c* Ezra Jonah Vervoerder 2W Logistiek hoopt op een doorstart, maar Pabo lijkt verloren WESTDORPE Op een rotonde naast de Tractaatweg (N62) bij Westdorpe is gistermiddag een vrachtwagen met Belgisch kenteken gekanteld. Het ongeluk gebeurde rond 14.30 uur bij de Molenstraat. Een klapband is vermoedelijk de oorzaak, aldus de politie. De vrachtwagenchauffeur raakte licht gewond en kon ter plekke worden behandeld door ambulancepersoneel. hebben een 'Boerderijbewijs' Vorig jaar maart verloren al 70 mensen hun baan bij Pabo en ver huisde de erotiekverkoper naar een bescheidener onderkomen in Hulst. De toen voorgenomen her start is mislukt. Gisteren is het fail lissement aangevraagd en de laatste 50, 60 werknemers van het ooit zo grote bedrijf zijn waarschijnlijk hun baan kwijt. Pabo, in 1984 opgericht door de Hulster broers Adrie en Patrick Boddaert, werd in 1999 door het Duitse erotiekbedrijf Beate Uhse overgenomen. Concurrentie van erotiek op internet en een mislukt avontuur op de Duitse beurs brach ten het bedrijf in steeds grotere problemen. Sinds de herstart na het faillissement vorig jaar heeft hoofd aandeelhouder het Duitse Robus Investements het voor het zeggen. De werknemers moesten uit de media vernemen dat het bedrijf als nog lijkt om te vallen. ,,Pas daarna was er een telefonische briefing van onze bestuurder Craig Wheeler waarin we het hoorden", zegt HR- manager Lilianne Quaijtaal. Een echte reden weet ze niet. ,,Als je ziet dat het bedrijf vooruitgaat maar ze toch de stekker eruit trekken? De echte reden krijgen we niet mede gedeeld. Dat moet je ergens ach teraf of hogerop zoeken." „Ontzettend jammer", reageert Michael Specht, die tot een halfjaar geleden als CEO aan het roer stond en de reorganisatie vorig jaar door voerde. ,,Ik heb het bedrijf toen ge zond achtergelaten. Er zijn sinds dien vreemde keuzes gemaakt. Het is heel erg spijtig dat Craig niet de route heeft gevolgd die ik heb uit gezet." Ook 2W Logistiek in Kapelle heeft gisteren faillissement aange vraagd bij de rechtbank in Middel burg. Directeur Piet van der Stel hoopt echter op een doorstart voor het bedrijf met 80 man personeel. De (mede-)directeur Van der Stel wil nog niet te veel vooruitlopen op de gevolgen voor het personeel. Ik heb Pabo een half jaar geleden gezond achtergelaten ,,Die zijn maandagavond ingelicht over de situatie. Woensdag praat ik met de curator en ik ben erg positief over de mogelijkheden voor een doorstart." 2W Logistiek verzorgt koel/vries- transporten voor de supermarkten en de bevoorrading van horecage legenheden in Zuid-West Neder land. Reden voor het faillissement zijn volgens Van der Stel reorgani saties bij een grote opdrachtgever. Sinds begin dit jaar zijn besprekin gen gevoerd voor een mogelijke sa menwerking of overname van de bedrijfsactiviteiten. Daarbij was de belangrijkste voorwaarde over name van personeel en middelen. ,,Helaas hebben deze intensieve besprekingen niet tot het gewenste resultaat geleid", aldus 2W. ,,Waarna het bestuur heeft moeten besluiten zelfstandig haar faillisse ment aan te vragen. Zeer verdrietig maar niet te vermijden." is een avontuur op zich 1% I woensdag 10 juli 2019 I pzc.nl e-mail: redactie.terneuzen@pzc.nl Vrachtauto gekanteld FOTO HVZEELAND ZEELAND 5 Pabo valt om, 2W in zwaar weer Door faillissementen van Pabo in Hulst en 2W Logistiek in Ka- pelle staan 130 mensen op straat. Voor het laatste stukje Pabo lijkt het einde nabij, 2W Lo gistiek hoopt op een doorstart. Guido van der Heijden Hulst -Michael Specht, oud-directeur Pabo ZEELAND8

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 51