De Aardappeleters Tholen werkt aan nieuwe regels voor huisvesten arbeidsmigranten Bezetting en Bevrijding Filip D'havé Tijdens de kick-off van ZomerOndernemer Zeeland presenteerden jongeren hun onderneming in Goes. Kamiel van Langeraad (16) uit Dreischor gaat met een caravan achter de trekker zelfgemaakte friet rondbrengen met zijn onderneming De Aardappeleters De friet wordt gemaakt uit zelfgeteelde aardappelen van zijn vader. Hij brengt de friet rond bij feesten en bruiloften. Tentoonstelling in Museum Hulst 'De verstandhouding tussen Vlaanderen en Zeeland is robuuster geworden' Het gaat om nieuwe gevallen. Daar waar al werknemers uit het buiten land worden opgevangen in woon huizen, zal de gemeente niet ineens optreden. Dat is bijvoorbeeld het geval in de oude dokterswoning in Poortvliet. Dat leidde tot onvrede bij omwonenden. ,,Ook wij vinden het niet altijd wenselijk'', zegt wet houder Peter Hoek. ,,Maar we had- den tot nu toe geen mogelijkheden om aanvragen te weigeren, omdat het begrip 'wonen' ruim is opgeno men in onze bestemmingsplannen. Het huisvesten van arbeidsmigran ten mag.'' Wethouder Frank Hom mel vult aan dat deze ruime be stemming dateert uit een tijd waarin het vraagstuk rondom de arbeidsmigranten nog helemaal niet speelde. Tholen werkt aan nieuw beleid als het gaat om het huisvesten van arbeidsmigranten. College en ge meenteraad willen niet dat er in de tussentijd nog gevallen bijkomen waarbij buitenlandse werknemers in woningen binnen de kernen te rechtkomen. Daarom heeft de ge meenteraad vorige week achter ge sloten deuren een 'voorbereidings- besluit' genomen. Alle aanvragen voor de huisvesting van arbeidsmi granten in woningen die het ko mende jaar worden ingediend, worden niet behandeld vóór het nieuwe beleid er is. Volgens Hoek was het noodzake lijk om het onderwerp achter geslo- ten deuren te behandelen in de ge meenteraad. Als het voornemen naar buiten was gekomen, hadden ondernemers die arbeidsmigranten moeten huisvesten nog snel een aanvraag kunnen indienen. Die had dan nog volgens de oude regels af gehandeld moeten worden. Volgens het college hoeven on dernemers die het komende jaar nieuwe arbeidsmigranten een plekje om te wonen moeten bie- Gemeente houdt na de zomer enquête om mening van de inwoners te peilen den, niet in de problemen te ko men. ,,Het huisvesten van deze mensen op het eigen terrein, blijft gewoon mogelijk'', zegt Hoek. ,,Als er de komende tijd aanvragen bin nenkomen voor huisvesting in wo ningen, zullen we netjes uitleggen waarom we deze even niet in be handeling nemen.'' Hij benadrukt dat het gaat om de 'commerciële huisvesting' van arbeidsmigranten. „Iemand die zich gewoon inschrijft als inwoner van de gemeente, mag natuurlijk in een woning trekken.'' Het voorbereidingsbesluit geldt voor een jaar. Binnen die tijd moet het nieuwe beleid zijn vastgesteld. Na de zomer wordt een enquête ge houden om de mening van de in woners over het onderwerp te pei len. I donderdag 11 juli 2019 I pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl LAND Kijk op de site bij /video W /Jonge zomerondernemers presenteren ideeen ZEELAND5 ZEELAND 6&7 Huizen voor gastwerker op slot Arbeidsmigranten mogen in elk geval het komende jaar niet meer worden gehuisvest in be staande woningen in de ge meente Tholen. Dat heeft de ge meenteraad tijdens een beslo ten vergadering bepaald. Rob Paardekam Tholen Wethouder Frank Hommel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 29