ZEELAND 11 Die zons ondergang, de kleuren... die zijn hier echt zo mooi donderdag 11 juli 2019 jaar trok het bedrijf zo'n 250 nieuwe mensen aan. ,,Ik woonde de eerste dagen in een hotel in Terneuzen tot ik mijn appartement in Zaamslag vond." Ja, het is anders, heel anders. Dat ziet ze ook wel. ,,Thuis hebben we een kasteel aan de kust. Het verhaal gaat dat het vanwege piraten ge bouwd zou zijn. Nu is het een mu seum en in de winter wordt het heel mooi verlicht." In Zaamslag hebben ze ook een kasteel. Althans de resten waar ooit een kasteel stond. Nu rest er slechts een bult bij een veldje waar mensen de hond uitlaten. ,,Ik vind het hier mooi, vooral de architectuur, in Terneuzen maar met name in Zaamslag." Ze wijst naar twee oudere woningen aan het Plein. ,,Dat vind ik bijzonder. Zo heel anders dan wat ik gewend ben. Nu is het zo mooi in de zomer, de kleuren van de natuur en in de vel den." Fietsen „Typisch Nederlands? De fietsen!" Ze zegt het na negen maanden Ne derland nog met enige verbazing in de stem. „Overal, echt overal zie je ze. Bij ons fietsen mensen alleen als sport. De fiets als vervoermiddel kennen we daar niet. Het is ook heuvelachtig en er zijn geen fiets paden als hier. En zo vroeg als ze hier gaan eten. Ik snap het ergens wel omdat het in de winter vroeg donker is." De typisch grote mond van de Nederlander, die herkent ze niet echt. Nederlanders zijn juist heer lijk toegankelijk. ,,Ik vind de men sen heel vriendelijk. Mensen die hallo tegen je zeggen op straat. Dat vind ik zo leuk. Pas nog. Ik stak de straat over, het waaide hard. Een vrouw zei hallo en daarna iets in het Nederlands. Toen ze begreep dat ik het niet verstond, zei ze het direct in het Engels. Je maakt hier niet mee dat iemand denkt 'je ver staat me niet? ja doei'. In Italië wil len ze het misschien nog wel een beetje proberen, maar veel moeite zullen ze niet doen. Echt iedereen spreekt hier goed Engels en is be reid dat te doen. Dat maakt het con tact zo veel makkelijker. Je voelt je helemaal niet geïsoleerd en je maakt er deel uit van de gemeen schap. Een paar weken geleden was er een dorpsfeest in Zaamslag. Ik ben daar samen met wat collega's ge weest en het was echt supercool. Livemuziek, eten, spelletjes. Ik woon hier echt heel graag. Het mooiste. Mijn appartement heeft een balkon aan de achterkant. Ik kan er naar de zonsondergang kijken." Ze zucht. ,,Die zonsondergangen, de kleuren... die zijn hier echt zo mooi." GO Giulia Conelli geniet in Zaamslag van alles wat in haar eigen Italië anders is. fotos peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 39