabestaan den werden van het resultaat op de hoogte gebracht, zei Gisotti. De graafwerkzaamheden hebben het mysterie enkel groter gemaakt. Opgelucht Pietro Orlandi, de broer van Emanu- ela, zei dat hij opgelucht was. ,,Ik weet niet hoe ik gereageerd zou heb ben als men de stoffelijke resten van Emanuela zou hebben gevonden.'' Vorig jaar kende de zaak een kleine revival toen arbeiders tijdens grond werken in een klein gebouw in het park van de ambassade van het Vati- caan menselijke resten hadden aan getroffen. Uit nader onderzoek bleek echter dat de beenderen niet die van Emanuela Orlandi waren. vrijdag 12 juli 2019 GO ••1 au l:SBHr - t&' 1 In het Griekse Chal- kidiki, in het noord oosten van Grieken land, zijn in nacht van woensdag op donder dag zeven toeristen omgekomen toen hevig noodweer over de regio trok. Er zijn minstens honderd mensen gewond ge raakt. Of er Nederlan ders onder de gewon den zijn, was gisteren nog onbekend. De tor nado zou volgens ge tuigen zo'n twintig mi nuten hebben ge duurd. Het natuurgeweld dat de regio trof, is vol gens Griekse autori teiten van uitzonder lijke aard. Het ging om een supercel, een geïsoleerde onweers bui die zwaar weer veroorzaakt. De schade in de streek is groot. In Chalkidiki is de noodtoestand uit geroepen, 80 procent van het gebied zat gis teren zonder stroom. Het noodweer kwam na een periode van extreme hitte, waarbij de temperaturen de laatste dagen boven de 40 graden uitkwa men. FOTO'S EPA, AP, AFP Het raadsel Emanuela blijft volledig Buitenlandredactie Pietro Orlandi, de broer van de vermiste Emanuela. FOTO AP -Anonieme brief aan familie Orlandi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 15