Onderzoek naar slachtoffers in Duitsland Baby in hete auto overlijdt Amsterdam krijgt klimaat van Parijs KPN veegt racist de mantel uit NIEUWS 15 Twee vrouwen kwamen dit jaar om het leven na een bilvergroting in een kliniek in Düsseldorf. De Brazilian buttlift is mede dankzij Instagram ook in Nederland populair. Chirurgen waarschuwen voor de gevaren. ORLÉANS In het Franse Or- léans is een baby overleden die door de ouders in de auto was achtergelaten terwijl het bui ten 30 graden was. Vandaag zal autopsie worden verricht. De vader en moeder worden aan geklaagd wegens doodslag. Af gelopen zondag waren de ou ders boodschappen gaan doen, samen met hun één jaar oude zoontje. Nadat ze waren thuis gekomen, in het dorpje Gau- bertin, vergaten ze het kindje. Dat bleef achter op de achter bank van de auto, die voor het huis stond geparkeerd. Ruim twee uur later kwamen opa en oma op visite en die zagen de baby in de auto zitten, in de volle zon. De baby is naar het ziekenhuis overgebracht waar een ernstige mate van uitdro ging werd geconstateerd. Het kind is daar overleden. ZÜRICH Het klimaat in Am sterdam, Den Haag en Rotter dam is in 2050 vergelijkbaar met dat in het hedendaagse Parijs. Dat blijkt uit een ana lyse van wetenschappers van Crowther Lab uit Zürich. De onderzoekers melden dat 77 procent van de steden in de wereld tegen 2050 te maken krijgt met een 'opvallende verandering' in klimaatom standigheden. Het gaat in sommige gevallen zelfs om omstandigheden die momen teel niet worden ervaren in bestaande grote steden, stellen ze. In Europa wordt het zowel in de zomer als in winter war mer, waarschuwen de weten schappers. De maximale tem peratuur zal in Amsterdam 3,4 graden hoger zijn. ROTTERDAM Met een gena deloze afrekening van een ra cistische tweet heeft KPN gis teren de harten van duizenden twitteraars veroverd. Het web- careteam van het telecommu nicatiebedrijf was niet ge diend van een discrimine rende opmerking van een van haar volgers en pakte haar pu bliekelijk aan. ,,Ik wil niet bij elke reclame een lichtgetintiër zien. Donder op", schreef de vrouw. Repliek van KPN: ,,Het spijt ons. Bij het reclamebu reau waren toevallig nét alle middelbare, bekrompen, cha grijnige en racistische dames op." Een 42-jarige vrouw overleed vo rige week in het ziekenhuis, nadat er complicaties waren ontstaan bij een bilvergroting in een kliniek in Düsseldorf. Maandag bevestigde de officier van Justitie in de hoofd stad van Noord-Rijnland-Westfa- len dat er vorig jaar ook al een vrouw was overleden na dezelfde behandeling. Het zou gaan om een 20-jarige studente. De exacte oorzaak van de twee sterfgevallen is nog niet duidelijk; de Duitse autoriteiten hebben beide zaken nog in onderzoek. De kliniek in het Centrum van Düs seldorf was in handen van een man die opgeleid was tot internist. Hij was dus geen plastisch chirurg. Instagram De Brazilian buttlift wordt ook in Nederland steeds populairder, al zijn er geen exacte cijfers beschik baar. Op sociale media als Insta gram pronken influencers met hun volle derrière. ,,En dat zien wij terug in het aantal vrouwen W De exacte oorzaak van de sterfgevallen is nog niet duidelijk. Beide zaken zijn nog in onderzoek dat een bilvergroting wil'', zegt Diana Gabriëls van de gelijkna mige kliniek voor plastische chi rurgie in Barendrecht. ,,We krij gen er iedere maand meer over de- vloer.'' Vrouwen met veel volgers of abonnees op Instagram en You- Tube, krijgen bij Gabriëls korting op een behandeling in haar