f W T® IN DE REGIO - 71-' 6 Uitbater: 'Onderhoud zou duizenden euro's kosten' Toekomst Briët-huizen in handen van Woongoed MIJN DORP, MIJN STAD Moerland is eigenaar van het ho tel-restaurant op het voormalige veerplein in Anna Jacobapolder. Tien jaar geleden begon hij met de Diana Afina, een voormalig garna- lenkottertje, fietsers en voetgan gers over te zetten. Hij deed dat sa men met zijn vader. ,,Maar hij wordt ook een dagje ouder, dus deze zomer zou sowieso onze laat ste zijn geworden'', zegt Moerland. ,,We hadden ons daar enorm op verheugd.'' Duizenden euro's Elk jaar vóór het vaarseizoen werd de boot aan een inspectie onder worpen. En elk jaar moest er vol gens Moerland wel voor duizend a vijftienhonderd euro aan versleu teld worden. Deze keer was dat een ander verhaal. ,,Het zou duizenden euro's gaan kosten'', vertelt Moerland. ,,En hoewel we het vooral deden omdat we het leuk vonden, moet je dan toch een keer zakelijk gaan den ken. Dit is te veel geld voor nog één vaarseizoen.'' Volgens Moerland is er nog een kleine kans dat een andere exploi tant een veerdienst gaat onder houden tussen Anna Jacobapolder en Zijpe, met een andere boot. Hij is daar met een paar mensen over in gesprek. Toch schat de restau rant- en hoteluitbater de kans dat het ervan komt niet hoger in dan dertig tot veertig procent. ,,Je kunt dit echt alleen doen als je ergens anders al een basisinko- We hadden het graag mooi willen afsluiten, maar dat zat er jammer genoeg niet meer in men mee hebt'', legt de onderne mer uit. ,,Zo'n pontje is niet meer dan een bijverdienste. Je kunt er zeker niet van leven. Maar als je het doet, moet je er wél voor gaan. Ook als de weersvoorspelling slecht is en je weinig klanten verwacht, dien je te varen. De toeristen moe ten van je op aan kunnen.'' Balen In het licht van die laatste opmer king zegt Moerland ervan te balen dat hij deze zomer niet meer kan varen tussen Sint Philipsland en Schouwen-Duiveland. ,,We heb ben bij de Philipsdam een bord ge plaatst met de mededeling dat het pontje niet vaart om te voorkomen dat mensen voor niks nog zes kilo meter doorrijden'', zegt hij. De ondernemer zegt ondanks alles blij te zijn dat hij tien jaar ge leden de stap heeft gezet het pontje te gaan exploiteren. ,,We hebben mooie jaren gehad. En goede ook. Vorige zomer hebben we bijvoorbeeld heel goed ge draaid. Ik zal de leuke gesprekken met de klanten zeker missen. We hadden het graag mooi willen af sluiten, maar dat zat er jammer ge noeg niet meer in.'' MIDDELBURG Wijk 't Zand is mede door de Briët-woningen 'een karakteristieke buurt in Middelburg', beamen B en W. Maar dat is geen reden om ze tot gemeentelijk monument te be noemen, vindt het dagelijks be stuur van de Zeeuwse hoofdstad. De Middelburgse SP-fractie vraagt het college in actie te ko men voor het behoud van de door Paul Briët, architect van de Delftse school, ontworpen hui zen. B en W wijzen erop dat nog geen belanghebbende om mo numentenstatus heeft gevraagd. Daarnaast hanteert de gemeen teraad het standpunt dat de eige naar akkoord moet zijn met de aanwijzing tot monument. Corporatie Woongoed liet eer der weten daar weinig voor te voelen. De woningbouwvereni ging meldt dat renovatiekosten hoger zijn dan die voor sloop en nieuwbouw. Na een opknap beurt zijn de witte woningen niet echt duurzaam, terwijl de kans op nieuwe (vocht)proble- men groot blijft. B en W gaan niet mee in de bewering van de SP dat Woongoed 'laks is ge weest met