g-s Vlaanderen wil zakendoen Bijtende honden Tholen krijgen sneller muilkorf Douane Heeft personeel Pabo iets aan interesse EDC? 2 Het overleg tussen mariniers en Defensie heeft de zeesoldaten geen stap dichter bij Vlissingen gebracht. Sterker, de redenen om niet van Doorn naar Zeeland te verhuizen worden, in hun oren, steeds sterker. In Zeeland spreken ze van 'stemmingmakerij'. KAZERNE LOOPGRAVENSTRIJD Commentaar Tussen Zeeland en Vlaanderen zit het wel goed. De ruzie over de ontpoldering is met een sisser afgelopen. En sinds kort hebben beide regio's een liefdesbaby: North Sea Port. Namens Vlaanderen bekijkt Filip D'havé of het mis schien nog beter kan. D'havé is Algemeen Afgevaardigde, zeg maar de Vlaamse ambassadeur in Nederland. Zoals het een goed diplomaat betaamt, denkt D'havé vooral in kansen en ver bindingen. En hij is zeer flexibel. Dat blijkt uit het interview el ders in deze krant. D'havé roemt North Sea Port als haven voor industrieel bestemmingsverkeer. Dus geen domme overslag. Hij pleit even gemakkelijk voor meer infrastructuur in de Ka naalzone ten behoeve van transport tot diep in Frankrijk. Dus wél voor doorvoer. D'havé filosofeert over een nauwere band tussen het Zeeuwse onderwijs en de universiteit van Gent. Die samenwer king zou een Zeeuwse masteropleiding watermanagement moeten opleveren. Maar in één adem adviseert hij jongeren in Gent te gaan studeren. Hebben wij banen voor Franse werklo zen? Volgens D'havé zou dat wel eens goed kunnen werken omdat de culturele verschillen tussen Zeeuws-Vlaanderen, Vlaanderen en Noord-Frankrijk niet groot zijn. In de uitlatingen van D'havé laat Vlaanderen zich kennen als een pragmatische buur die al samenwerkend het eigen belang geen moment zal vergeten. Dat is een prima houding. Het gaat de Vlamingen duidelijk om alledaagse zakelijkheid waar Zee land ook veel aan kan hebben. Zeeland heeft pragmatische buurman die zijn eigen belang geen moment zal vergeten B en W hebben daartoe besloten na recente incidenten. Vier honden van twee verschillende eigenaren moeten voortaan verplicht een muilkorf dragen op straat, nadat ze betrokken waren bij bijtincidenten. Eén hond beet een mens, de overige drie beten een andere hond. Het duurde in deze specifieke gevallen enige tijd voor de gemeente de ver plichting tot het dragen van een muilkorf kon opleggen. Door de APV aan te passen, krijgt een ambtenaar nu de bevoegdheid dat veel sneller te doen. Dat gebeurt ALMANAK Twee al wat oudere, vrolijke Zeeuwse dames, beiden we duwe, staan op Schiphol in de rij voor de douane. Een van de twee wordt uit de rij gehaald om te worden gefouilleerd. „Routinecontrole, mevrouw." De vrouwelijke beambte kwijt zich nogal vlijtig van haar taak altijd in samenspraak met de bur gemeester. ,,In het verleden moest na een bijtincident eerst een rap port van de politie worden afge wacht, waarna er een voorstel aan het college moest worden geschre ven'', legt gemeentesecretaris Si mon Nieuwkoop uit. ,,Als het col- Eén hond beet een mens, de overige drie beten een andere hond lege dan tot een besluit kwam, was je al snel twee tot drie weken ver der.'' B en W vonden dat niet langer acceptabel. „Daarom hebben we nu met spoed dit besluit genomen'', zegt wethouder Peter Hoek. en bevoelt de Zeeuwse van bo ven tot onder. De dame in kwestie moet er zelfs een beetje van giechelen: ,,Nou, nou. Het is lang geleden dat ik zo aangepakt ben geweest." Het droge ant woord komt meteen: ,,Ach me vrouw, u moet gewoon wat va ker gaan vliegen." Motorrijder komt op N57 ten val AARDENBURG Bromfietser valt bij remmanoeuvre Axel Linker kunstbeen spoorloos in bos Zeeland kijkt al anderhalfjaar toe hoe in Den Haag een loopgraven- strijd woedt om de bouw van een nieuwe thuisbasis voor het Korps Mariniers in Vlissingen. Hoe lan ger het duurt, hoe meer tijd tegen standers krijgen om hun bood schap uit te dragen en argumen ten te verzamelen. Gisteren werd zelfs de klimaatkaart