Wraakplan Taghi allang bij justitie bekend 4 dgn Münsterland(DE) 8 NIEUWS Stops in het holst van de nacht, uren rijden door een landschap vol windmolens. Haperende wifi, maar een werkende airco. In twintig uur van Amsterdam naar het Poolse Gdansk. Volgende week: naar Praag! 79i Ridouan Taghi stuurde een dreige ment over het liquideren van verra ders volgens de recherche nota bene aan zijn vrouw, niet aan zijn criminele compagnons, blijkt uit onderzoek van Het Parool. Volgens Taghi zou hij ook 'hun kinderen, moeders, zussen, vaders' desnoods 'naar de hel sturen'. Dat buitengewoon alarmerende bericht heeft de verantwoordelij ken binnen het Openbaar Ministe rie (OM) voor het beveiligen van personen niet bereikt, voordat in maart 2018 - ruim acht maanden la ter - kroongetuige Nabil B. werd gepresenteerd, die tegen Taghi en zijn organisatie getuigt. Dat beves tigen ingewijden binnen de opspo ringsdiensten. Zes dagen na de bekendmaking van de kroongetuige werd diens onschuldige broer Reduan doodge schoten in Amsterdam-Noord: pre cies in lijn met wat Taghi in dat on derschepte bericht had voorspeld. Dat het OM al in de zomer van 2017 beschikte over dat onheilspellende bericht over het laten doodschieten van onschuldige familieleden, ligt extreem gevoelig. Geprotesteerd De kroongetuige had fel geprotes teerd tegen het besluit van justitie zijn deal al bekend te maken terwijl Taghi en zijn belangrijkste crimi nele adjudanten nog voortvluchtig waren. Hij en zijn familie waren als de dood dat Taghi onschuldige fa milieleden zou laten aanvallen. In november 2017 werd ook een bericht ontcijferd waarin Taghi in januari over Nabil B. zou hebben geschreven: 'Ik ga iedereen van hem laten slapen als hij mijn naam heeft genoemd.' Over dat bericht hadden de kroongetuige en zijn fa milie meermaals gewaarschuwd. Meteen nadat op 16 maart de eer ste verklaringen van de kroonge tuige waren toegevoegd aan het dossier van een medeverdachte van Taghi, in aanloop naar de presenta tie van de kroongetuige een week later, zochten criminelen uit de groep Taghi naar zijn familieleden. Voorbereidingen tot beveiligings maatregelen liepen nog toen hij werd doodgeschoten. Een belangrijke reden dat het zo mis heeft kunnen gaan, ligt in de scheiding van de verschillende af delingen binnen het OM. De afde ling die in het arrondissement Mid den-Nederland verantwoordelijk is voor de beveiliging van personen, heeft maar zeer beperkt informatie gekregen van de betrokkenen bij het onderzoek naar de groep-Taghi. Ik zal hun kinderen, moeders, zussen en vaders desnoods naar de hel sturen Nabil B. wordt morgen, donderdag en vrijdag voor het eerst in het openbaar verhoord in de aanloop naar de almaar uitdijende strafzaak Marengo tegen een groep medever dachten en, mogelijk bij verstek, Taghi zelf. Het OM, de kroongetuige noch de familie van Nabil B. wil reageren. De kroongetuige heeft de groep be schuldigd van in totaal acht liquida ties, twee mislukte moordaansla gen en twee moordplannen die niet doorgingen. www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-9693 70cpg en groep Zuid-Ame rikanen, net geland op Schiphol, rolt hun koffers naar de Flixbus. Het is broei erig en station Am sterdam Sloterdijk stinkt naar pis. De reizigers zijn moe, willen zitten en een airco! En wifi. En beenruimte. En een vriendelijke chauffeur die een beetje Engels spreekt. Dat blijkt het geval maar vanzelfsprekend is het niet, zoals la ter deze reis zal blijken. Want een barse Poolse chauffeur die later aan het stuur zit, reageert met misbaar op passagiers die géén Pools spreken. En die toch informa tie durven te vragen. Een veilige gok: deze meneer Barski - zo noemen we hem maar, hij heeft zich nooit voor gesteld - gaat in 2019 niet de chauf feur van het jaar worden. Maar Barski kwam later pas. De reis naar en door de Oost-Europese EU-landen (en landen daar die graag lid willen worden) begint bijna knus als we over de Afsluitdijk rijden. In een vliegtuig kun je niet met de pi loot kletsen, wel met deze buschauf feur Abdul. Ooit was hij een vluch teling uit Sierra Leone. Hij kreeg asiel in Duitsland, trouwde met een Duitse, heeft inmiddels vier kinde ren (de oudste gaat naar de universi teit), reed op de stadsbus in Bremen maar is geswitcht naar de internatio nale middellange afstandsritten. ,,Dames en heren, kunt u uw pas poort gereed houden?'', vraagt hij in Hoogduits en dan in het Engels als we de provincie Groningen verlaten. Soms is er grenscontrole, soms niet. Een paar weken geleden moes ten al zijn passagiers dagen achter een allemaal uitstappen en hun ei- rHalfpension 3 dagen Twente HP 3 dgn Zutphen diner 50 dinsdag 9 juli 2019 GO De recherche had al in juli 2017 een bericht in bezit waarin crimi neel Ridouan Taghi dreigt naast verraders ook hun familie te (laten) liquideren. Die informatie kwam niet goed door. De broer van de kroongetuige werd later vermoord. Paul Vugts Amsterdam -Ridouan Taghi, voortvluchtig Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting Op reis in Europa vliegen Nederlanders meestal naar het zonnige Zuiden. Wij niet. Wij pakken deze zomer de bus naar het Oosten. Vandaag: Amsterdam-Berlijn-Gdansk. Chauffeur 'Barski' wint geen prijs Bob van Huët Amsterdam Tijdens de rit van Amsterdam naar Gdansk staan ruim tien tussenstops op het programma. Soms overdag, soms midden in de nacht. De Flixbus naar Berlijn, een van de populairste routes van de explosief groeiende aan bieder van langeafstandsrei- zen per bus, zit bijna vol. Het Duitse moederbedrijf nam eer der dit jaar Eurolines en het Franse Isilines over en is marktleider in Europa. Vooral dertigminners zijn klant. Omdat die vaak minder te makken hebben en je - als je maar vroeg boekt - al voor 19,99 euro naar Berlijn wordt gebracht. En ook nog eens groener reist dan met het vliegtuig. De laatste vijf jaar is het aantal passagiers van Flix bus verviervoudigd naar bijna 100 miljoen. Op de grens van Münsterland Sauerland. Tip: Bewonder Haus Rodenberg 3 nachten incl. ontbijt in 3* Hotel am Wall, Soest (8,1) O 3 keer een 3-gangen diner Gratis wifi, parkeren en stadsplattegrond Aankomsten t/m december. Betaal pas bij aankomst! Hotel 't Holt, Diepenheim (7,9) 4* Fletcher Resort Zutphen (7,8) 2 nachten incl. ontbijtbuffet 2 nachten incl. ontbijtbuffet wellness 2x 3-gangen diner Gratis parkeren en wifi lx diner (hoofdgerecht) QA lx rondvaart binnenstad

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 8