Schoolfoto's roepen van alles op IN DE REGIO 6 Weg sinds februari dicht MIJN DORP, MIJN STAD Dat heeft wethouder Jurgen Ver- vaet de Terneuzense gemeenteraad laten weten. Gevraagd om een toe lichting houdt Vervaet het bij die mededeling. Hij zegt er zo veel mo gelijk aan te willen doen om de Westkade weer open te krijgen voor doorgaand verkeer. ,,Het gaat immers om de levensader van Sas van Gent." Alweer ruim vier maanden gele den is de Westkade afgesloten bij kunstmestfabriek Rosier. De kade constructie langs het Kanaal Gent- Terneuzen is over een lengte van ruim tweehonderd meter zo insta biel (geworden) dat die bij een en kele verkeersbeweging kan verzak ken. Dat risico wil niemand lopen. Ondertussen moeten alle verkeers deelnemers tussen Sas van Gent en Zelzate omrijden én is het wachten op een oplossing. Kunstmestfa- briek Rosier, Rijkswaterstaat en de gemeente Terneuzen zijn de bij dit deel van de Westkade betrokken partijen. Zij hebben de afgelopen tijd voorstellen uitgewisseld. Tot een akkoord zijn ze echter nog niet gekomen. Heel gevoelig ,,Het ligt allemaal erg gevoelig", verklaart wethouder Vervaet waarom hij vooralsnog het stilzwij gen bewaart. Rijkswaterstaat is ver antwoordelijk voor de waterkering, de gemeente Terneuzen voor de weg en kunstmestfabriek Rosier heeft er alle baat bij dat de kade langs het Kanaal Gent-Terneuzen weer volledig benut kan worden voor het laden en lossen van sche pen. De hamvraag is welke partij voor welke kosten moet opdraaien, wat weer samenhangt met een ander vraagstuk: wie is de eigenaar van de Westkade ter hoogte van Rosier? Rijkswaterstaat stelde eerder dat dit de kunstmestfabriek is, Rosier denkt daar anders over. De kosten van herstel van de al uit 1913 stam mende kadeconstructie zijn boven dien hoog, naar verluidt vijf a tien miljoen euro. Beweging Rijkswaterstaat wil evenals Vervaet weinig kwijt over de kwestie. ,,We zijn in overleg", laat een woord voerster weten. Edwald Segers, di recteur van Rosier, meldt 'dat er be weging in zit'. Hij weidt daar verder ook niet over uit. Havenbedrijf North Sea Port zou eventueel kun nen bijspringen. Woordvoerder Jo- han Bresseleers geeft uiterst voor zichtig aan dat 'daarover wordt na gedacht'. D66 Terneuzen heeft eerder voorgesteld als alternatief een weg achterlangs de Westkade te maken. Dat is evenwel gemakkelijker ge zegd dan gedaan. De weg zou dich ter bij Rosier komen, wat vergun- ningstechnisch lastig is, omdat de kunstmestfabriek in de zware vei ligheidscategorie valt. ,,Zie je dat meisje", wijst Lissy Snoeys een bekende aan. ,,Wat een schatje, toen nog." Het meisje van toen, Marijke Henzen (60), staat erbij. Ze reageert direct. ,,Toch nog!" Een antwoord blijft uit. Zo gaat dat in Museum Sluiskil, elkaar een beetje dollen, zoals vroeger. Lissy (75), die veertig jaar een kapsalon aan de Bosjesweg had, loopt naar een foto van haar klas op de rooms-katholieke Antonius- school. Ze kent de meeste kinde ren nog. ,,Vooral die hier zijn ge- bleven." Haar vinger gaat naar een jongen met een mooie bos haar. ,,Op z'n zestiende is hij verdron ken in het kanaal." Gezegend Sluiskil was in de kinderjaren van Lissy en Marijke gezegend met drie scholen: protestants, rooms- katholiek en openbaar. Zoveel jeugd was er. Sinds 2015 telt Sluis kil nog één basisschool, Het Moza- Roomse bucht, vlieg in de lucht, riepen ze. Dan was het vechten, de haren uit je kop ïek, met zo'n 140 leerlingen. ,,Het is nu één pot nat", stelt Gerben Dijkstra (53) die in het museum zijn brandweercollectie heeft ondergebracht. Lissy en Ma rijke weten nog hoe anders dat was, vooral tussen rooms-katho- lieke en protestantse kinderen. ,,'Roomse bucht, vlieg in de lucht', riepen ze. Dan was het vechten, de haren uit je kop." Bij alle foto's staan namen. Veel ontbreken er ook. Op formulieren kunnen bezoekers namen aanvul len. 