getrokken. Kapitein-ter-zee buiten dienst Marcel Hendriks schreef in dag blad Trouw: ,,Uit onverwachte hoek dient zich het argument aan om de verhuizing af te blazen: het Klimaatakkoord." De militaire vakbond AFPM reageerde via Twitter: „Iedereen die de mari niers nu nog in Vlissingen wil hebben... een klimaatterrorist!" Doe het niet Vorig jaar deed korpscomman dant generaal Jeff MacMootry een dringende oproep aan de politiek om nog eens goed na te denken over de verhuizing van zijn man nen van Doorn naar Vlissingen. Doe het niet, was de toon van zijn verhaal. Zijn verre voorganger Mi- chiel de Ruyter mocht dan in de Zeeuwse havenstad het levens licht hebben gezien, dat maakte Iedereen die de marinierskazerne nu nog in Vlissingen wil hebben een klimaatterrorist! Vlissingen niet bij voorbaat ge schikt. MacMootry lichtte zijn be zwaren toe aan vaste Kamercom missie Defensie. Hij deed dat in het gezelschap van twee vertegen woordigers van zijn manschap pen. Een van hen was Frank Jonk. Jonk is secretaris van het overleg dat Defensie te elfder ure moest Volgens curator Joost Willemen bleek al snel dat een nieuwe door start in een verder afgeslankte vorm voor Pabo 'lastig zou worden'. Vorig jaar wist Pabo zo het vege lijf te red den. Hoofdaandeelhouder Robus Investments heeft de geldkraan dichtgedraaid. ,,Wel was er direct een serieuze kandidaat voor de e- commerce van Pabo", vertelt Wil lemen. ,,Er wordt nu gedacht om een nieuw bedrijf op te zetten dat in een joint venture samenwerkt met EDC." Wat dit in de praktijk betekent voor de 44 mensen in Hulst en de twaalf die in het Verenigd Koninkrijk voor Pabo werken, durft de curator niet te zeggen. ,,Het is een trieste aangelegen heid voor de mensen. Ik weet niet wat de bedoelingen van EDC zijn en hoeveel mensen het bedrijf in haar plannen denkt nodig te heb ben. De tendens is naar steeds min der fysieke winkels en steeds meer online." donderdag 11 juli 2019 Baasjes van agressieve honden in de gemeente Tholen kunnen voortaan sneller worden ver plicht hun viervoeter te muilkor ven. Rob Paardekam Tholen Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG Een motorrijder is gister middag lichtgewond ge raakt bij een ogeval op de Havenpoortweg (N57) bij Middelburg. De motorrij der kwam, vermoedelijk als gevolg van een bot sing met een personen auto, rond 14.45 uur ten val. Dat gebeurde vlak voor het viaduct over de Waldammeweg bij de af slag naar de Mortiere. Ambulancepersoneel heeft de motorrijder on derzocht maar hij hoefde niet naar het ziekenhuis. Een blaastest wees uit dat hij niet had gedron ken. Vanwege het onge luk moest een rijstrook enige tijd worden afge sloten. Rond 15.25 uur was de weg weer hele maal vrij. Een bromfietser is gister middag gewond geraakt bij een eenzijdig ongeval in Aardenburg. De be stuurder van de brom fiets wilde rond 13.00 uur met zijn Yamaha overste ken bij de kruising van de Herendreef en de Hoge- weg. Hij merkte naderend verkeer te laat op, moest daardoor hard op de rem en kwam vervolgens ten val. De bromfietser is met spoed per ambulance overgebracht naar een ziekenhuis. Medewerkers van de gemeente Sluis die toevallig in de buurt waren, namen het rege len van het verkeer op zich. Een man heeft gister middag aangifte gedaan bij de politie nadat ie mand zijn linkerkunst been had gestolen in het Axelse bos. Hij had de prothese even tegen een boom gezet langs de Justaas- weg. Toen hij terug kwam, was het been verdwenen. Hij wil het graag terug hebben. Mocht iemand het vin den, dan kan de pro these worden afgege ven bij de gemeente in Terneuzen. Hakken bij Theo Giele Vlissingen -Tweet van militaire vakbond AFPM Voor de online activiteiten van het in de problemen geraakte Pabo 4.0 is interesse van een branchegenoot, erotiekbedrijf EDC uit Veendam. Of het perso neel in Hulst er iets aan heeft, is maar de vraag. Guido van der Heijden Hulst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 30