MIJN FOTO L'. 9 Iedereen heeft wel een foto waar een heel verhaal achter zit. Dat verhaal tekenen wij graag op. Vandaag vertelt Annelies Oomen uit Sirjansland over de hereniging van haar gezin in Taiwan. Zoon Ralph had al zes maanden aan het studen tenleven op Taiwan mo gen ruiken, in het kader van een uitwisseling. En dat beviel hem dusdanig dat hij terugging voor een twee jaar durende master Asia Pacific Studies aan de univer siteit van Chengchi. Het klinkt chiquer dan wat het in werkelijk heid voorstelt, zegt moeder Anne- lies. ,,Eigenlijk was het een soort pretstudie. Het werd ook bijna al lemaal betaald door de Taiwanese overheid. Net zoals scholen in Ne derland subsidie krijgen voor bui tenlandse studenten. In Taiwan moet je zelf nog maar een klein deel van de kosten bijleggen. Maar je mag daar dan ook niet werken. Want dan pik je een baan in van de lokale bevolking." Ralph en zijn twee jaar jongere broer Remco kon je uittekenen op de ouderlijke boerderij in Sirjans- land. Moederkloek Annelies had moeite met zijn langdurig verre verblijf. ,,Af en toe liet ik hem even naar huis komen, van mijn vakan tiegeld. Dan miste ik hem te veel. Vond hij zelf ook niet erg", grin nikt ze. Tyfoon Halverwege zijn studie, in 2015, vloog het hele gezin naar het ei land in de Oost-Chinese Zee om Ralph op te zoeken. Annelies: ,,Ik ben met Remco die kant op ge gaan. Voor René was een maand te lang. Hij is ons twee weken later achterna gereisd. Toen René er was, zijn we met het hele gezin gaan rondreizen. De planning viel alleen een klein beetje in het wa terWe hadden een geweldige trip langs de oostkust uitgezet en een auto gehuurd. Maar er kwam een tyfoon aan; precies op de plek waar wij naartoe zouden gaan. René leek het nog wel spannend om zoiets een keer van dichtbij mee te maken. Hebben we niet ge daan, want Taiwanese vrienden van Ralph raadden ons dat sterk af. Achteraf maar goed ook. Er waren zware modderverschuivingen, wegen waren afgesloten, huizen vernield. Dat hoef ik als toeristje niet zo nodig te zien. Voor die mensen is dat al erg genoeg. In de plaats waar wij zaten, waren hele rijen bomen met wortel en al uit de grond gerukt. Ook best wel hef tig, zeg maar Taxichauffeur Dus werd het reisdoel verlegd naar de westkust en zakte de Duive- landse familie langs die kant af naar het zuidelijkste puntje van het eiland. ,,Met de bus en het laat ste stuk met een taxi. Die taxi chauffeur reed als een idioot. On derweg propte hij zijn mond 3 steeds vol met beatle nuts. Echt hè! Daar word je dus helemaal hyper van." De gezinsfoto is met een tele foon gemaakt op het strand. Anne- lies koestert dat moment. Harts vriendin Ria heeft het gelukkige tafereel als speciaal cadeau in het groot op canvas laten afdrukken. ,,Ik had een rotperiode achter de rug, met een burnout en dat soort ellende. Die foto aan de muur hielp dat vakantiegeluk nog een beetje vast te houden." - A donderdag 11 juli 2019 GO Weer even samen in Taiwan Marcel Modde Het gezin Oomen op het strand in het zuiden van Taiwan met vlnr Ralph, Remco, Annelies en René. reproductie en FOTO ERNESTA VERBURG Annelies Oomen op de boerderij in Sirjansland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 37