II nrV Wie volgt René Koster op? 4 ZOMERVAKANTIE BOUWSPEELPLAATS De Middelburgse schooljeugd vindt het bouwen van hutten van sloophout geweldig. „Lekker samen timmeren." Hutten bouwen is veel leuker dan gamen. Daar bestaat bij de jon gens en meisjes van bouwhut 'Naamloos' geen enkele twijfel over. In koor roepen de leerlingen van de Her man Faukeliusschool deze woens dag dat samen buiten iets bouwen 'echt veel leuker is'. Pim, Mark, Loïs, Rebecca, Mare, Sam, Thijs, Steven, Jona en Nathan zijn er trots op dat 'Naamloos' ook de grootste hut is geworden. Mark: ,,En dat zonder hulp van vaders en moeders. Wij hebben het hele maal zelf gedaan." Aan de Geersesweg bij Middel burg is sinds maandag weer een groot huttendorp verrezen. Ruim vierhonderd Middelburgse basis schoolleerlingen zijn twee dagen later nog bezig met de afwerking van wat ze al dan niet met hulp van ouders of oudere familieleden bouwden. Nieuwe hamer De leerlingen van groep acht van de Herman Faukeliusschool zien het bouwen als de laatste activiteit die ze samen ondernemen voordat ze in het nieuwe schooljaar uit waaien in alle richtingen. Pim heeft zelfs een nieuwe hamer ge kocht om goed te kunnen bouwen. Hij vertelt dat de hutten officieel maar drie pallets hoog mogen zijn. ,,Maar omdat de onze zo stevig is, mochten we nog een verdieping hoger." Hij vindt dat wel heel stoer en zegt ook dat hun hut niet alleen groot is maar ook een heel mooie is geworden. Rebecca is ook trots op de hoge en grote hut. Ze vertelt dat ze maandag met haar groep heel snel veel pallets verzamelde. ,,Dat moest ook wel anders waren ze allemaal weg." De groep za melde zelfs zoveel bouwmateriaal in dat ze kon ruilen tegen speciale pallets om hun hut waterdicht te maken. ,,Want misschien gaat het Onze hut is een beetje van alles. En een hut en een paleis en een speelplek regenen. Maar dan blijven wij lek ker droog." Iets verderop zitten Nora, Eva, Annelot, Cato, Emy en Bent in en op hun hut. Deze leerlingen van basisschool Acaciahof kregen de eerste dag wel wat hulp van enkele ouders. Maar volgens Nora en Eva hebben ze toch heel veel zelf ge bouwd. Ze vinden het samen bou wen ook heel leuk. ,,Want je leert veel zoals spijkeren, op elkaar sta pelen en zorgen dat alles past." Volgens Nora is hun bouwsel een beetje een paleis geworden. ,,Een beetje van alles. En een hut en een paleis en een speelplek." Normaal gesproken worden de hutten de donderdag in de fik ge stoken. Vorig jaar gebeurde dat niet wegens de droogte. Ook dit jaar gebeurt dat niet. Dat vinden de bouwers niet erg. Thijs en Na than zeggen dat dat in de fik ste- ken niet goed is voor het milieu. Ook wijzen ze naar de schapen die aan de rand van het bouwterrein aan de Geersesweg grazen. ,,Voor hen is dat ook niet goed", weet Cato. ,,Die ademen dan rook in." GEZOCHT: ORGANISATIE groepsreizen Veel meer groepsreizen? Ca naar nrv.nl/groepsreizen al vanaf neemt je mee donderdag 11 juli 2019 'Onze hut is hoog én waterdicht' Emile Calon Middelburg M Kinderen van de Her man Faukeli usschool heb ben de hoog ste hut ge bouwd. Op de foto, in wille keurige volg orde: Pim, Mark, Loïs, Re becca, Mare, Sam, Thijs, Steven, Jona en Nathan. foto LEX DE MEESTER - Nora, huttenbouwer van de Acaciahof Het is nog de vraag of er vol gend jaar in de eerste week van de zomervakantie weer een Bouwspeelplaats wordt gehouden aan de Geersesweg in Middelburg. René Koster (foto), de organisator van het jaarlijkse huttendorp, is nu echt van plan te stoppen. Hij is al der tig jaar betrokken bij het hutten bouwen en roept al tien jaar dat echt het laatste jaar dat ik dit doe. Volgend jaar mag iemand anders de boel organiseren." Wie? Dat weet hij nog niet. ,,Tot nu toe meldde zich nog nie mand." Klassiek Rusland Groepsreis 13 dagen, al vanaF Ontdek de hoogtepunten van Rusland zoals St. Petersburg, het Kremlin en de Gouden Ring Beste van Vietnam Groepsreis 17 dagen, al vanaf Een ontdekkingstocht van koloniaal Hanoi tot het meeslepende Ho Chi Minh City Wildparken van Zuid-AFrika Groepsreis 15/16 dagen, al vanaF Op zoek naar de Big Five in de mooiste nationale wildparken van Zuid-AFrika Ecuador de Galépagos Groepsreis 18 dagen, al vanaF Imposante natuur, indiaanse culturen, koloniale steden en zien wat Darwin zag Prijs ind. korting. Excl. reserveringskosten 25,- en calamiteitenfonds 2,50 per boeking. Kijk voor de voorwaarden op NRV.nl. Het is Groepsreizen Sale bij NRV! Boek nu en proFiteer tot €300 korting per persoon. Geniet tevens van de voordelen van onze wereldwijde groepsreizen: boeiende reisroutes, veelzijdige reisprogramma's, Nederlandssprekende reisleiding, gegarandeerd vertrek en altijd een scherpe prijs. Hoogtepunten van Jordanië Groepsreis 8/10 dagen, al vanaF Ervaar het betoverende Jordanië indusieF Petra, de Wadi Rum, Amman en de Dode Zee Relaxt door Sri Lanka Groepsreis 21 dagen, al vanaF Geniet 3 weken lang van oude koningssteden, historische ruïnes en de ongerepte natuur neemt je mee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 32