25 Verdediger Kik Pierie legt de lat voor zichzelf meteen hoog woensdag 10 juli 2019 Standbeeld voor Wiegman Dalmau naar FC Utrecht VOETBAL FC Utrecht heeft Adrian Dalmau (25, foto) aan de selectie toege voegd. De Spaanse spits komt over van Heracles. Hij tekent een contract voor drie seizoenen in Utrecht. Aanvaller Dalmau volgt Cyriel Dessers op. De Belg vertrok op zijn beurt naar Heracles. Dalmau speelt pas een jaar in Nederland en was in Almelo afgelopen seizoen goed voor liefst 19 eredivisietreffers. ,,Adrian is een echte spits met enorme scoringsdrang en het juiste gevoel voor de goal'', aldus technisch directeur Jordy Zuidam. Yoëll van Nieff naar Hongarije VOETBAL Heracles neemt na één seizoen al afscheid van Yoëll van Nieff (26). De middenvelder vervolgt zijn loopbaan in Hongarije bij Puskas Akadémia FC, dat vernoemd is naar de le gende Ferenc Puskas. Van Nieff kwam vorig jaar over van FC Groningen en hij speelde zestien officiële wedstrijden voor Heracles. „Yoëll heeft zich afgelopen seizoen voor honderd pro cent ingezet voor Heracles Almelo'', aldus technisch manager Tim Gilissen. ,,Desondanks is de samen werking op sportief vlak niet verlopen zoals beide partijen graag hadden gezien. Yoëll heeft aange geven een nieuwe uitda ging te willen vinden.'' Als jong jochie al voorspelde Kik Pierie (18) dat hij ooit voor Ajax zou spelen. Nu is het zo ver voor de van Heerenveen afkomstige verdediger. ,,Of ik me soms in de armen knijp? Nee. Ik heb nog niks." De oefenwedstrijd van Ajax tegen Aalborg BK was al een poosje afge lopen, toen Kik Pierie eind juni de vraag kreeg voorgelegd: wat is nou eigenlijk het verschil, als je voet balt voor Heerenveen of voor de landskampioen? ,,Het gaat hier sneller natuurlijk", zei de nieuwe verdediger van de Amsterdam mers, zoals je dat als talent hoort te doen na een stapje hogerop. Om dat antwoord meteen wat te relativeren. ,,Maar uiteindelijk is het ook bij deze club gewoon elf tegen elf, hè. In die zin is voetbal overal hetzelfde. Ik hoop zo snel mogelijk bij de eerste elf te zitten." Zijn woorden zeggen veel over de persoon die Pierie is. Iemand die zowel het voetbal als het leven niet onnodig ingewikkeld maakt. Het type bovendien dat nooit gek veel last heeft gehad van een ge brek aan zelfvertrouwen. Op de beelden van Heerenveen TV uit 2012 ballen die eigenschappen zich al feilloos samen. Gevraagd naar zijn doelen, zegt het dan elfjarige voorstoppertje met een vanzelf sprekendheid waarop leeftijdge noten het alfabet opdreunen: ,,Heerenveen bereiken en dan steeds opbouwen. Eerst naar Ajax en uiteindelijk proberen Barcelona te halen.'' Amsterdamse bluf Was Pierie vrucht uit de Ajax-op- leiding geweest, dan was vermoe delijk al lang het etiketje Amster damse bluf op hem geplakt. Zijn cv leert echter dat zijn wieg stond in het Amerikaanse Boston, waar zijn vader (oud-hockeyinternatio- nal Jean-Pierre Pierie) een tijdje chirurg was, en dat het grootste gedeelte van zijn jeugd zich af speelde in Friesland. Niettemin lijkt hij als welbespraakte, voetbal lende verdediger moeiteloos op te gaan in de typische Ajax-cultuur. ,,Het geloof dat je het maximale na kunt streven, zit wel een beetje in me. Dat hoort ook, vind ik, bij top sport. In die zin past Ajax bij me. ik ben naar deze club gekomen om te voetballen, niet om op de bank te zitten. Al besef ik dat het niet vanzelf gaat. Ajax is landskampi oen en heeft het geweldig gedaan in de Champions League. Je komt er echt niet zomaar tussen." Geduld In onder anderen nieuweling Lisandro Martinez, de ervaren Daley Blind en de Argentijnse gif kikker Nicolas Tagliafico heeft Pie- rie nogal wat concurrenten in de Johan Cruijff Arena. Ondenkbaar is het daarom niet dat de bij Hee renveen onbetwiste vaste kracht geduld zal moeten oefenen in de hoofdstad. ,,Welke plannen Ajax en ik met elkaar hebben gemaakt? Dat is tussen de club en mij. Spe len in Ajax 1; daar gaat het om. Ik ben naar deze club gekomen om te voetballen, niet om op de bank te zitten Misschien duurt het een week voordat ik in de basis sta. Mis schien een maand, misschien drie maanden. Je weet het niet. Maar uiteindelijk werkt het overal het zelfde. Of je nu 18 bent of 35; de beste speelt." Hij krijgt in de voorbereiding minuten van trainer Erik ten Hag. ,,Of ik me soms in de armen knijp hoe mooi het is dat ik als achttien jarige bij Ajax speel?", herhaalt Pierie de vraag van de verslagge ver. Met een stalen gezicht: ,,Nee. Ik heb nog niks. Eerst maar eens zorgen dat ik basisspeler word." •v; i GO VOETBAL Bondscoach Sarina Wiegman krijgt als eerste vrouw een beeld in de beeldentuin op de cam pus van de KNVB in Zeist. De trainster (49), die de Nederlandse voetbalsters naar WK-zilver leidde, wordt toegevoegd aan de tuin waar al beelden te vinden zijn van Willem van Hanegem, Rinus Michels en Johan Cruijff. „Sarina is naast een hele succesvolle trainer ook, en vooral, een heel inspirerend mens'', loofde Jan Dirk van der Zee, directeur vrouwen voetbal van de KNVB, haar. Dennis van Bergen Oldenzaal -Kik Pierie (18) De nieuwbakken Ajacied Kik Pierie verdedigend in actie tijdens het oefenduel met Aalborg. ,,Eerst maar eens zorgen dat ik basisspeler word.'' foto bsr agency/soccrates 'Spelen in eerste Aj ax, van

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 25