O 0 O Jong Zeeland sterk Kloetinge-gekleurd Provinciale zeges Buyze en De Ridder 'Nina is een echte team player' Zeeuwse is als bondscoach opvolger van overleden vriend ZEELAND 11 Domburgse debuteert als bondscoach eventing. ,,Ik hoop dat Jan trots toekijkt en meeleeft, zoals alleen hij dat kon.'' Minnaard Lezerstour TMZ Wielrenner Dante de Ruijs- scher uit Oost burg won het TMZ-criterium van Klooster- zande. De Zeeuws-Vla ming hield Feike Kalsbeek na zo'n 60 kilo meter koers achter zich in een sprint-a- deux. Op het schitterende Landgoed Maars bergen gaat vandaag het Europees Kam pioenschap Eventing voor Junioren en Young Riders van start. Een evenement met een bijzondere lading voor bonds coach Marcelle de Kam uit Domburg. ,,Het is heel bijzonder dat dit EK in Nederland wordt gehouden. Dit is hét evenement waar ons hele jaarplan op is afgestemd'', vertelt de 42-jarige De Kam, terwijl ze druk bezig is met de voorbereidingen in Maarsbergen. De Walcherse is sinds begin dit jaar bin nen de Koninklijke Nederlandse Hip pische Sportfederatie (KNHS) verant woordelijk voor de eventingtak voor Junioren en Young Riders. Ze werd aangesteld als opvolger van Jan van Beek, die vorig jaar op 42-jarige leeftijd overleed. Trots Die voorgeschiedenis zorgt deze week voor een bijzonder dubbel gevoel en emotionele lading bij De Kam. ,,Jan was echt een dierbare vriend, een op en top sportman en een topcoach. Het EK in Maarsbergen is iets waar Jan vanaf het begin af aan bij betrokken is ge weest en ik realiseer me dat ik niet op deze plek zou staan als hij er nog ge weest zou zijn. Ik hoop dat hij trots toe kijkt en meeleeft, zoals alleen hij dat kon.'' ,,Tijdens de wedstrijd ga je gewoon volle bak en doe je je eigen ding'', ver- volgt de doorgaans toch vrij nuchtere De Kam. ,,Maar er zijn zoveel linkjes met Jan. Ruiters die jarenlang met hem hebben getraind en één van onze team leden is zelfs familie van hem. We Dit is hét evenement waar ons hele jaarplan op is afgestemd doen het dus ook voor hem. Daarom is het wel heel mooi dat de organisatie aan de individuele winnaars van dit EK een In Memorial Trofee Jan van Beek uitreikt. De kans is dus groot dat die trofee binnenkort door Europa zal rei zen.'' De twee verschillende groepen waar De Kam mee werkt (junioren en Young Riders), liggen volgens haar behoorlijk ver uit elkaar. ,,Twee uitersten kun je wel zeggen. Bij de junioren hebben we een bizar jonge groep met een gemid delde leeftijd van veertien jaar. Dat zie je bij geen enkel ander land. Het is echt een groep die hier meedoet om erva ring op te doen, maar wel een heel bru tale groep die wellicht voor een mooie verrassing kan zorgen.'' ,,Bij de Young Riders hebben we daarentegen een heel ervaren groep met goede rijders. Zij zijn al behoorlijk geprofessionaliseerd en het merendeel van hen heeft al meerdere grote toer nooien gereden.'' NINA DE HAAS VLISSINGEN Met zeven voetballers is Kloetinge de hofleverancier voor de se lectie van Jong Zeeland. Dit team speelt op zaterdag 27 juli een oefenwedstrijd tegen Jong Sparta, dat uitkomt in de tweede divisie. De af trap van het duel is om 17.00 uur in Burgh-Haam stede gespeeld. De Zeeuwse derdedivisio nisten Hoek en Goes zijn niet vertegenwoordigd in de selectie. Zij zijn eind juli al volop in voorbereiding op de competitie. Na Kloetinge levert Vlissin- gen met vier man het grootste aantal spelers aan de selectie. In totaal zijn ne gen clubs vertegenwoordigd in de 22- koppige selectie. VLISSINGEN De 