prak tijk. Zo kwamen Temptation Is- land-deelnemers Pommeline en Rosanna aan een opgeknapte bil partij. ,,Ik speel zeker in op de po pulariteit van dat soort vrouwen op sociale media'', zegt Gabriëls. De reclame die de influencers ma ken, levert haar een hoop klandi zie op. Hoewel ze de bilvergroting zelf 'onzin' vindt, kan iedereen in Barendrecht terecht voor een be handeling. ,,Zolang het gezond- heidstechnisch maar verantwoord is.'' Lichaamsvet Vrouwen (mannen doen het veel minder vaak) die een bilvergroting willen, hebben twee opties: het inbrengen van implantaten of het zilië, Turkije en de Verenigde Sta ten, nu is dus ook Duitsland aan de beurt. Bij de Inspectie Gezond heidszorg en Jeugd is niet bekend hoe vaak in ons land complicaties optreden bij bilvergrotingen. ,,Het is een relatief riskante ingreep'', bevestigt Ali Pirayesh, voorzitter van de Nederlandse Vereniging voor Esthetische Plastische Chi rurgie (NVEPC). Als plastisch chi rurg past hij regelmatig bilvergro tingen toe. ,,Zelfs bij mij kan het misgaan. Moet je nagaan als je bij iemand die hier niet voor is opge leid op tafel ligt.'' Pirayesh verwijst Er zijn genoeg verhalen over buitenlandse bilvergrotingen met dramatische afloop naar de internist in Düsseldorf. ,,Dat kan natuurlijk niet. Het is alsof ik een hoornvlies transplantatie uitvoer.'' Ervaring In Nederland is een behandeling als een bilvergroting niet het ex clusieve terrein van plastisch chi rurgen. Wie de operatie uitvoert, moet opgenomen zijn in het BIG- register voor artsen en aantoon bare ervaring hebben. ,,En dan zijn er nog andere vogels van allerlei pluimage die zeggen dat ze de be handeling kunnen uitvoeren'', zegt Pirayesh. Hij vergelijkt de Ne derlandse situatie met een snel weg waarop allerlei chauffeurs rij den: ,,Met rijbewijs, zonder rijbe wijs, met het verkeerde rijbewijs. Het Zorginstituut is bezig met het opstellen van bekwaamheidseisen voor het uitvoeren van cosmeti sche ingrepen. Ik hoop dat daarin wordt vastgelegd welke beroeps groepen behandelingen als bilver grotingen wel en niet mogen uit voeren.'' Een pront achter werk is populair, mede door de sociale media. inspuiten van eigen li chaamsvet onder de bilspier. De laatste be handeling wordt in Ne derland het vaakst toe gepast. Voor goedkope implantaten reizen Nederlanders af naar landen als Turkije en de Do minicaanse Re publiek, is te zien in berichten op sociale media. ,,Ik ken zelfs verhalen van vrouwen die naar Irak gaan'', zegt Gabriels. ,,Ik vind dat onverstandig. Je weet niet of de persoon door wie je wordt behandeld, goed is opgeleid.'' Er zijn dan ook ge noeg verhalen over buiten landse bilver grotingen met dramati sche gevol gen, zoals de Neder landse vrouw die vorig jaar in Turkije borst- implantaten in haar billen kreeg. Maar ook met het inspuiten van li chaamsvet gaat het regelmatig mis. Soms wordt het vet te diep ingespoten, waardoor vetpropjes via de bloedbaan in de longen of het hart terechtko men. Dat kan fa tale gevolgen hebben. Wereldwijd heeft een bil vergroting in 1 op de 3000 ge vallen een dodelijke af loop, bleek vorig jaar uit interna tionaal on derzoek. De afgelopen jaren kwa men verha len naar bui ten over sterf gevallen in Bra- donderdag 11 juli 2019 GO De bilvergroting: razend populair, maar ook riskant Chris van Mersbergen Rotterdam/Düsseldorf Deze vrouw kreeg in Turkije een borstimplantaat in haar bil len. FOTO DIANA GABRIELS FOTO SHUT- TERSTOCK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 15