1 u IN DE REGIO 6 Uitbater: 'Onderhoud zou duizenden euro's kosten' VVD wil snel nieuwe plek in Goes voor woningbouw MIJN DORP, MIJN STAD Moerland is eigenaar van het ho tel-restaurant op het voormalige veerplein in Anna Jacobapolder. Tien jaar geleden begon hij met de Diana Afina, een voormalig garna- lenkottertje, fietsers en voetgan gers over te zetten. Hij deed dat sa men met zijn vader. ,,Maar hij wordt ook een dagje ouder, dus deze zomer zou sowieso onze laat ste zijn geworden'', zegt Moerland. ,,We hadden ons daar enorm op verheugd.'' Duizenden euro's Elk jaar vóór het vaarseizoen werd de boot aan een inspectie onder worpen. En elk jaar moest er vol gens Moerland wel voor duizend a vijftienhonderd euro aan versleu teld worden. Deze keer was dat een ander verhaal. ,,Het zou duizenden euro's gaan kosten'', vertelt Moerland. ,,En hoewel we het vooral deden omdat we het leuk vonden, moet je dan toch een keer zakelijk gaan den ken. Dit is te veel geld voor nog één vaarseizoen.'' Volgens Moerland is er nog een kleine kans dat een andere exploi tant een veerdienst gaat onder houden tussen Anna Jacobapolder en Zijpe, met een andere boot. Hij is daar met een paar mensen over in gesprek. Toch schat de restau rant- en hoteluitbater de kans dat het ervan komt niet hoger in dan dertig tot veertig procent. ,,Je kunt dit echt alleen doen als je ergens anders al een basisinko- We hadden het graag mooi willen afsluiten, maar dat zat er jammer genoeg niet meer in men mee hebt'', legt de onderne mer uit. ,,Zo'n pontje is niet meer dan een bijverdienste. Je kunt er zeker niet van leven. Maar als je het doet, moet je er wél voor gaan. Ook als de weersvoorspelling slecht is en je weinig klanten verwacht, dien je te varen. De toeristen moe ten van je op aan kunnen.'' Balen In het licht van die laatste opmer king zegt Moerland ervan te balen dat hij deze zomer niet meer kan varen tussen Sint Philipsland en Schouwen-Duiveland. ,,We heb ben bij de Philipsdam een bord ge plaatst met de mededeling dat het pontje niet vaart om te voorkomen dat mensen voor niks nog zes kilo meter doorrijden'', zegt hij. De ondernemer zegt ondanks alles blij te zijn dat hij tien jaar ge leden de stap heeft gezet het pontje te gaan exploiteren. ,,We hebben mooie jaren gehad. En goede ook. Vorige zomer hebben we bijvoorbeeld heel goed ge draaid. Ik zal de leuke gesprekken met de klanten zeker missen. We hadden het graag mooi willen af sluiten, maar dat zat er jammer ge noeg niet meer in.'' De VVD is er niet gerust op dat in Goes de komende jaren vol doende woningen kunnen wor den gebouwd om aan de vraag te kunnen voldoen. ,,Mannee en Aria zijn vol; in Goese Schans is ook niet veel meer te koop", zegt fractievoorzitter Gert Kruit- bosch. Hij wacht met smart op één of meer nieuwe locaties. Wethouder Derk Alssema zegt dat de ambitie hoog is, maar dat wel goed moet worden onder zocht voor wie en wat er dan pre cies moet worden gebouwd. ,,De uitkomst zou kunnen zijn dat er een grote woningbouwlocatie bij moet komen. Maar laten we het vooral zorgvuldig doen." Deltaweg De VVD wijst ook op het feit dat de bouwkavels op bedrijventer rein De Poel allemaal zijn uitge geven, maar dat die op het nieuwe bedrijventerrein Delta weg (ten zuiden van hotel Van der Valk) nog op zich laten wach ten. „Bedrijven die zich graag in Goes willen vestigen, zijn nu ge noodzaakt elders grond te ko pen", aldus