'Is iemand anders', staat op een briefje. Lissy: ,,Veel mensen schrijven gelukkig meer op." Stadswandeling Zomeravondconcert aan zee Orgelconcert woensdag 10 juli 2019 Oplossing Westkade lijkt nabij Op korte termijn vindt een cruci aal gesprek plaats over de sinds eind februari afgesloten West kade tussen Sas van Gent en Zelzate. Harmen van der Werf Sas van Gent Vrijwilligers houden Museum Sluiskil draaiende. Ze zijn er weer in geslaagd een succes volle expositie te maken, van honderden schoolfoto's. Harmen van der Werf Sluiskil -Lissy en Marijke De expositie is nog tot eind dit jaar in Museum Sluiskil aan de Vogelschorstraat, elke eerste en derde zaterdag van de maand open van 13.30 tot 17.00 uur. OOSTBURG De stadsraad Oostburg verzorgt op een aantal donderdagen in de zo merperiode stadswan delingen door Oostburg. De eerste vindt morgen plaats. Er wordt onge veer drie uur gewandeld. Startpunt is de jaartal lentafel bij de kerk, de wandelingen eindigen met een beklimming van de watertoren. De wan delingen zijn op 11 en 25 juli en op 8 en 22 augus tus en beginnen steeds om 13.30 uur. Aanmel den kan door te mailen naar info@stadsraad- oostburg.nl. NIEUWVLIET Het eerste Zomeravond concert aan Zee is van avond in de kerk van Nieuwvliet. Trio Nebula treedt op vanaf 19.30 uur, met Mervyn Groot (slagwerk), Monica Schmidt Andersen (blokfluit) en Els van der Weij (saxofoon). Toe gang bedraagt tien euro. HULST Organist Vincent van Laar uit Groningen treedt vrijdag op in de Basiliek van Hulst. Van Laar werd prijswin naar van orgelconcour sen in Zeerijp (1981), Toulouse (1983) en Alkmaar (1991). Op het programma staat een Franse suite van Guilain en werk van be kende componisten als Buxtehude, Bach en Purcell. Het concert begint om 20.00 uur. De toegangsprijs be draagt tien euro. M Watertoren van Oostburg FOTO PETER NICOLAI AXEL Museum Het Warenhuis, Geopend van 12.30 - 17.00 uur: Expositie 'kijk naar beneden, dan zie je meer'; De Halle, 13.30 uur: Sjoelen; BRESKENS Visserij museum, 10.00 - 17.00 uur; (Expositie 11 september 1944); HENGSTDIJK H.Ca- tharinakerk, 14.00 - 17.00 uur: Zomerex- positie; HULST De Lieve, 13.30 uur: Bingo; Museum, 14.00 uur: Expositie 'Bezetting en bevrijding, 75 jaar vrijheid in Hulst en omgeving'; 's Lands huis, 10.00 uur: Expo sitie Benny Luyckx; KLOOSTERZANDE WZC Antonius, 14.00 uur: Bingo; KOEWACHT De Lange Akkers, 14.00 uur: Bingo; NIEUWVLIET N.H. Kerk, 20.00 uur: Zo meravondconcert; Boerenhoeve, 13.30 uur: Adventure sport middag; Parking bij frituur 't Gemaal, 19.30 uur: Zomer avond wandelingVer- dronken Zwarte Pol der; OOSTBURG Ledel- plein en markt, 08.30 - 16.00 uur: Markt; RETRANCHEMENT d'Ouwe Kerke, 11.00 uur: Expositie 'Wer ken op papier'; SAS VAN GENT Westkade 114, 12.30 - 17.00 uur: Industri eel museum Zeeland; TERNEUZEN Markt, 08.00 - 16.00 uur: Weekmarkt; Portaal van Vlaanderen, 10.00 -17.00 uur: Info centrum geopend; 13.00 en 15.00 uur: rondleiding en rond vaart; Speelplaats bij Kameleon, 13.30 uur: Zomerspelen. Lissy Snoeys, Marijke Henzen, Gerben Dijkstra en Marvin Overbeeke (vlnr) tussen de honderden klassefoto's in Museum Sluiskil. foto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 52