'Maak dossier van Thermphos openbaar' II 7 GEDAANTEWISSELING PHILIPPINE Het heeft even geduurd, maar dan heb je ook wat. Na zo'n twee jaar bouwen en verbouwen, opent eind deze maand Hotel Marie in Philippine - een hotel met een aparte uitstraling. I en vleugje Middelland se Zee brengt het hotel in het hart van 'mossel stad nummer één', aan I de Waterpoortstraat. Van het vroegere mosselrestaurant annex hotel Au Port dat er was ge vestigd en juni 2016 de deuren moest sluiten, is niets meer te her kennen. Alsof het van de aardbo dem is verdwenen. Alle gevels zijn bekleed met een rasterwerk van lichtkleurige houten planken. Er voor wuiven palmen in de wind. Manon Tieleman en Joris Jansen van Auberge des Moules, recht te genover Hotel Marie, staan aan de wieg van de gedaantewisseling. Ze namen voor het project niet de minste architect in de arm, de Belg Filip Cornelis. Hij ontwerpt geen alledaagse gebouwen. Hotel Marie is dat ook niet. Manon heeft er veel reacties op gehad. ,,Het roept iets op. Het prikkelt." En ook: ,,Je vindt het mooi of niet." BloodyMary Cornelis ontwerpt een gebouw volledig. De buiten- en binnen zijde moeten op elkaar aansluiten. Zo is het ook in Hotel Marie. Ma- non geeft een rondleiding, terwijl nog volop wordt gewerkt. Eén kleur overheerst in ruimtes als de entree, hotelbar en toiletten: de bloedrode kleur Bloody Mary. Ver wijzend naar een cocktail, die weer is vernoemd naar de eerste, nogal bloeddorstige koningin van Engeland, Mary (1516-1558). En wat wil het geval? Manons grootmoe der heette Marie, Marie Wiskerke, de grondlegger van de mosselho- reca in Philippine. Manon: ,,En mijn tweede naam is Marie." Hotel Marie telt elf kamers, plus een appartement voor langer ver blijf. De prijs zit in het hogere ho telsegment, op 160 a 175 euro per nacht. ,,Maar we beginnen goed koper", voegt Manon toe. Zij denkt dat er een markt voor is in de Ka- We krijgen in ons restaurant vrij veel zakelijke gasten. Zij willen een bijzondere plek om te slapen naalzone. ,,We krijgen in ons res taurant vrij veel zakelijke gasten, onder wie buitenlandse relaties van grote bedrijven. Ze willen een bijzondere plek om te slapen." Ze zullen lekker slapen, verze kert de gastvrouw, op bedden van Coco-Mat. „Helemaal gemaakt van natuurlijke materialen als paar denharen, zeewier en kokosvezels. Heerlijk", weet ze uit ervaring. Ecologisch Eind juli moet het dan zo ver zijn, de opening van Hotel Marie. Dat het zo lang heeft geduurd, is goed verklaarbaar, volgens Manon. Alles is van binnen gestript. Het hotel is ook volledig ecologisch. Ter isola tie is een tweede buitengevel met de opvallende houten bekleding eromheen geplaatst. De extra jas en zonnepanelen zorgen ervoor dat het hotel al klaar is voor de energietransitie. Eén van de laatste dingen die moeten gebeuren, is het aanbren gen van een grote letter M op de gevel, gemaakt van messing. Femke van Driessen (25) uit Hoek, die de hogere hotelschool heeft gevolgd en bij Auberge des Moules werkte als weekendhulp, zal Hotel Marie leiden. Zoals voor de ver bouwing wil Manon de tijd ne men om alles goed te laten draaien. ,,We beginnen voorzich tig. Het is voor iedereen tenslotte nieuw." Van Rheenen, op wiens visitekaart je prominent het logo van de VVD prijkt, deed in 2017 bij de provincie een beroep op de Wet openbaar heid van bestuur (Wob). Hij wil een specificatie van de kosten van het Thermphos-proj ect. Ook wil hij weten aan welke partijen en perso nen geld wordt betaald. ,,Het gaat om 120 miljoen euro belastinggeld. Het gaat om 120 miljoen euro belastinggeld. Maar niemand weet waar dat geld heengaat Maar niemand weet waar dat geld heengaat'', zegt Van Rheenen. De provincie stelt dat de ge vraagde gegevens er óf niet zijn óf zich ergens anders bevinden, zoals Over VCB heeft het provinciebe- bij VCB (Van Citters Beheer) dat de stuur niets te vertellen, aldus sanering uitvoert. woordvoerder van de provincie. VCB moet wel financiële verant woording afleggen aan het provin ciebestuur, maar dat hoeft alleen op hoofdlijnen. Saneringsbedrijf VCB is opge richt door de besloten vennoot schap Zeeland Seaports BV, die eveneens de enige aandeelhouder is van VCB. De provincie is weliswaar voor de helft aandeelhouder in Zee land Seaports, maar dat is de NV: de naamloze vennootschap ZSP NV. De provincie heeft niets te zeggen over de saneringswerkzaamheden op het Thermphosterrein. Van Rheenen stelt dat Gedepu teerde Staten bewust stukken ach terhouden. Dit raakt vol de integri teit van het openbaar bestuur, zegt hij. De man uit Lisse zegt dat hij niet voor een opdrachtgever werkt. dinsdag 9 juli 2019 GO Hotel Marie: 'Je vindt het mooi of niet' Harmen van der Werf Philippine -Manon Tieleman, Hotel Marie Gedeputeerde Staten van Zee land moeten het Thermphos- dossier volledig openbaar maken. Dit vindt Wim van Rhee- nen, van het gelijknamige onder zoek- en adviesbureau uit Lisse. Gisteren daagde hij het provin ciebestuur voor de Raad van State in Den Haag, die over zo'n zes weken een beslissing neemt over zijn Wob-verzoek. Adri Klinkenberg Den Haag/Vlissingen -Wim van Rheenen Chemisch bedrijf Thermphos in Vlissingen. archieffoto marcelle davidse Manon Tieleman op één van de balkons van Hotel Marie in Philippine. foto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 39