4 Visserijdagen De start van het mosselseizoen is in Bruinisse jaarlijks reden voor een groot driedaags feest. Muziek, braderie, kermis, vlootshow en vuurwerk, het is een kleine greep uit het programma van de 58ste editie van de Visserijdagen. Waar een klein dorp groot in kan zijn. 150 optredens in drie dagen Misty Basement vraag het dorp jaarlijks in haar greep: wie wordt dit jaar de Miss? Nog ze ven nachten slapen en dan wordt het best bewaarde geheim van Brui nisse onthuld. Het is inmiddels tradi tie, tijdens de opening van de Visse rijdagen is de bekendmaking van de nieuwe Miss Visserij. ,,Zij is een jaar lang het boegbeeld van de visse rij", vertelt Gravestein. „Alleen secre taris Marjolein Knikkenberg en ik weten wie dit jaar de Miss zal zijn, voor de rest niemand. We kiezen al tijd een jongedame uit Bruinisse die binding heeft met de visserij. De dochter van de schoenmaker maakt geen kans." De uitverkiezing zorgt ieder jaar voor de nodige speculaties. „Op de website bru.nu is zelfs een poll waarop je kunt stemmen wie je denk dat het zal worden. Het is net Wie is de Mol. Meiden onderling houden el kaar al weken goed in de gaten. Draagt zij nou ineens andere make up? Alles is ineens verdacht. We spre ken altijd op geheime locaties af met de Miss om het hele programma door te spreken. Zouden we dat in Brui- nisse doen, is na één dag het geheim geen geheim meer." Boegbeeld De Miss is het boegbeeld van het feest. Gravestein benadrukt dat de functie niet moet worden onder schat. ,,Zo iemand is de trots van het dorp. Er komt heel wat op zo'n jonge dame af. Je moet jezelf op een po dium voor duizenden mensen pre senteren en vertellen over de mossel visserij. Ze verricht openingen, gaat met iedereen op de foto en zit drie dagen lang geen seconden stil." EN 5 REDENEN MEER North Sea Jazz Reggae rijdagen met veel enthousiasme te promoten. ,,Ik zie dit feest als carna val in juli. Er is door heel het dorp van alles te beleven." Niet alleen de plaatselijke bevolking is trots op haar belangrijkste evenement van het jaar, ook steeds meer mensen van buiten Bruinisse zien de Visserijdagen als een jaarlijks uitstapje naar het oostelijkste puntje van Schouwen-Dui- veland. „Ze komen van overal, bijvoorbeeld vanuit de Randstad, België en de rest van Zeeland." Geheim Wanneer de Visserijdagen na deren, houdt één belangrijke Het is de hoogste eretitel van Bruinisse ''v:. dis ru zou Bru niet zijn zonder de Visserijda gen. Het dorpsfeest is uitgegroeid tot een jpubliekstrekker van 'formaat. Jaarlijks be zoeken tienduizen den mensen in het derde weekend van juli op donderdag, vrijdag en zaterdag het mosseldorp. Niet alleen om mosselen te eten, ook voor ander vertier. Het programma wordt ieder jaar vernieuwd en heeft een aantal vaste elementen, zoals de braderie, de vlootshow met de Bruse vissersvloot en als slotstuk een grote vuurwerk show. „En wat dacht je van de mosselrace, palingrookwed- strijd, straatacts en optre dens van onder anderen J&J 2 Men Company, Ed en Anita en di verse koren en dj's", vertelt Henk Grave stein uitbun dig. De voorzit ter van de organi satie van het evene ment is de zen man om de donderdag 11 juli 2019 Bruinisse staa weer drie dage OD zi n kon De deuren van Ahoy in Rotter dam gaan weer open voor de 44ste editie van het North Sea Jazz Festival. De kaartjes voor het evenement waren in re cordtijd uitverkocht. Niet voor niets, want in drie dagen komen verleden, heden en toekomst van de jazz voorbij. Daarnaast is er ruimte voor alle aanver wante genres, zoals funk, soul, wereldmuziek, blues, pop, hip hop en dance. Met een slordige honderdvijftig optredens is North Sea Jazz het grootste in door muziekevenement ter we reld. Ruim duizend optredende muzikanten vullen in totaal vijf- tien podia. Enkele artiesten springen er dit jaar uit. Bijvoor beeld de populaire soulzanger Rag'n'Bone Man, de Britse zan ger Jamie Cullum en de 84-ja- rige pianist Abdullah Ibrahim, in zijn jongere jaren bekend als Dollar Brand. Ook Bobby McFerrin is een opvallende naam, na afwezigheid van jaren keert hij terug op het podium. Change The Rapper, urban zangeres Janelle Monae en de Amerikaanse band Toto zorgen ook voor een uiteenlopende en aansprekende line-up. Morgen t/m zondag, Ahoy Rotterdam, 15.00 uur. De Nederlandse reggaeband Misty Basement begon als een groep vrienden met een passie voor reg- gaemuziek. Alhoewel de bandleden diverse muziekstijlen mixen, blijft reggae de boventoon voeren. Ze creëren met hun eigen nummers een positieve vibe, die ze ook wel 'The Basement Style' noemen. Een stijl die niet misstaat bij een strandpa viljoen. Zondag, Panta Rhei Vlissingen, 17.00 uur. Charlotte Padmos Miss Vi Hans Puik Twee Missen Visse rij: Iris de Ronde (2017, links) en Char lotte Padmos (2018).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 48