9 vertrouwd festival Op zoek naar het veelbelovend niets Tijd voor muziek, festivals en meer 2 15.419 FT In de verte rust en overzicht. donderdag 11 juli 2019 Uitgelicht Wanneer: 12-15 en 26-29 juli, 2-5 aug, 20 uur, za en zo ook 16 uur. Van oorsprong stamt toneel uit religieuze bron, en heeft het dus moralistische trekjes. Dat was zo bij de oude Grieken. En dat was nog een tweede keer zo in de mid deleeuwen. En eigenlijk is het altijd zo geble ven, met misschien één uitzondering: het ab surdistisch toneel. Zelfs een deurenkomedie vol misverstand en overspel wil ons tussen het dijenkletsen door nog iets zeggen. Soms is het een boodschap met een olijke knipoog, soms eerder met een strenge vingerwijzing. Dat laatste zou je op het Zomer van Antwerpen-festival misschien niet snel ver wachten, maar minstens één voorstelling is se rieus bezorgd over ons 'bedenkelijke' gedrag. Volgens het Antwerpse muziektheatergezel schap Post uit Hessdalen zitten we te veel met onze neus op onze schermpjes, en zijn we tus sen al ons beton het zicht op een horizon kwijt geraakt. Hoog tijd om de blik letterlijk te verrui men. Ongelofelijk, maar op vijftien kilometer af stand kunnen onze ogen nog de vlam van een kaars onderscheiden. Nóg wel, maar hoe lang nog? Het is al lang niet erg nuttig meer, maar er zijn andere kantjes aan het verhaal. In de verte kijken ontspant de ogen en zorgt voor kijken ontspant Onder het motto de ogen en 'Achter me de win- zorgt voor rust en overzicht kels, de kantoren en de drukte. Voor me het veelbelovend niets' is het speelvlak gelegd bij een open vlakte in het havengebied bij Zandvliet. Daar is horizon genoeg, volgens berekeningen altijd 15.419 voet ver weg. Vandaar de titel. Mannen scharrelen met een eindeloos lang touw, er wordt richting horizon gelopen. In de verte wordt op een gong geslagen, een podium op wielen komt dichterbij. Daarop een tuba speelster en een sopraan, die een speciale 'com positie op afstand' vertolken. staren in de wijde, bijna lege verte heel boeiend kan zijn. Dit is een nieuwe kans. •JM MUZIEK TOP 3 De keuze van de redactie Oyster heette haar beste album tot nu toe. Uit die 25 jaar oude oes ter komt deze prachtig glan zende parel voort. Avicii - TIM Een jaar geleden overleed Tim Bergling, ofwel: Avicii. Dit post- hume album - dat bij zijn dood al bijna af was - is een prachtige na latenschap van de Zweedse dj. Met 32 nummers vol zomerse R&B is dit een zomer vakantieplaat bij uitstek. Voeten in het zand, cocktail in de hand en In digo op de spea ker. Puur Natuur FunFest Outdoor heette het ééndaags festival op de Kunstwei in Wolphaartsdijk vier jaar lang. Zaterdag vindt de vijfde editie plaats met nieuwe organisatoren en onder de nieuwe naam Puur Natuur, maar op dezelfde plek en met dezelfde ingrediënten: Kunst, muziek, theater, foodtrucks en workshops. Barre Verkerke, de man achter FunFest, gaf vorig jaar ludiek en letterlijk het stokje voor de orga nisatie door. Het stokje dat Barre het publiek in gooide, werd opgevangen door Wouter Priester, zelf dj en betrokken bij muziekfeest Beats op je Fiets in Podium 't Beest in Goes. ,,Wouter vond FunFest wel wat groot om alleen te organiseren, ging op zoek naar anderen en zo is hij bij ons terecht gekomen'', vertelt Janick Megroot, die met 'ons' ook doelt op Tammy Groosman-Scholten. Zij na men samen de organisatie van het festival op zich en Wouter bleef be trokken voor het werven en aanstu ren van vrijwilligers. ,,Het is fijn dat we op veel mensen een beroep kun nen doen om mee te werken en dat velen zich ook spontaan daarvoor hebben aangemeld'', zegt Tammy. Zij heeft zelf als lid van het kleine evene mentenbureau Pop Up Team Goes al aardig wat ervaring met manifesta ties op poten zetten en is onder meer nauw betrokken bij foodfestival De Het is zo'n leuk festival, de mensen, de sfeer, echt uniek voor Zeeland Veste in Goes. Dat komt haar ook bij Puur Natuur van pas. Tammy en Janick vonden vooral dat FunFest moest blijven bestaan. Ze dragen het beiden een warm hart toe. ,,Het is zo'n leuk festival, de mensen, de sfeer, echt uniek voor Zeeland'', motiveert Janick. Hij trad er zelf op als dj en verzorgde met zijn bureau Fijn Events in 2015 ook de volledige invulling van de DJ Area bij Funfest Outdoor. ,,We zijn eerst met Barre gaan praten en zijn passie werkte op ons ook zo aanstekelijk", vult Tammy aan. De nieuwe naam Puur Natuur heeft volgens Tammy een dubbele betekenis. ,,Dat 'puur' staat voor de bezoekers, die hier puur helemaal zichzelf kunnen zijn en 'natuur' staat voor de Kunstwei en het stukje eco logische, biologische en duurzame waar wij zelf de nadruk op willen leggen.'' Hoe gaat de organisatie dat doen dan? ,,Nou te beginnen bij de foodtrucks. Op eentje na bieden die minstens één of twee vegan gerech ten aan, omdat we weten dat de vleesindustrie een van de grootste vervuilers is. Verder proberen we 3 REDENEN OM UIT TE GAAN... Koorzang Urker mannen weer in Vlissingen Willem Nijssen is theater liefhebber. Hij schrijft over allerlei voorstellingen. Wat: 15.419 ft, muziektheater, Zomer van Antwer pen. Waar: Zandvliet, kruising Zoutestraat en Derde- weg. Het Nazomerfestival bewees al eerder dat i* Heather Nova - Pearl Chris Brown - In digo B Scène uit het muziektheaterstuk 15.419 ft van Post uit Hessdalen. foto ton van til Nieuwe GO naam Ali Pankow 44 Janick Megroot, organisatie Tijd om eropuit te gaan! De redactie heeft uit het aanbod van concerten, festivals en eve nementen van komende week een selectie gemaakt. Hiernaast drie tips, op de volgende pagina's nog eens vijf. De Urker MANS Formatie is een bekend koor, ook in Zeeland. De lei der Martin Mans smeedde met ge drevenheid en passie een mooie koorklank en geeft zijn zangers, die in de traditionele Urker dracht optreden, de kans ook solo te zingen. Vaste begeleider is Mark Brandwijk (orgel/piano). Twee zangers bespelen boven dien een instrument (taragot, een Roemeens blaasinstrument, en altviool), waardoor het pro gramma meer dynamiek krijgt. Tijdens de zo- mertoer worden hoogtepunten van hun verza- mel-cd Op Reis vertolkt. Zaterdag, Sint Jacobskerk Vlissingen, 19.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 46