Kaleidoscope zingt over verandering Mosselkotters te kijk 5 Kanonnen en kivak Meezingenmet Nederlandstalige artiesten Betoverende klanken Zomerconcerten Renesse ,,Wij brengen met weinig midde len veel verschillende soorten mu ziek", vertelt zangeres Liesbeth Franken uit Zierikzee. „Franse chansons, Ierse hymns, Ameri kaanse folksongs, gospel, maar ook Jiddische en Sefardische liederen. We zijn met twee zangeressen en twee zangers, die ook gitaar spe len." Het thema van het zomer- concert in Renesse is 'Forever young', naar een nummer van Bob Dylan. ,,Dat thema verbindt alle liederen aan elkaar, ze hebben alle maal iets te maken met verande ring. Op zowel maatschappelijk als persoonlijk vlak. Naarmate je ou der wordt, zie je namelijk veel din gen om je heen gebeuren. Het is de Het is de kunst om dan toch met liefde en belangstelling naar elkaar te blijven kijken kunst om dan toch met liefde en belangstelling naar elkaar te blij ven kijken." Liesbeth Franken studeerde zang aan het conservatorium, maar maakte er nooit haar beroep van. Wel heeft ze altijd gezongen in haar vrije tijd. „Kaleidoscope be staat inmiddels alweer tien jaar", vertelt ze. ,,We hebben niet altijd dezelfde samenstelling gehad, maar zangeres Donna Oostdijk en ik vullen elkaar erg goed aan. Zij is oorspronkelijk Amerikaanse, maar is in Nederland blijven hangen toen ze hier optrad met haar band." Liesbeth is enthousiast over de zomerconcerten die al jaren in de Jacobuskerk in Renesse gehouden worden en waar ze zelf al meer maals deel van uit maakte. ,,Het programma is altijd erg breed en alles wordt geregeld door vrijwilli gers." Nummers die tijdens haar eigen optreden voorbijkomen, zijn onder andere 'Turn! Turn! Turn!' van Pete Seeger en 'Everything Changes' van singer-songwriter Heather Nova. ,,We eindigen met 'Lean on me' van Bill Withers", zegt ze. ,,Een echte meezinger. Mensen komen na afloop altijd en thousiast naar ons toe, omdat we zo herkenbaar, maar toch zo eigen zijn." gen of te liegen. Vervolgens kom je in een rollercoaster van drie dagen, waarin je plezier maakt, veel men sen ontmoet en volop in de schijn werpers staat. Dit jaar draag ik het stokje over aan de nieuwe Miss en beleef ik de Visserijdagen weer op een andere manier. Het mooie van dit evenement, jong en oud bele ven evenveel plezier. Als kind spaarde ik wekenlang voor een paar rondjes in de botsauto's. Te genwoordig geniet ik net zoveel van de muziek en van de gezellig heid. Ik kan niet wachten tot vol gende week, als Bruinisse weer drie dagen lang op zijn kop staat." Charlotte Padmos kan er over mee praten. De dochter van een mossel kweker was de Miss Visserij van 2018, en hield vorig jaar in haar konings blauwe jurk de openingsspeech van de Visserijdagen. ,,Als klein meisje bezocht ik al de Visserijdagen en werd mij ingefluisterd: 'Later als je groot bent, kom jij ooit op dat po dium te staan.' Het is de hoogste ere titel van Bruinisse", zegt Padmos la chend. ,,Al vijfhonderd keer kreeg ik in de voorgaande jaren de specule rende vraag: 'Ben jij dit jaar de Miss?' Ik leerde mijn kaken stijf op elkaar te houden. Toen ik vorig jaar echt de Miss was, kwam die ervaring goed van pas." Toen ze vorig jaar uit de helikopter stapte, voelde ze de spanning. ,,Dat is vlak voor de bekendmaking, het mo ment dat je niet langer hoeft te zwij- Vestingdag Oranje Festival Harp en trombone donderdag 11 juli 2019 GO In de Jacobuskerk in Renesse worden tot 29 augustus zomer concerten gehouden op donder dagavonden. Het vierkoppige zanggezelschap Kaleidoscope trapt vanavond af. Gertie De Boey Liesbeth Franken, Kaleidoscope Kaleidoscope: vanavond, Jaco buskerk Renesse, 20.00 uur. De Vlootshow is één van de hoogtepunten van de Visserijdagen in Brui- nisse. Zaterdagmiddag 20 juli liggen alle beschikbare mosselkotters versierd aan de kade. „Iedereen krijgt de kans deze im mense boten van dichtbij FOTO'S MARIEKE MANDEMA- KER heen. Het voelt voor mij als een eer om Miss Vis serij tijdens alle dagen te begeleiden en zodoende ook op het water alles van dichtbij mee te maken. Zowel vanaf de kade als aan boord is het een bele venis." Visserijdagen Bruinisse: don derdag 18 juli (vanaf 14.00 uur), vrijdag 19 en zaterdag 20 juli (beide dagen vanaf 10.00 uur). te bekijken", vertelt Henk Gravestein. „Publiek kan zelfs meevaren met de boten. Er is één speciale kotter met de Miss Visserij aan boord. De stralende Miss is het middelpunt van de vlootschouw, alle an dere boten varen om haar Vlootshow tijdens de Visserijdagen in Bruinisse vorig jaar. Sopraan Liesbeth Franken. foto henk franken Schrik zater dag niet van luide sch oten van kanonnen tijdens een wandeling door Veere. Die dag houdt de Ver eniging Vesting Veere Kanonniers de jaarlijkse Vestingdag. Vanaf 10.00 uur zijn ze aanwezig op het Maurits- bolwerk bij de ingang van het Kanaal door Walcheren. Op gezette tijden zullen er saluutschoten afgevuurd worden. Daarnaast wordt er op de Mauritsbatterij een bivak georgani seerd. Zaterdag, Mauritsbolwerk Veere, 10.00-17.30 uur. Voor meezingers als We heb ben een woonboot', 'Ik krijg een heel apart gevoel van bin nen' en 'Liever te dik in de kist, dan weer een feestje gemist' is aankomende zaterdag 's-Heer Hendrikskinderen de place to be. Jaarlijks komen bekende Ne derlandstalige artiesten naar het dorp aan de rand van Goes om het Oranje Festival op te luisteren. Dit jaar zullen Alwin, Corry Konings, John West, Stef Ekkel, DJ Vitas en DJ Twan zorgen voor een oerhol- lands avondje uit voor jong en oud. Het festijn wordt georgani seerd door Seamotion en vindt plaats op het veld achter café restaurant De Oranjeboom in 's-Heer Hendrikskinderen. Zaterdag, café-restaurant De Oranjeboom 's-Heer Hendriks kinderen, 15.00-24.00 uur. De combinatie van ruisende, gol vende akkoorden van de harp met edre,ro0bwuousotre- klanken van de trom bone, moet betoveren. Harpiste An- neleen Schuitemaker en trombonist Jeffrey Kant spelen bovendien wer ken uit verschillende werelden en stijlperioden. Van barok tot en met hedendaagse muziek. Beide musici spelen regelmatig in grote orkesten en kamermuziekensembles. De reis door de muziekwereld met dit duo begint in Italië met Frescobaldi en gaat dan via Rusland (Glinka) en Spanje (De Falla) naar Amerika (Bernstein en Piazzolla). Zaterdag, Oude stadhuis Tholen, 15.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 49