O 0 O Tennisclub De Splinter weer 12 ZEELAND Greenkeeper NAC helpt RCS met veld Shirin van Anrooij naar EK in Alkmaar Dagprijs Van Belzen, Kramer blijft leider De Middelburgse handballer Thomas Houtepen speelde met Oranje U17 een bijrol bij het Open EK in Zweden. Hij heeft in Göteborg vooral veel geleerd. HANDBALOPEN EK U17 donderdag 11 juli 2019 Voetbalclub RCS doet er alles om het hoofd- veld zo goed mogelijk te krijgen voor het duel met de profs van ADO Den Haag. Nadat ADO- trainer Alfons Groenendijk eerder deze week had geklaagd over de hobbelige mat heeft RCS de hulp ingeroepen van Erwin Braspenning, greenkeeper van eerstedivisieclub NAC. Het staat nu vast dat RCS-ADO Den Haag morgen niet op het kunstgras hoeft te worden ge speeld. ,,Door ons negentigjarig jubileum hebben we het veld lang gebruikt, onder meer voor een toernooi'', zegt voorzitter Ron van Rosevelt. ,,Toch zeggen onze spelers nu al dat het veld nog nooit zo goed is geweest. We pro beren het nu nóg beter te maken." RCS speelt met de ploeg van afgelopen seizoen. Omdat John Bentschap Knook op vakantie is, ver zorgt Kees Westerweele de coaching. Wielrenster Shirin van Anrooij uit Kapelle is opgenomen in de selectie voor het Europees kampioenschap bij de junior vrouwen. Van Anrooij is geselecteerd voor de wegwedstrijd (met vijf andere Nederlandse rensters) én voor de individuele tijdrit (met één andere renster). De Europese kampioenschappen worden van 7 tot en met 11 augustus gehouden in Alkmaar. De Fretes André Kramer (Yerseke) en P.C. van Belzen (Nieuw- en Sint Joosland) hielden ook in de vijfde etappe gelijke tred in het PZC Wieler spel van de Tour de France. Ditmaal ging Van Belzen er met de dagprijs vandoor. Hij had één punt voorsprong op Kramer. In het alge meen klassement hield Kramer daardoor als koploper zijn voordelige marge op Van Bel- zen. Vandaag gaat het peloton echt de bergen in. Dan zal blijken of de ploegen van met over wegend sprinters (vooral in Kramers ploeg) zich bovenaan kunnen handhaven. Quote van de dag Het is een fucking schande als je Messi in het shitelftal van de Copa América zet. Ik heb alle gegevens van Messi genoteerd, hoe-ie gespeeld heeft. Hij moest de bal ophalen, moest passen én het afmaken. Minnaard eedoen om de bo venste plaatsen bij het Open Europees kampioenschap U17 I in Göteburg zat er niet in voor de Middelburgse handballer Thomas Houtepen. Toch keerde de 17-jarige spelver deler met een schat aan ervaring terug uit Zweden. De vermoeidheid was nog steeds niet helemaal uit zijn ranke lichaam, maar het Open EK met Oranje U17 had hij voor geen goud willen missen. ,,Eigenlijk ben ik nog steeds redelijk uitge put'', zegt Thomas Houtepen en kele dagen na thuiskomst uit Zweden. ,,Vooral de dagen waarop we twee wedstrijden speelde, waren echt zwaar. Je kon jezelf geen moment van verslap ping veroorloven, want dat werd genadeloos afgestraft. Alles moest dus volle bak. Daarnaast werd er vrijwel altijd met dezelfde basis gestart, en daar maakte ik als aan voerder ook deel vanuit. Pas als het echt nodig was ging onze coach Rik Louw wisselen.'' Spel verdelen In de poule van zes landen waar Oranje was ingedeeld viel er na nederlagen tegen IJsland (28-21), Roemenië (20-15), Montenegro (18-15) en Italië (20-18), alleen winst te noteren tegen Oosten rijk: 27-20. In alle wedstrijden was Thomas Houtepen meerdere malen trefzeker voor Oranje. ,,Maar het was meer mijn taak om het spel te verdelen'', legt hij uit. Door deze resultaten was het team van Houtepen veroordeeld tot het spelen om de plaatsen 16 tot en met 24. Na winstpartijen tegen Georgië (22-19) en Luxem burg (19-18) en een gelijkspel te- Vooral bij Roemenië liepen er beren tussen. Twee meter lang en honderd kilo zwaar gen Finland (17-17) was de acht tiende plaats het uiteindelijke re sultaat. ,,Je zag vooral tegen Oost- Europese landen dat er een an dere speelstijl gehanteerd werd. Hier waren het vooral