Winstuitkering mag pas als kwaliteit van thuiszorg in orde is 8 NIEUWS De verklaringen van kroongetuige Nabil B. brengen criminelen ten val, maar ook corrupte ambtenaren. Zoals een Utrechtse hoofdagent. MONUMENT WELKOM KROONGETUIGE VERKLARINGEN Gelekte politie- informatie is goud waard voor criminelen Zorgbedrijven die (medische) hulp op afspraak leveren, zoals bij de cliënt aan huis of op een wijk- locatie, kunnen straks niet meer zomaar megawinsten uitkeren via dividenden. Ze moeten gaan vol doen aan voorwaarden qua finan ciële gezondheid, goede zorg en degelijk bestuur. Dat schrijven de drie bewindslieden op Volksge zondheid in een Kamerbrief. Er moeten ook voorwaarden komen aan de termijn waarbinnen divi dend mag worden verstrekt. En er wordt gekeken naar een norm voor een maximale winstuitkering die 'maatschappelijk aanvaardbaar' is. Tegelijk laat het kabinet een wetsvoorstel waardoor aanbieders van medisch-specialistische zorg, die onder de huidige regels te ma ken hebben met een winstverbod wél winst zouden mogen uitkeren, in de ijskast staan. ,,Een pas op de plaats'', zeggen de bewindslieden. Onlangs bleek dat 97 grote zorg- bedrijven opgeteld ruim vijftig miljoen euro verdienden in 2017, wat gemiddeld neerkomt op ruim 20 procent van de omzet. De nor male winstmarge in de sector ligt op enkele procenten. Bijna de helft van deze bedrijven keerde divi dend uit. Het kabinet ziet niets in een to taalverbod op winstuitkeringen. ,,Uit onderzoeken blijkt niet dat di videnduitkering de kwaliteit, toe gankelijkheid of betaalbaarheid van zorg structureel in gevaar brengt.'' Een ban op dividend zou juridisch ook onhoudbaar zijn. Toch constateren de bewindslie den ook dat er 'praktijken voorko men in de zorg die niet passen bin nen de maatschappelijke doelen die we met de zorg nastreven'. Het kabinet belooft maatregelen om die 'onwenselijke' praktijken tegen te gaan. t Kabinet wil snel 'maatschappelijk aanvaardbare' norm Zo komt er een meldplicht voor alle nieuwe zorgaanbieders en gaan ook nieuwe onderaannemers daaronder vallen. Verder moet een zorgbedrijf een vergunning aan vragen. Die kan worden ingetrok ken of geweigerd als er problemen blijken met de integriteit van be stuurders. Een wetswijziging moet het bo vendien onmogelijk maken om via financiële constructies de belo- ningsregels voor zorgbestuurders te omzeilen. Ook moeten alle zorg aanbieders, ook onderaannemers aan wie zorg is uitbesteed, straks financieel openheid van zaken ge ven. Daarnaast wordt het interne en externe toezicht op zorgonder- nemingen verder aangescherpt. 3/6/8 dagen ultra all-inclusive in de Kitzbüheler Alpen Tirol Het is de nachtmer rie van iedere po litiechef en de doodsteek voor het vertrouwen in een loyaal en goed functionerend politiekorps: corrupte agenten die informatie lekken aan de onder wereld. Maar voor criminelen zijn ze goud waard, want informatie van binnenuit is zeer gewild en meer dan bruikbaar om rivalen (of de po litie) een stap voor te blijven. Een ontmaskerde Utrechtse hoofd agent blijkt jarenlang informatie uit politiesystemen te hebben verkocht aan de bende van topcrimineel Ri- douan Taghi. Nietsontziend Nabil B. (32) uit Utrecht maakte ja renlang deel uit van een criminele organisatie rond de voortvluchtige Ridouan Taghi en Saïd Razzouki. Zij worden gezien als de kopstukken van een nietsontziende bende, die zeker vijf moorden en verschillende moordpogingen op hun geweten hebben. Morgen, donderdag en vrij dag gaat het uitdijende moord- e vaka lamefi en ik neem mee woensdag 10 juli 2019 GO Het kabinet wil meer voorwaar den stellen aan de uitkering van winsten in de thuiszorg en wijk verpleging. Edwin van der Aa Den Haag Deze ingreep moet torenhoge di videnden bijbedrijven voorko men, die mogelijk ten koste gaan van de kwaliteit van zorg. Een to taalverbod op winstuitkeringen is géén optie. HotelTaxacher V 2,5 of 7 overnachtingen incl. ontbijtbuffet V Dagelijks Lunch en koffie/thee met gebak V Dagelijks 4-gangendiner met soep V Onbeperkt drankjes (10-22 uur) V Kinderen t/m 6 jaar gratis! hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506 Het nationaal Namenmo nument ter nagedachtenis aan de slachtoffers van de holocaust mag toch aan de Weesperstraat in Am sterdam komen. Omwo nenden probeerden ver geefs het monument te weren. Ze vinden het te groot en zijn bang voor on veilige situaties door ge brek aan ruimte bij grote aantallen bezoekers. De bestuursrechter oordeelt echter dat het belang van het monument terecht zwaar weegt. Door de beslissing valt er een last van de schouders van het Nederlands Auschwitz Comité, de ini tiatiefnemer voor het mo nument. Voorzitter Jacques Grishaver: ,,Met zo'n duidelijke uitspraak heb ik er vertrouwen in dat we kunnen beginnen. On gelooflijk.'' Op het monu ment komen de namen van zo'n 102.000 slachtoffers van de Holocaust. FOTO'S ANP, MARC BOLSIUS Hoofdagent werd favoriet hulpje van bende Taghi Yelle Tieleman Utrecht

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 8