UIT THUIS 3 0 Tango mensen spelenderwijs bewust te maken. 'Let op waar je mee bezig bent', maar dan niet met een opge heven vingertje hoor. Zo hebben we bijvoorbeeld een symfonische wei, ingericht door leerlingen van een technische brugklas met instrumen ten van gerecycled afval.'' Janick vult Tammy nog aan met een uitleg over het 'bekertjes systeem' dat moet sti muleren geen bekers op het terrein weg te gooien. Line-up Muziek neemt de belangrijkste plek in bij Puur Natuur. Naast de 'Main- stage' zijn er de 'DJ Area' en de 'Silent Disco'. Janick en Tammy hebben zich intensief verdiept in de samen stelling van de line-up voor het hoofdpodium. ,,Voor de hoofdacts zijn we in zee gegaan met de organi satie Boombax en verder hebben we veel YouTube filmpjes gekeken en ge zocht naar optredens die we bij ons festival vinden passen'', zegt Janick. Hij verwijst naar de diversiteit van de bezoekers: jongeren, iets ouderen, ge zinnen met kinderen. Dat betekent dus ook veel variatie in het aanbod aan muziek. Zo zal vroeg in de mid dag coverband Lilli en de Knalpuupe optreden met 50's rock-'n-roll hits en wordt 's avonds de finale verzorgd door This is Lovski, een nieuwe worldbeat act van de Bosnisch-Ne- derlandse Igor Sekulovic. Samen met zijn band en een aanvullende bla zerssectie brengt hij diepe drum beats, dromerige vocals en een mee slepende performance. Zelf kijkt Ja- nick vooral belangstellend uit naar het optreden van Mr. Weazley met hiphop, afrobeat en reggae. ,,Ik ga mezelf dit keer laten verrassen. Meestal stond ik op de DJ Stage, maar Barre zei tegen mij: 'Stap eens uit je comfortzone en probeer eens iets nieuws. Ik vind die reggaeachtige hiphop ook wel leuk.'' Puur Natuur biedt bezoekers de mogelijkheid bij uitstek eens met wat nieuwe sounds kennis te maken. Lekker in de natuur kunnen ze op de Kunstwei van alles meemaken. ,,Ook voor kinderen is er veel te doen'', laat Tammy weten en ze somt op: ,,Naast het schminken hebben we jongleur Ezra. Hij geeft ook een kleine work shop: hoe moet je spelen met een diabolo? Verder zijn er workshops hoelahoepen, een knutselworkshop en een dj-workshop. Zelf ga ik overal kijken en luisteren'', zegt Tammy en thousiast. PROGRAMMA Mainstage, DJ Area en Silent Disco Heuse Uitbundig dansen bij Deep Groove At The Beach Zwoele zomeravond met warmbloedige musici donderdag 11 juli 2019 GO Janick Megroot en Tammy Groosman- Scholten van de orga nisatie van Puur Na tuur op de Kunstwei in Wolphaartsdijk. M Mr. Weazley en zijn band brengen een mix van hiphop, afrobeat en reggae. FOTO KIM DE JONG Festival Puur Natuur: zaterdag, Kunstwei, De Perponcherpolderweg 1, Wolphaartsdijk, 12.00-00.00 uur. Op het hoofdpo dium (Mainstage) zijn er van 12.00 uur tot midder nacht twaalf op tredens. De wis seling is steeds op het hele uur. De aftrap wordt gegeven door DJ Nikki en daarna volgen: Lilli en de Knalpuupe, Eric Verkeste, Even Before Adam, Hero de Janeiro, AAD, Bob L, BLANKO, DJ Tin- WishTin, Mr. Weazley, One Ear Bass en This is Lovski. In de DJ Area be ginnen de optre dens om 14.00 uur. Daar staan in volgorde optre dens gepland van Monober, Man- oah, Reen-E J, E-volution, Janick Megroot, Toubi- ana, RENS en Kauffman. In de Silent Disco wordt vanaf 15.30 uur de muziek verzorgd door zes dj-duo's: DJ DNN/DJ Nikki, David Galo/One Ear Bass, Laurens van Dijk/Jay Will, Hero de Ja neiro/Vitas, Benjamin Bryan/Jay Ennis, Psychic Overkill/Another Shadow en Mar- cellus/Djexunz. Aan de locatie bij Be- achclub Perry's aan de Brouwersdam en aan de line-up zal het niet liggen om Deep Groove At The Beach tot een heerlijk housefeest te maken. De vijfde editie begint met een barbe cue omlijst met zomerse grooves geserveerd door DJ Jean Ladiz en Pepperoni live op zijn saxofoon. Stil zitten is er niet bij, want het pro gramma nodigt uit om uitbundig te dansen. Dat gaat zeker gebeuren bij het optreden van René Amesz (foto), die reizend van Australië tot Rusland en van Londen tot Sin gapore altijd op zoek is naar het componeren van een volgende muzi kale sensatie. Voor een te gekke mix van traditi onele Chicago-house en moderne deep- en tech- house tekent Karim Soli- man. Daarna laat Kim Kaos als enige vrouw van zich horen. Als de zon al in zee is wegge zakt, komt Benjamin Scott met een mix van de nieuwste deep sound tot de lekkerste tech- house beats. De finale is voor Lucien Foort, die alle registers open trekt. Zaterdag, Beachclub Perry's Brouwersdam, 18.00-01.00 uur. De Zomeravoddcon- certen aan zee in West-Zeeuws-Vlaan- deren vormen vozr muziekliefhe bbers op de woensdagavonden in juli en augustus een oase. Deze keer staat het concert volledig in het teken van de tango. Velen kennen de ritmisch sterke en melodieus gevoelige werken van Astör Pi- azzolla. Van hem wor den minimaal drie composities gespeeld. Wellicht minder be- kende goden zijn Gar- del, Triolo, Garcia, Co- bian, Villanueva en Pu- gliese, maar hun mu ziek swingt ook en wordt bovendie n doo r warmbloeeige musici gebracht. Pianiste Anke Steen- beke (foto) studeerde klassieke piano in Gent, maar werd zo geïnspireerd door het karakter van de tan- gomuziek, dat zij zich specialiseerde aan de Argentijnse tango-af deling van het Rotter damse conservato rium. Zij vond een BgBeeBstverwant in ban- doneonist Rein de Vos. Hij is een veelzij dige duizendpoot met een grote liefde voor jazz van eigen en Amerikaanse bodem en de tango. Ook vio liste Ruzana Tsymba- lova is dol op de tango en met de vocale in breng van Paola Mar- quez wordt dit zomer avondconcert een muzikaal feest. Woensdag, Neder lands hervormde kerk Cadzand, 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 47