het fysieke aspect en de individuele duels die de boventoon voerden'', vertelt Houtepen. ,,Vooral bij Roemenië liepen er beren tussen, twee me ter lang en honderd kilo zwaar. Wij moesten het juist van snel spel hebben.'' Meer krachttraining Thomas Houtepen weet nu waar hij de komende periode aan moet werken om nog beter te worden. Maar hij geniet eerst van een korte vakantie. ,,Ik zal in de on derlinge duels met meer overtui ging moeten gaan spelen, waar ik nu nog te terughoudend ben. Maar dat gaat met nog meer krachttraining zeker goed ko men'', voorziet hij. Op 15 juli start hij met eerstedi- visionist Feyenoord alweer aan de voorbereiding op het nieuwe sei zoen. ,,Daar wil ik dit seizoen een vaste waarde worden. Ik kon nu al de stap naar Tachos in de eredivi sie maken, maar dat vond ik nog iets te vroeg. Uiteindelijk wil ik daar natuurlijk wel naartoe", kijkt hij vooruit. Met de huidige U17-groep stroomt Thomas Houtepen auto matisch door naar Oranje U18, waarmee hij zichzelf ook al een mooi doel heeft gesteld. ,,In au gustus 2020 naar het EHF-Cham- pionship.'' ,,Graauw heeft, met Zandberg en Paal erbij, slechts 950 inwoners. Om de leefbaarheid op peil te hou den is het verenigingsleven van groot belang. De tennisbanen zijn dit jaar natuurlijk veel te laat speel- klaar, maar we hadden de materia len niet'', zegt Jos de Block (61) die al bijna 20 jaar voorzitter is van VV Graauw, waaronder ook de tennis club ressorteert. ,,Mede doordat onze secretaris Pieter van Campen een freesma chine van TC Smash uit St.Jansteen kon overnemen, is het toch nog goed gekomen. Hij is de motor ge weest om de banen weer in orde te krijgen. Anders was het seizoen over geweest." Naast de voetbalclub en de ten nisvereniging vallen onder de om- nisport koepel tevens biljartvereni ging De Kromme Keu en de uit 1866 daterende schuttersvereni ging De Friezen. Bovendien zijn er in Graauw ook de gerenommeerde tafeltennisclub St. Aloysius en fan fare Nooit Gedacht, dat eind vorig jaar een groot reünieconcert gaf vanwege het 65-jarig bestaan. Hechte gemeenschap ,,Graauw is een zeer hechte ge meenschap, waar het goed toeven is. Het bourgondische leven blijkt ook wel uit de vele mooie horeca gelegenheden die Graauw rijk is. Gelukkig is er altijd een grote groep vrijwilligers beschikbaar. Dat merk je ook goed op evenementen als GraauwRock en het Oktober Fest, GO VOETBAL WIELRENNEN PZC WIELERSPEL —Meesterscout Piet de Visser in de studio van Fox Sports. I Voetballer Na- zario de Fretes uit Middelburg probeert een contract af te dwingen bij de Bulgaarse prof club Spartak Varna. De 20- jarige linkspoot is bezig aan een stage en speelde giste ren een oefen duel met het Roemeense FC Viitorul, de club van Souburger Bradley de Nooijer. Viitorul won met 2-0. De Fretes speelde één seizoen voor Jong NAC, waar hij weg mag. Wielrenner Marco Minn- aard uit We- meldinge was gisteren op nieuw de beste Nederlander in de Ronde van Oostenrijk. Hij finishte bo venop de Fu- scher Törl als 28ste, 6,33 mi nuten later dan de Belg Ben Hermans die de vierde etappe won. In het algemeen klassement klom Minnaard naar de 29ste plek. a (0 Houtepen moe maar voldaan terug van EK Ron de Waal Middelburg - Thomas Houtepen Thomas Houtepen probeert te scoren tijdens het Open EK in Zweden in het duel met IJsland. FOTO ILSE PATTIPEILOHY Met een vertraging van drie maanden zijn de twee gravelba- nen van de Lawn Tennis Vereni ging De Splinter uit Graauw weer speelklaar. Er is flink ge freesd, gerold en gesleept. In middels zijn ook de lijnen en de netten aangebracht. De banen liggen er weer prachtig bij. Ge ruchten van een op handen zijnde ontmanteling van het ten nispark zijn daarmee definitief naar het rijk der fabelen verwe zen. De Splinter is weer spring levend. Henk van de Voorde Graauw Shirin van Anrooij met trainer Marc Her remans. foto project shirin 2020

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 40