Bestuur Haga Lyceum trekt zich niks aan van Slob EUWS 11 Badr Hari over vijf ronden in het Gelredome 'Leiding moet opstappen' Het wordt dé sportuitsmijter van dit decennium: de kickbokskraker tussen Rico Verhoeven en Badr Hari. De winnaar van de tweede clash tussen de vechtsporters (21 december in Arnhem) zal voor altijd roepen dat hij de beste is. goed is..., maar niet zo goed als hij'. Een tweede gevecht komt er dan nu: 21 december, stadion Gelre dome, Arnhem. Over vijf rondes. Dat Badr darmee heeft ingestemd, zegt wat over het zelfvertrouwen van de Marokkaan die uit het tijd perk van de K-i stamt. ,,Badr heeft nooit vijf rondes gevochten'', zegt zijn zaakwaarnemer Jacques de Wit. ,,Of zelden in elk geval. Maar hij traint al stevig. Nog niet 100 pro cent, want dat kan pas richting het gevecht, maar zijn basisconditie is echt niet minder dan die van Rico. Als het moet, kan hij morgen de ring in.'' Op Instagram kondigde Badr gis teren zijn nieuwe trainer aan: Said el Badaoui. Ook zien we hem al volop in het zweet richting die fel begeerde overwinning. Badr heeft veel te winnen in dat opzicht: de schaarse partijen die hij heeft ge bokst sinds zijn problemen met justitie vielen altijd tegen. En dan werd hij ook nog betrapt op doping na zijn moeizame gevecht tegen Hesdy Gerges. Maar als hij Rico ver slaat, is hij weer helemaal 'the Gol den Boy'. Omgekeerd heeft Rico Badr Hari moet het nu wel tegen mij zonder doping gaan doen veel te verliezen: wat stellen al die jaren als 'King ofKickboxing' voor als iemand van de vorige generatie je tegen het canvas slaat? Doping De stekeligheden over en weer zijn alvast begonnen. Verhoeven heeft per video vanuit Amerika al gezegd 'dat Badr het nu zonder doping moet doen'. De Wit wil nog wel ^ets zeggen over die dopingzaak: ,,Het ging om een heel kleine hoeveel heid die niet bewust is ingenomen. Kort na zijn detentie raakte Badr geblesseerd en toen heeft hij medi cijnen gebruikt, niet eens wetende wat er allemaal op de dopinglijst staat. Dat is er gebeurd. En regels zijn regels en dus is hij geschorst, maar het had niets met doping te maken voor een gevecht of zo.'' Goed, straks dan clean en afge traind voor eens en voor altijd uit vechten wie de beste is. Of het echt om de officieuze wereldtitel van Glory zal gaan, is nog onduide lijk, maar wat maakt het uit. De Wit: ,,De winnaar van dit gevecht zal zich hoe dan ook wereldkampi oen vóelen.'' Slob heeft de ouders van de leer lingen van het islamitische Haga Lyceum een brief geschreven waarin hij uitlegt waarom de school niet verder kan met dit be stuur. Volgens hem hebben de kinderen recht op goed onderwijs. ,,De school kan verder, maar niet met dit bestuur. Er is sprake van wanbeheer. Zelfverrijking door de directeur-bestuurder. Belangen verstrengeling. En daarnaast is aangetoond dat het burgerschaps- onderwijs niet op orde is. ,,Kinde- ren krijgen onvoldoende les in het tegengaan van discriminatie.'' Slob komt tot zijn besluit na een vernietigend rapport van de on derwijsinspectie. Het bestuur van de school had publicatie van het rapport geprobeerd tegen te hou den bij de rechter, maar die wees dat verzoek gisterochtend af. In het rapport staat onder meer dat de manier waarop het schoolbe stuur functioneert 'schadelijk is voor de school en de leerlingen'. Slob wil dat nog voor het nieuwe schooljaar aan breekt er een nieuw bestuur is aange steld dat orde op za ken stelt. Dat lijkt echter niet te ge beuren. Directeur bestuurder Söner Atasoy laat weten niet onder de in druk te zijn van Slobs dreigemen ten. „De ouders staan volledig ach ter het bestuur. De minister wil al jaren van ons af. Het rap port van de onder wijsinspectie staat vol onjuist heden. Wij leg gen ons hier niet bij neer." Als het be stuur aan blijft, volgt binnenkort een formele aanwijzing. Als die ook niet wordt op gevolgd, krijgt de school geen geld meer. Wel kan het bestuur daar nog tegen in be roep. De school kan verder, maar niet met dit bestuur HINDOESCHOOL Slob hoopt dat het zo ver niet komt. ,,Ik hoop dat de ouders en het bestuur beseffen dat ingegre pen moet worden. Er is ruimte voor islamitisch onderwijs in ons land, maar ouders moeten ook be grijpen dat zo'n school zich aan de wet moet houden.'' Verkeerde voorbeeld In het rapport staat onder andere te lezen dat er op de school voor meer dan 430.000 euro aan on rechtmatige bestedingen zijn ge daan. Bestuurders brachten kos ten in rekening die niet konden worden verant woord. 'Het bestuur geeft te veel geld uit aan zichzelf, fami lieleden en relaties', is de conclusie. Daarnaast geeft directeur Atasoy zijn leerlingen het verkeerde voor beeld met zijn 'pro vocerende gedrag', aldus de inspectie. Zo noemde hij toenmalig staatsse cretaris van onder wijs Sander Dekker een 'incompetente randdebiel'. De huidige direc tie heeft er al op ge zinspeeld dat de school des noods met pri vate financie ring verder gaat. Slob waarschuwt dat dat geen vrijbrief is om te doen en laten wat je wilt. „Ook private scholen moeten voldoen aan de wet. In het uiterste geval kan een school verbo den worden onder wijs te geven." vrijdag 12 juli 2019 GO Rico Verhoeven (l) en Badr Hari op de aankondi gingsposter voor het tita nengevecht. FOTO GLORY KICKBOXING - Rico Verhoeven, kickboxer Minister van Onderwijs Arie Slob wil dat de leiding van het omstreden Cornelius Haga Lyceum in Amsterdam opstapt. Desnoods draait hij de geld kraan dicht. Maar het bestuur zegt niet van plan te zijn om weg te gaan. Hans van Soest Den Haag/Amsterdam -Arie Slob, minister van Onderwijs Minister Slob wil ook het be stuur van de Algemene Hin doe Basisschool in Den Haag dwingen op te stap pen. De school presteert op alle fronten bedroevend en leraren en leerlingen zijn er niet veilig, oordeelt de on derwijsinspectie. Maar in het Westland zet Slob de ge meente juist onder druk om de komst van een islamiti sche basisschool in Naald wijk toe te staan. voor Victor Schildkamp Rotterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 11