renovatieplannen'. Woongoed heeft het college laten weten de huizen te hebben onderhouden 'volgens de vige rende maatstaven'. Het onder houd van de Briët-woningen kostte de corporatie de afgelopen decennia meer dan dat van an dere huizen in haar voorraad. B en W verwachten niet dat be strijding van optrekkend vocht en zout door fondsen kan wor den gefinancierd, maar laten een beroep op eventuele geldschie ters aan de corporatie. Woongoed is nog in gesprek met een initiatiefgroep en neemt dit najaar een definitief besluit, benadrukt het college. De corpo ratie verzekerde het college dat huurders van de Briët-huizen na nieuwbouw in 'een comfortabe ler huis met lagere woonlasten' kunnen wonen. Lezing Heleen Pasma Pop-up restaurant Goede-Doelen- Markt dinsdag 9 juli 2019 WA Het doek valt voor pontje Anna Jacobapolder-Zijpe Er vaart deze zomer geen toe ristisch pontje tussen Anna Ja- cobapolder en Zijpe (Bruinisse). Volgens uitbater Eric Moerland kost het te veel geld om het vaartuig op te lappen. Rob Paardekam Anna Jacobapolder Eric Moerland (r) en vader Kees op het pontje in 2017. Deze zomer varen ze niet meer tussen Anna Jacobapolder en Zijpe. foto dirk-jan gjeltema -Eric Moerland, uitbater GRIJPSKERKE Heleen Pasma geeft donderdag naar aanlei ding van haar onlangs verschenen boek Hagar een lezing in boerderij galerie de Osseberg. Het thema van de lezing is 'Vrouwen met een ver haal'. De lezing begint om 20.00 uur. De Osse- berg is te vinden aan de Singelweg 11 in Grijps- kerke. De toegang be draagt vijf euro. MIDDELBURG Hotel Loskade 45 opent vrijdag en zaterdag samen met de koks van het jonge cateringbedrijf MEP4YOU een pop-up restaurant. Het menu zal bestaan uit gerechten uit de Franse keuken. De koks serveren vier gan gen met diverse klas sieke Franse gerechten. Een tafel reserveren kan via 0118-700295 of info@loskade45.nl. WESTKAPELLE Rondom kerkplein Moria wordt vrijdag een goede-doelen-markt ge houden. Er worden boe ken, zelfgemaakte arti- VS- I Hotel Loskade 45 opent een pop-up restaurant. kelen, wafels en fair- trade spullen verkocht. Op de markt staan onder andere kramen van de Wereldwinkel Westkapelle/Zoute- lande, Gehandicapten- huizen Chelmo en Mgoszcz Polen, Unicef Westkapelle en Zending Gereformeerde Ge meente. Van 10.00 tot 17.30 uur is iedereen welkom. AAGTEKERKE Gale rie BANK, 12.00-17.00 uur: Expositie van Frida Overbeeke met beelden, schilderijen en glas; GRIJPSKERKE Kapel van Hoogelande, 11.00-17.00 uur: Ex positie schilderijen Cocky Wattel, en keramiek Jacqueline Geluk; KOUDEKERKE De Couburg, vanaf 18.45 uur: Zomeravond- bridge; MIDDELBURG Sport park de Sprong, Aan loop 4, 09.00-12.00 uur: Tafeltennis voor 50+; Cinema Middel burg, 20.00 uur: Ver toning Nous finirons ensemble; Nieuwe Kerk, 20.00 uur: Orgelconcert Gerard de Wit; OOSTKAPELLE De Halve Maan, 10.15 11.45 uur: Sportdorp Oostkapelle Dynamic Tennis; 14.00-16.30 uur: Koersbal; Dorps kerk, 19.00-20.00 uur: Openstelling kerk en mogelijkheid toren te beklimmen; InfoKnooppunt 't Wachtertje, 19.30 uur: Wandeling met gids; OOST-SOUBURG Dongestraat 109 en Westerzicht 64, 09.30-11.30 uur: Kidsclub voor kinde ren van 4 t/m 12 jaar; RITTHEM Fort Ram- mekens, 19.30 uur: Wandeling met gids; VEERE Centrum, 10.00-17.00 uur: His torische Markt met Hoefijzers smeden; Museum De Schotse Huizen, 13.30-16.00 uur: Handwerkcafé; ZOUTELANDE Willi- brordusplein en Langstraat, vanaf 10.00 uur: Seizoensmarkt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 38