OZCAN AKYOL Het trillen van Angela Merkel zit tussen de oren ONTDEK HET MOOIE NEDERLAND DUITSLAND SALE Cruise Oud Hollandsche Steden Riviercruise Rijn Moezel 6 M t .«<1 urru Column Altijd als ik aan wat oudere mensen vertel dat mijn vriendin en ik een dreumes én een peuter hebben, kijken ze me een tikkeltje meewarig aan. De term 'tropenjaren' rolt dan vaak over de tong, met de toevoe ging dat het allemaal vanzelf wel goedkomt, vooral als ze straks op de basisschool zitten. Toegegeven: het is allemaal ook behoorlijk zwaar. een soort ochtendimam vanuit haar zolderkamer de hele boel bij elkaar schreeuwt, ten teken dat ze het wel heeft gezien in haar ledi kant, wat onvermijdelijk resul teert in het wakker worden van haar broertje. Tijdens onze vakantie in Portu gal, twee weken geleden, besloot ze bovendien pas te gaan slapen als het écht donker was geworden - eerder lukte het niet. Ik las in De Telegraaf over de op mars van een nieuw fenomeen: de vakantienanny. Dat hadden we eerder moeten weten! Deze dames reizen met een gezin mee naar het buitenland om de ouders te ont lasten, zodat ze ook wat tijd voor zichzelf hebben, zonder de dage lijkse zorg voor de kinderen. Maar er was uiteraard meteen kritiek en hoon. Veel lieden begre pen niet waarom twee mensen, die bewust voor kinderen hebben gekozen, sommige taken per se moesten uitbesteden, en dan ook nog eens tijdens een tripje. Dat snap ik dan weer niet. Na tuurlijk is een nanny elitair, maar een oma of oppasmeisje kan die rol ook op zich nemen. Wie zijn kin deren even onder hun toezicht plaatst, ver zaakt niet als ouder, maar investeert juist in goed ouder schap. Het is voor die kleintjes onhan dig als ze twee doodvermoeide ouders hebben, die om de haver klap naar de klok kijken, in de hoop dat het grut gaat slapen, om dat gevoelsmatig totale uitputting elk moment kan aanbreken. Dan is een welwillende oma, een oppas of een goede vriendin ook handig. Of voor wie het zich kan veroorlo ven: een vakantienanny. Mijn partner en ik werken bei den fulltime - soms meer dan dat. Na de vakantie in Portugal moes ten we allebei bijkomen. Dat voelde niet helemaal logisch. Daarom gaan we volgend jaar op zoek naar een vakantieoppas. De goegemeente vindt het vast vrese lijk. Maar wij tanken liever bij op reis. Daar hebben de kinderen uit eindelijk ook profijt van. Volgend jaar gaan wij op zoek naar een vakantieoppas ,,Het gaat goed met me. Niemand hoeft zich zorgen over me te ma ken.'' Met deze reactie probeert Angela Merkel die volgende week woensdag haar 65ste verjaardag viert, een einde te maken aan alle commotie rond haar gezondheid. Na het derde 'trilincident' - gis teren tijdens de ontvangst van de Finse premier Antti Rinne in Ber lijn - schepte ze duidelijkheid. ,,Ik zit in een verwerkingsfase van wat er gebeurde bij de ontvangst van president Volodymyr Ze- lensky'', aldus Merkel. Tijdens het afspelen van de volksliederen van Oekraïne en Duitsland begon de kanselier me dio juni voor het eerst te trillen. Dat stopte toen zij begon te bewe gen. Negen dagen kreeg Merkel haar tweede trilaanval, tijdens een ceremonie in Berlijn, in aan wezigheid van Bondspresident Frank-Walter Steinmeier. Volgens Merkel is de psychologi sche 'verwerkingsfase' die werd opgestart na de ontvangst van president Zelensky nog niet afge sloten. Maar er zou duidelijk vooruitgang zijn te bespeuren. ,,Ik denk dat het net zoals het is geko men het ook weer op een dag zal overgaan. Maar zover is het nog niet'', aldus de Duitse kanselier. Merkel benadrukte dat haar functioneren er niet onder lijdt. Regeringskringen bevestigden dat tegenover de Stuttgarter Zei- tung. 'Er is geen fysiek gezond heidsprobleem. Dit zit tussen de oren', aldus de krant. ISUMMER A lier laatste hutten! 4-daagse cruise per 3*+ MS Allegro 8-daagse cruise per 3*+ MS Allegro Prachtig verbouwde MS Allegro o.b.v. Volpension O.a. Medemblik en Lemmer of Hoorn en Enkhuizen Vrijwel dagelijks entertainment Stip-begeleiding aan boord Alléén vertrek 3 of 6 augustus 2019 van 269 nu v.a. s&sa Prachtig verbouwde MS Allegro o.b.v. Volpension 0.a. Cochem, Bernkastel van 569 nu v.a. Rüdesheim WV Vrijwel dagelijks entertainment Stip-begeleiding aan boord Jrr' Vertrek augustus t/m oktober 2019 donderdag 11 juli 2019 GO ^0 @OzcanAkyol Vakantienanny Met name omdat onze dochter elke morgen rond 05.00 uur als Voor de derde keer in korte tijd stond Angela Merkel bij een of ficiële plechtigheid te trillen op haar benen. Volgens de Duitse kanselier is er weinig aan de hand. Hans van Zon Rotterdam Berlijn Merkel, naast premier Rinne, heeft een trilaanval. foto ap Voordelige riviercruises! 239 zie stipreizen.nl/crrosb zie stipreizen.nl/crrhdb Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut excl. Calamiteitenfonds van €2,50 reserveringskosten €35 per boeking. Kortingen zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt. Onze prijzen zijn onderhevig aan vraag aanbod, beschikbare voorraden zijn een momentopname, dus deze kunnen dagelijks variëren. Op onze website vindt u de juiste prijzen en kortingen. Op deze reizen zijn de ANVR reizigersvoorwaarden van toepassing. Bekijk alle voorwaarden op stipreizen.nl/actievoorwaarden. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 6