Kruisbosch. Alssema zegt die laatste ont wikkeling niet te herkennen. Vol gens hem groeit de lijst van on dernemers die zich zich op het nieuwe bedrijventerrein willen vestigen nog altij d. ,,Het past juist bij de horizon van een onderne mer'', stelt hij. ,,Als die zich er gens wil vestigen, broedt hij daar eerst op. Hij werkt de plannen uit en gaat met een architect aan de slag." Optreden Gideon Bodden Presentatie stripboek Slag om de Schelde Pop-up restaurant dinsdag 9 juli 2019 BE Het doek valt voor pontje Anna Jacobapolder-Zijpe Er vaart deze zomer geen toe ristisch pontje tussen Anna Ja- cobapolder en Zijpe (Bruinisse). Volgens uitbater Eric Moerland kost het te veel geld om het vaartuig op te lappen. Rob Paardekam Anna Jacobapolder Eric Moerland (r) en vader Kees op het pontje in 2017. Deze zomer varen ze niet meer tussen Anna Jacobapolder en Zijpe. foto dirk-jan gjeltema -Eric Moerland, uitbater Goes moet nog dit jaar ten minste één grote nieuwe lo catie aanwijzen voor woning bouw. Dat vindt de lokale VVD-fractie. Die maakt zich ernstig zorgen over het ge brek aan grond voor zowel woningen als bedrijven. Rob Paardekam Goes GOES Gideon Bodden, beiaar dier van Amsterdam en Hilvarenbeek, bespeelt donderdag van 19.30 uur tot 20.30 uur het ca rillon van de Grote- of Maria Magdalena Kerk in Goes. De beste luis terplaats is de Manhuis- tuin. Daar is ook het pro gramma te verkrijgen. NIEUWDORP In het Bevrijdingsmu seum wordt zaterdag het nieuwe stripboek De scherpschutter, de Slag om de Schelde gepre senteerd. Het stripboek is gemaakt door Willem Meijer en Arthur Scheijde. De presentatie begint om 14.00 uur en vindt plaats in het Bevrij dingsmuseum in Nieuw- dorp. Het Paard van Troje tekent voor de or ganisatie. Aanmelden kan door een e-mail te sturen naar info@paardvantroje.nl. MIDDELBURG Hotel Loskade 45 opent vrijdag en zaterdag samen met de koks van Paard het jonge cateringbedrijf MEP4YOU een pop-up restaurant. Het menu zal bestaan uit gerechten uit de Franse keuken. De koks serveren vier M Deel van de cover van De scherp schutter de Slag om de Schelde. gangen met diverse klassieke Franse ge rechten. Een tafel reserveren kan via 0118 700295 of info@loskade45.nl. GOES Grote Markt, 09.00-16.00 uur: Weekmarkt; Histo risch Museum de Be- velanden, 11.30 uur: Rondleiding; Grote Kerk, 13.30 uur: Or gelconcert Jan Vogel met de 10-jarige Esra Jonckman op blok fluit; Inloophuis Oase, 19.00 uur: Recrea tieve fietstocht; Wijk centrum De Spinne, 19.30-22.00 uur: Zo- meravondbridge; 'S-GRAVENPOLDER Sporthal De Zwake, 09.30-10.30 uur: Wandeling met groep; 'S-HEER ARENDS- KERKE Klok'uus, 16.30 uur: Cirque Moustache; HEINKENSZAND Hoefbladstraat 1, 13.30-14.30 uur: Gra tis sporten; KAPELLE C.D. Ver- eekestraat, 08.00 12.00 uur: Week markt; Fruitteeltmu seum: 11.00-17.00 uur: Wisselexposities Zeeuws weer in beeld en Kijk op fruit; Vergaderzaal SVRZ, Groenewouid 3, 14.00-16.00 uur: Con tactmiddag voor Sto madragers; KRUININGEN Markt, 13.00-17.00 uur: Weekmarkt; Hof Cru- ninghe, 14.00 uur: 'Elke stap telt'; KWADENDAMME Berkenhofs Tropical Zoo, 11.15-14.15 uur: Sizoensafsluiting MS- vereniging; RILLAND Jeugdhonk De Kist, overdag: Kindervakantieweek, diverse jeugdactivi- teiten; WOLPHAARTSDIJK Meuleweie, 09.30 16.00 uur: Inloop 'Even d'r uut' voor Senioren; De Griffi oen, 19.15-20.15 uur: Fitness Fun Party.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 50