20 Loodzware klim wordt nog moeilijker gemaakt Toch duel op zondagavond WIELRENNEN TOUR DE FRANCE 2019 Kort Van Vleuten wint opnieuw Annemiek van Vleuten (foto) heeft ook de zesde etappe van de Giro Rosa gewonnen, een tijdrit over 12 kilometer. Zij heeft in het algemeen klassement nu een voorsprong van vier minuten op Anna van der Breggen. De Italiaanse wielerkoers eindigt zondag. VOETBAL Het competitieduel AZ - Fortuna Sittard is verplaatst naar 4 augustus om 20.00 uur. Het wordt de eerste keer dat in de eredivisie op zondag zo laat wordt gespeeld. ,,Clubs die Europees voetbal spelen kunnen kiezen voor de zondagavond'', aldus de KNVB. Eer der wilde de bond elke week een duel op dat tijdstip, maar dat stuitte op weerstand. UCI wil leren van de fans De UCI houdt een enquête om er achter te komen hoe wielerfans hun sport ervaren en wat er beter kan. Iedereen kan online een vragenlijst invullen. Deelnemers maken kans op een reis naar de WK in Yorkshire. Clubs willen sloop San Siro Internazionale en AC Milan hebben bij de gemeente Milaan gevraagd om de sloop van stadion San Siro (foto). Een nieuw onderko men (kosten: één miljard euro) zou in 2022 klaar moeten zijn. Beide clubs spelen sinds 1926 in het beroemde stadion. Formule 1 Straf EK Serieuze cols Flitsen Quote van de dag Ook als niemand doping had gebru zou ik de gewonnen Op La Planche des Belles Filles breekt vandaag een gevecht los tussen de favorieten. Alsof de berg nog niet zwaar genoeg was, heeft de organisatie de finish nu een onverharde, steile kilometer verderop gelegd. ,,We gaan zien wie er goed is en wie niet.'' clusie? Deze aankomst is meer iets voor zijn ploegmaat en veldrijder Wout van Aert, grapt hij. Maar eigenlijk niet geschikt voor een ge vecht tussen de klassementsman nen. Toch zal dat gevecht er komen, want de spectaculaire laatste kilo meter is het slot van een sowieso al zware etappe, over zeven beklim mingen en met bijna 4000 hoogte meters. ,,Een superlastige rit, die een heel goede indicatie gaat geven. We gaan zien wie er goed is en wie niet'', zegt Kruijswijk, die gisteren ener gie kon sparen in de door Peter Sa- gan gewonnen rit naar Colmar. Vandaag volgt in de Vogezen zijn eerste echte test bergop, in de lange weg naar zijn gedroomde Tour-po dium. En dankzij zijn goede positie - hij staat derde - behoort zelfs de gele trui tot de mogelijkheden. ,,Maar daar denk ik voorlopig niet aan.'' Kruijswijk (32) kijkt vooral uit naar de betrekkelijke vroege berg etappe, al op dag 6 van de Tour. Zo ook Wilco Kelderman, die gaat pro beren mee te springen in de ont- Waar mensen normaal rechtsom keert maken, worden nu de renners verder gestuurd. Daar volgen op de Franse col La Planche des Belles Fil les ongelooflijk steile stroken over een onverharde weg met grind. Bij Sunweb brengen ze met het pro gramma VeloViewer alle parkoer sen ter wereld in kaart, maar van deze kilometer vonden ze geen beelden. De noviteit in de Tour zit voor velen vol vraagtekens. Bij Ineos wisten ze gisteren ook nog niet echt hoe die laatste kilo meter erbij ligt. Ploegleider Servais Knaven had zijn dochter op verken ning gestuurd. Maar hij vroeg zich af of het haar wel lukt om omhoog te fietsen en tegelijkertijd te filmen. ,,Ik vind dat de Tour dit niet nodig heeft. Het was al zwaar en mooi ge noeg. Je kunt overal lek rijden, maar als het hier gebeurt dan is de kans groot dat je heel veel tijd verliest, omdat de auto's er niet kort achter kunnen zitten.'' f 0 0 Wie zijn huiswerk wel goed heeft gedaan is Steven Kruijswijk. De Jumbo-Visma-kopman heeft de laatste stroken als een van de wei nigen wel met zijn eigen ogen ge zien. Na de Ronde van Romandië trok de Jumbo-Visma-kopman be gin mei op verkenning. Zijn con- kilometers donderdag 11 juli 2019 WIELRENNEN WIELRENNEN VOETBAL S De Grand Prix op Silverstone staat, na zon dag, nog zeker vijf jaar op de kalender van de Formule 1. Er bestond lang onzeker heid over het voortbestaan van de oudste GP in de ko ningsklasse (sinds 1950). 1 jnr Olympisch schaatskampi oen Lee Seung- hoon (foto) mag een jaar niet in actie komen. De Zuid-Kore- aanse bond heeft hem ge schorst vanwe ge agressie tegen collega's. GO Vandaag begint het serieuze klimwerk van deze Tour. Op het menu: drie cols van de eerste categorie. 'De Tour heeft Oranje moet zich nog plaat sen, maar de kaartjes voor het EK in 2020 zijn in ons land al bijzonder in trek. Nederland behoort tot de vijf landen met de meeste aanvragen. De kaartjes wor den via loting toegewezen. PEC Zwolle heeft Sam Kersten (21) aan getrokken. De verdediger komt van FC Den Bosch. Hirving Lozano heeft voor het eerst sinds april met de groepstraining van PSV meegedaan. De Mexicaan liep toen een knieblessure op. KV Mechelen en Waas land Beveren degraderen toch niet naar het tweede niveau in België. Dat heeft het Bel gisch Arbitragehof voor de Sport (BAS) be paald. De clubs werden door de bond terug gezet naar aanleiding van matchfixing. -Lance Armstrong, die zijn zeven Tourzeges kwijtraakte vanwege doping, in een interview met NBC. Gemid stijgt Laatste Ballon d'Alsace 105km Gold- bach 60km Pim Bijl La Planche des Belles Filles La Planche des Belles Filles Chevrères 142km 10km La Planche des Belles Filles 1140m Mulhouse 249m G d Grand Markstein Ballon Ballon d'Alsace 1183m 1336m 1173m IaA Hundsruck A Croix ,m 9 ^fY 748m Y 678m ft 0 km 160,5 km Slotklim 6e etappe 11 juli - 160,5 km FRANKRIJK Le Markstein i -run t 44km Le Thillot 119km Linthal 29km 0-3% 6-9% >9% 1140 M 1100 M

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 20