Pleijte laat zich niet verrassen springlevend I ZEELAND 13 Esther Verhaegen en Angelo Nevel gaan op herhaling in Nieuwvliet m m ZOMERLOOP Na de eerste ronde nam Ronnie Overgaauw de leiding met Floris Wil- leboordse en Tim Pleijte in de achtervolging. Daarachter volgden Er- win Harmes, Erwin Adan, Jonathan Boone en Mark de Kok. Floris Willeboordse bleef Erwin Harmes, Erwin Adan en Ralph Wiessner ruim voor. Jozias Boone deed het prima en hield Martijn de Kok, Nick van den Bleeken en Ruud Hooseman netjes achter zich. Bij de vrouwen stond er weer geen maat op Samantha Luitwieler die met een finishtijd van 38.03 ruim vijf minuten voorsprong had op veterane Petra Bruijs. Lydia Kleinjan prolongeerde haar derde plaats van Zoutelande. Aangezien Luitwieler zich niet voor het Koole Sport Stratenloopcircuit heeft in geschreven, doet ze niet mee voor de eindoverwinning. Op de 3.3 kilometer gin gen de bloemen naar Abraham Mehary die bijna een minuut voor sprong had op Jarno Kooijman. De korte vrouwenrace werd ge wonnen door Tessa Schets Bij de vrouwen staat er weer geen maat op Samantha Luitwieler De derde wedstrijd voor het Stratenloopcircuit is volgende week woensdag in Westkapelle, voorafgaand aan de wielerkoers. die ieder jaar op de voetbalvelden worden gehouden", vertelt De Block. Als gemeenteraadslid voor de lokale partij ABGH heeft de leefbaarheid in de kleine kernen zijn speciale aandacht. ,,Ik heb dan wel een groen-witte bril op, maar de leefbaarheid in alle kleine ker nen in de gemeente Hulst is van groot belang. Het is één van de speerpunten in het coalitiepro gramma.'' De Boomwai In 1988 werden bij de aanleg van het nieuwe hoofdveld op sport park De Boomwai in één moeite ook twee tennisbanen aangelegd. Illustere namen van de Graauwse tennistrots zijn onder anderen va der en zoon Arnold en Tom Heij- ens, Johnny Smet, Theo Vernim- men en Wilfried Dumez. Het aan tal leden van De Splinter was in de beginjaren rond de 150, mede van wege de koppeling met de voetbal club. Anno 2019 bedraagt het aan tal tennissende leden nog slechts 25. ,,We willen de tennisvereniging graag weer activeren, al snappen we ook wel dat er niet zomaar hon derd leden zich aanmelden. In ie der geval staan we open voor nieuwe leden. Graauw vergrijst én verjongt, zie het bestaansrecht van de St. Joseph school'', aldus de Block, die werkzaam is als operati oneel leidinggevende bij Zorg- Saam Zeeuws-Vlaanderen. Hij wijst ook op het florerende vrouwen- en meisjesvoetbal in Graauw. Door de successen van Oranje bij het WK in Frankrijk zal de aantrekkingskracht naar ver wachting nog groter worden. ,,We zijn zo'n 25 jaar geleden gestart met een meisjesteam, dat later doorstroomde naar de senioren. Naast een vrouwenteam en een meisjesteam onder 17, starten we komend seizoen (in samenwer king met HVV'24) ook met een meisjesteam onder 13." donderdag 11 juli 2019 NIEUWVLIET Esther Verhae gen (Sluis) en Angelo van Nevel (Zedelgem) gingen op herhaling in de zomerloop van Nieuwvliet. Een week eerder wonnen ze ook al de ope ningsloop in IJzendijke. Verhaegen ging in dubbel op zicht op herhaling. Behalve dat ze vorige week al won in IJzen dijke, had ze een jaar geleden de loop in Nieuwvliet ook al ge wonnen. Dat was toen de enige zomerloop die ze toen won. In totaal heeft ze nu in haar car rière vijf Zeeuws-Vlaamse zo- merlopen op haar naam ge schreven. Ook Van Nevel bouwt aan een reeks overwinningen. In de vele lopen in Zeeuws-Vlaan- deren heeft hij al de nodige zeges op zijn conto geschreven, maar met zijn zeges vorige week in IJzendijke en nu in Nieuwvliet staat zijn teller 'nog maar' op vier overwinningen. Alle uitslagen op pzc.nl/sport Vorige week verspeelde atleet Tim Pleijte nog een puntje door in Zoutelande Patrick de Vos voor te laten gaan. In de Sport vissersloop liet hij zich gister avond niet verrassen en pakte de winst op de 10 kilometer. Sa- mantha Luitwieler was net als in Zoutelande ook in Yerseke de snelste. Ze won in 38.03 minu ten. Sjaak Sinke Yerseke Bij het ingaan van de laatste lus liet Pleijte er geen twijfel over bestaan dat hij de sterkste is om met ruim twintig meter voorsprong de zege binnen te halen. Ronnie Over- gaauw werd tweede en pakte ook de tweede plaats in de tussenstand met twee punten achterstand op Pleijte. met clubgenoten Sanne de Baar en Elise Mol in de achtervolging. M Voorzitter Jos de Block van VV Graauw, waar ook de tennis club onder ressorteert. foto peter

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41