'Kras Witpen 936' bezorgde Johan Buyze uit Zaamslag- veer een onvergetelijke dag. Deze driejarige doffer won voor zijn baas de pittige provinciale vlucht uit Argenton. Om de 1619 concurren ten voor te blijven moest hij de 554 kilometer naar Zaamslagveer af leggen met een snelheid van ruim 70 kilometer per uur. Tweede werd Frans Braem uit Clinge en de derde plaats was voor Gerard Vi- oen uit Kruispolder. De provinciale overnacht fond- vlucht uit Agen werd gewonnen door de fondspecialisten Cees en Cor de Ridder uit Arnemuiden. Hun tweejarige doffer arriveerde op zater dag tegen 10.30 uur op het hok na de vorige dag om 12 uur te zijn vertrok ken in Agen voor een race van 845 kilometer. Tweede werd David Noom uit Tholen en derde Va- ders-Paasen uit Oud Vossemeer. Ook de wedstrijd uit Agen ver liep moeizaam. Het duurde lang voordat het kon worden gesloten. De aankomsten van de duiven van de vitessevluchten uit Niergnies verliepen vlotter. Paul de Poorter uit Axel klokt de snelste bij de oude dui ven en Gert-Jan van de Bosse uit Le- wedorp bij de jonge duiven. woensdag 10 juli 2019 GO 21 Wielrenner Marco Minn aard uit We- meldinge was met zijn 21ste plaats de beste Nederlander in de derde rit van de Ronde van Oostenrijk. Hij staat op 17 tel len van leider Jonas Koch. André Kramer uit Yerseke werd gisteren dagwinnaar in het Wielerspel van deze krant. Met 391 punten hield hij PC. van Belzen (Nieuw- en St. Joosland) ach ter zich. Kra mer leidt in het klassement ook, voor Van Belzen. 1 a (0 Marcelle de Kam en haar team doen het op het EK voor Jan Menno Kole Maarsbergen Marcelle de Kam heeft het volste vertrouwen in haar rijders voor het EK. FOTO LEX DE MEESTER - Marcelle de Kam Behalve bondscoach Mar celle de Kam is er nog een Zeeuwse actief op het EK eventing. Nina de Haas (20) uit Hengstdijk doet bij de Young Riders mee. Het Zeeuwse KNHS-Talenten- teamlid staat bekend als het grootste talent van Nederland. ,,Ze is al jarenlang een vaste waarde voor het Nederlandse team'', aldus bondscoach De Kam. ,,Ze heeft meerdere EK's gereden, maar niet eerder als combinatie met haar paard Devine. Samen vormen ze wel een hele steady combinatie, waar je op kunt vertrouwen. Nina is bovendien een echte team player die je er heel goed bij kunt hebben. Maar dat geldt eigenlijk voor alle teamleden, het is echt een heel fijn clubje om mee te werken.'' Over medaillekansen wil De Kam nog niet praten. ,,Wij heb ben geen invloed op de rest van het veld. Ons doel is dat iedereen bij zijn of haar taken blijft en goed gaat rijden. Op het moment dat iedere rijder naar individuele kunnen pres teert, kun je wellicht aan een teammedaille denken, maar daar ligt de focus niet op. In de basis zijn de voorbereidin gen goed geweest, dus ik heb alle vertrouwen in een mooie week. Hier hebben we het hele jaar naar toe geleefd, dus kom maar op.'' Selectie Jong Zeeland: doelman Nando Pijnenburg, Klaas van Hecke, Jeroen de Jonge, Luuk van Vossen, Xander van der Poel, Marijn Wijkhuis, Valentijn van Keulen (allen Kloe tinge), Gino Zuppelli (foto), Joran Maliepaard, Renzo Roemeratoe, Eren Yildiztu- ran (allen Vlissingen), Julian Nieuwland (Bruse Boys), Sander Backx, Rody Ver- mue, Kyle Tiggelhoven (allen J§Ty' MZC'11), Ewoud van Troost, Bart Gort (beiden Terneuzense Boys), Maarten Hazelaar, doelman Dion Aerssens (Oostkapelle), Rick Jon ker (SSV'65), Mitchell de Nooijer (Luc- tor Heinkenszand), Stefan Quinten (Yerseke).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 43