Amerikaanse is op Wimbledon de gevaarlijkste opponente van zichzelf 23 Weer is Serena Williams dichtbij het record van 24 grandslamtitels. In het gemengd dubbel met Andy Murray krikte ze op Wimbledon tegelijk haar imago op. Al blijft het soms schuren. W Al eerder bleek: de tegenstand zit voor Williams ook in haar eigen hoofd Wimbledon krijgt de 40ste klassieker Nederlanders in kwartfinales Ze ging met elke bal harder kreu nen. En het publiek na elk punt har der juichen. Er kon geen kip meer bij op baan 2, gistermiddag. Serena Williams en Andy Murray speelden de derde ronde van het gemengd dubbel eigenlijk op een te kleine baan. Spelers, scheidsrechters en fans probeerden zich op slinkse wijze binnen te kletsen, maar er waren simpelweg geen lege stoelen. Het droomkoppel was tot giste ren dé attractie van Wimbledon. De 'mix' is het stiefkind van het tennis, maar kreeg dit jaar meer aandacht dan ooit. Met 'Murena', de bijnaam die Williams voor het team verkoos boven 'Serandy', op de baan was het genieten voor de fans. Het was leuk, twee kampioe nen die de baan deelden, maar Williams blonk ook uit met haar spel. Vooral dinsdagavond, toen ze mannenservices van 220 kilometer per uur beantwoordde met furi euze returns. Gistermiddag ein digde alleen het sprookje tegen het als eerste geplaatste duo Soares/ Melichar (Bra/VS): 3-6 6-4 2-6. Natuurlijk had de 'mix' geen pri oriteit voor Williams. De uitnodi ging van Murray kwam haar goed uit, ze miste door blessures wed strijdritme. Het bracht haar bo vendien de nodige ontspanning. Hoe ouder ze wordt, hoe meer ze nuwen ze voelt in het enkelspel, vertelde Williams. Dat komt ook door het verfoeide getal '24' en het daaraan klevende belangrijkste tennisrecord, waarop ze al jaren jaagt. Williams wordt door velen al lang gezien als de beste tennis ster ooit, maar Margaret Court heeft (met 24 stuks) nog altijd één grandslamtitel meer gewonnen. Het was, ook al spreekt ze dat niet uit, een belangrijke reden voor Williams om na de geboorte van haar dochter terug te keren in de sport. De 37-jarige Amerikaanse staat sinds de Australian Open van 2017 droog qua titels. Een paar keer was ze dichtbij die 24ste, maar werd de spanning haar te veel. Zoals ook het voltooien van de 'Serena Slam', alle vier de majors winnen in één jaar, haar in 2015 op de US Open door de stress niet lukte. Op Wimbledon krijgt Williams een nieuwe kans. Vandaag speelt ze in de halve finale tegen Barbora Strycova, de Tsjechische die eerder Kiki Bertens uitschakelde. Met in de eventuele finale Simona Halep of Elina Svitolina als opponent, gloort opnieuw een dijk van een kans. Maar al eerder bleek: de te genstand zit voor Williams ook in haar eigen hoofd. In de finale van de US Open vorig jaar verloor ze zichzelf in een emotionele tirade richting de scheidsrechter, die haar na een aantal overtredingen strafte met een game-penalty. Williams beschuldigde hem van seksisme. Het nam de glans weg van de eerste grandslamtitel van Naomi Osaka. Dinsdag verscheen in het Ame rikaanse modeblad Harper's Bazaar een door Williams geschreven essay, waarin ze vertelde over die periode. Ze deelde de telefonische dialoog die ze voerde met Osaka. Ze maakte excuses aan de Japanse, maar niet voor haar uitbarsting. Want: de media hadden de twee tegen elkaar uitgespeeld. Het leek een goed getimed char meoffensief, waartoe ook het uit stapje in het gemengddubbel kon worden gerekend. Na een nieuw relletje op Roland Garros, waar Williams de Oostenrijkse topper Dominic Thiem middenin zijn persconferentie de zaal uit liet manoeuvreren, kon ze wel wat positieve pr gebruiken. Niemand die het hardop zegt, maar in de kleedkamer - zowel die van de NADAL VS FEDERER mannen als de vrouwen - klinkt ook de mening dat Williams te snel de racisme- en feminisme- kaart trekt, en te weinig haar voor beeldfunctie uitoefent. Het neemt niet weg dat ze op haar 37ste, 21 jaar na haar debuut op Wimbledon, nog steeds mee doet om de