s Vqp 9 Een reis van een jaar of langer zal er niet meer van komen, maar het reizen zal ik nooit of te nimmer opgeven dinsdag 9 juli 2019 In de eerste week verbaast Dubois zich over de schoonheid die India met zich meebrengt. Het land be gint hem steeds meer te bekoren, tot het noodlot toeslaat. In Jaipur wordt hij aangereden terwijl hij een rit op de motor aan het maken is. Al direct merkt Dubois dat het foute boel is. ,,Nadat ik vanachter was aangereden door een auto ben ik opzij geklapt. De motor kwam op mijn voet terecht en ik ben een eind verder geschoven. Ik paste niet in een motorpak, dus had ik alleen een helm meegekregen. Ik lag helemaal open met schaafwonden, maar dat was absoluut niet het grootste pro bleem. Dat zat hem in mijn voet'', vertelt Dubois. ,,Door de klap zijn mijn tenen allemaal min of meer een stuk opgeschoven. Mijn grote teen was uit de kom en van alle te nen waren de kootjes gebroken. De andere bestuurder is trouwens ge lijk doorgereden, dat is bijna nor maal daar in India. Gelukkig pakten vier mensen me op en zij hebben ervoor gezorgd dat ik naar een zie kenhuis ben gebracht." Uit de kom In het ziekenhuis lijkt de schade in eerste instantie mee te vallen voor de avonturier. Ze constateren alleen dat de grote teen uit de kom is. Na dat deze weer is rechtgetrokken, be weren de artsen dat hij na een dag of tien wel weer verder moet kunnen reizen. De verzekeraar van Dubois China Pakistan India Jaipur denkt er heel anders over en stuurt hem naar een privékliniek. Daar wordt al snel geconstateerd dat er meer aan de hand moet zijn. ,,Ik kreeg te horen dat de situatie veel ernstiger was dan ik dacht. Al snel werd me verteld dat mijn reis ten einde was. Ik moest zo snel mogelijk naar Nederland vliegen en me laten opereren'', vertelt de Vlissinger. ,,Toen ik in Nederland eens goed onder de scan werd gelegd, werd het hele plaatje pas duidelijk. Ik ben ge opereerd en er is me gelijk duidelijk gemaakt dat er een heel lange revali datie zou volgen. Het is nu ongeveer vijf weken geleden dat het ongeluk is gebeurd. Momenteel zit ik in een rolstoel en mag ik op geen enkele wijze steunen op mijn voet." Zonder werk en huis De problemen blijven voor Dubois echter niet beperkt tot de lichame- lijke schade. Omdat hij zijn huis verkocht heeft, zit hij zonder vaste woon-of verblijfplaats. Momenteel zit hij een aantal weken bij Buurt zorg in Vlissingen. Daarna volgt waarschijnlijk een rondgang langs vrienden en familie. ,,Het grote pro bleem is dat ik onbetaald verlof heb genomen en mijn werk niet kan hervatten door het ongeval. Doordat ik dus geen inkomen heb, kan ik geen huis huren of kopen. Ik ben nu heel hard aan het zoeken naar werk dat ik tijdelijk kan doen in mijn hui- dige situatie. Als het meezit, zou ik in het nieuwe jaar genoeg hersteld moeten zijn om mijn reguliere werk weer op te pakken'', zegt Dubois die niet bij de pakken neer gaat zitten. ,,Het is een enorme rotsituatie na tuurlijk, maar gelukkig lukt het me wel om met plezier terug te kijken op de paar maanden die ik gereisd heb. Of ik ooit weer op wereldreis ga? Een reis van een jaar of langer zal er niet meer van komen, maar het reizen zal ik nooit of te nimmer opgeven." GO A/ Dominique Dubois verblijft momenteel in een zorgapparte- ment van Buurtzorg. Hij heeft een lang re- validatietraject te gaan. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Dominique Dubois bij het basiskamp van Mount Everest.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41