prijzen. Ze beweegt niet meer zo goed als vroeger, maar heeft zo veel meer kracht in haar armen - en winnaarsmentali teit in haar hart - dan de rest. Het enthousiasme rond haar persoon deze weken in Londen kent geen grenzen. Nu dat record nog. UITSLAGEN De Nederlandse dubbelspecialist Wesley Koolhof heeft de kwartfi nales van het gemengd dubbel op Wimbledon bereikt. De 30-jarige Gelderlander versloeg met de Tsjechische Kveta Peschke het Oekraïens/Pakistaanse duo Nadia Kitsjenok/Aisam-ul-Haq Qureshi: 7-6 (5) 6-4. Ook Matwé Middelkoop zit bij de laatste acht. Hij won met Yang Zhaoxuan van de Nieuw-Zeelander Marcus Da- niell en de Amerikaanse Jennifer Brady: 6-2 6-7 6-4. De 35-jarige Middelkoop en de Chinese bogen in de derde set een 2-4-achter- stand om in winst. Demi Schuurs bleef steken in de kwartfinale van het vrouwendubbel. De 25-jarige Limburgse verloor met de Duitse Anna-Lena Grönefeld van het als tweede geplaatste Tsjechische duo Barbora Krejci- kova/Katerina Siniakova: 2-6 6-7. Feyenoord wint van Darmstadt FC Cincinnati vestigt hoop op Jans als coach donderdag 11 juli 2019 GO Serena Williams werkt aan record én haar reputatie Rik Spekenbrink Londen M Serena Williams vermaakt zich met haar partner in de ge- mengddubbel op Wimbledon, Andy Murray. foto afp LONDEN De klassieker tus sen Roger Federer en Rafael Nadal krijgt morgen in de halve finale een nieuwe edi tie. Federer (foto) versloeg Kei Nishikori, Nadal won van Sam Quer- rey. Het wordt hun veertigste ont moeting, maar pas de derde op Wimbledon. Hun laatste duel in Londen, in 2008 in de fi nale, wordt door velen gezien als de beste partij ooit gespeeld op Wimbledon. In de andere hal ve finale treft Novak Djokovic Roberto Bautista Agut. TENNIS Wesley Koolhof: door in de mixed. foto ronald hoogendoorn VOETBAL Feyenoord heeft ook de derde oefenwedstrijd in aanloop naar het nieuwe seizoen gewonnen. In de Oostenrijkse plaats Schwaz werd Darm stadt, het afgelopen seizoen de nummer 10 van de tweede Bundesliga, met 2-1 verslagen. Dylan Vente zette de formatie van coach Jaap Stam in de eerste helft op voorsprong, Naoufal Bannis maakte het tweede doelpunt. Stam stelde in de tweede helft een com pleet ander elftal op met bij voorbeeld de Ier Liam Kelly, die werd overgenomen van het Engelse Reading. VOETBAL Ron Jans kan zijn trainersloop baan in de Verenigde Staten hervatten. De 60-jarige Zwolle naar, die als oefenmeester voor het laatst en succesvol bij PEC Zwolle werkte, is door Gerard Nijkamp benaderd om de hoofdcoach van FC Cincin nati te worden. Nijkamp werd vorige maand door de huidige hekkensluiter van de MLS aan gesteld als sportdirecteur. Cin cinnati wordt nu op interim basis gecoacht door de pas 29-jarige Fransman Yoann Damet, die het stokje overnam van de in mei ontslagen Zuid Afrikaan Alan Koch. Tennis Wimbledon. Mannen, kwartfina les: Djokovic (Ser/1) - Goffin (Bel/21) 6-4 6-0 6-2, Federer (Zwi/2) - Nishikori (Jap/ 8) 4-6 6-1 6-4 6-4, Nadal (Spa/3) - Quer- rey (VS) 7-5 6-2 6-2, Bautista A. (Spa/23) - Pella (Arg/ 26) 7-5 6-4 3-6 6-3. Vrouwen. Dubbel, kwartfinale: Krejikova/ Siniakova (Tsj/2) - Schuurs/Grönefeld (Ned/Dui/6) 6-2 7-6. Gemengd, 3de ronde: Koolhof/Peschke (Ned/Tsj/5) - Qureshi/Kitsjenok (Pak/Oek) 7-6 6-4, Middelkoop/Yang (Ned/Chn) - Daniell/ Brady (NZl/VS) 6-2 6-7 6-4. Wielrennen Vrouwen. Giro Rossa, 6de etappe: 1. Van Vleuten (Ned) 12 km/24.32, 2. Van der Breggen (Ned) 0.52, 3. Longo Borghini (Ita) 1.48, 4. Brand (Ned) 1.49, 5. Labous (Fra) 1.54. Alg. klassement: 1. Van Vleuten 11.42.15, 2. Niewiadoma (Pol) 417, 3. Van der Breggen 4.17, 4. Brand 517, 5. Spratt (Aus) 5.21. Mannen. Ronde van Oostenrijk, 4de etappe: 1. Hermans (Bel) 104 km/3.01.32, 2. O'Connor (Aus) 0.06, 3. Anacona (Col) 0.09; 28. Minnaard 6.33; 31. Ten Dam 7.18. Alg. klassement: 1. Her mans 15.32.23, 2. O'Connor 0.08, 3. Ana cona 013; 29. Minnaard 6.48; 46. Slagter 15.48; 55. Ten Dam 23.24.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 23