g-s Het gaat fout met de pitbull Reconstructie dodelijk ongeval Vlissingen Volgend jaar gratis plassen op De Ballade Afscheid Het plaatsen van pitbulls en andere beruchte hondenrassen is een probleem voor dierenasiels. Het is lastig geschikte baasjes te vinden. Om plaats te houden voor andere rassen zetten de asiels een rem op de opname. 2 RISICOHONDEN GEEN PLEKA Commentaar Zeeuwse dierenasiels blijven lang zitten met pitbulls en andere gevaarlijke honden. De oververtegenwoordiging van deze risicohonden bewijst dat er iets fout is gegaan. We hadden deze dieren beter helemaal niet in Nederland kun nen toelaten. Wat nu? De regering aarzelt al te lang. Een paar jaar geleden was het de bedoeling eigenaren op cursus te stu ren, maar minister Carola Schouten legde het probleem uitein delijk toch maar op het bordje van de gemeenten. Die zouden beter zicht hebben op de situatie. Dus die moeten het maar op lossen. In de praktijk betekent dit meestal dat er pas wat ge beurt als zo'n hond een andere hond of een mens bloedig heeft toegetakeld. Tegenstanders van harde maatregelen beginnen terecht over de verantwoordelijkheid van de eigenaren. Verder willen zij een nauwkeurige registratie van bijtincidenten als voorberei ding op nieuw beleid. Zij wijzen erop dat de kans zeer klein is dat je overlijdt als gevolg van een hondenbeet. Allemaal goed en wel, maar ondertussen veroorzaken die hondenbeten elk jaar te veel ernstig letsel. Vooral bij kinderen. Verder is het uit gesloten dat liefhebbers van gevaarlijke honden ooit allemaal hun verantwoordelijkheid nemen en hun dieren helemaal afzon deren. Daarom moet er nu echt wat gebeuren. Bijvoorbeeld een fok- en importverbod in combinatie met een uitsterfbeleid. Dan blijven er meer dan genoeg minder gevaarlijke rassen en soorten over om uit te kiezen. Na een verbod op alle gevaarlijke honden blijven er genoeg rassen en soorten over om uit te kiezen VLISSINGEN Om de toedracht van een dodelijk verkeersongeval in de nieuwjaarsnacht te reconstrueren is een groot deel van de Sottegem- straat in Vlissingen vanavond afge sloten. In de Sottemgemstraat kwam een 24-jarige fietser om het leven bij een aanrijding op nieuwjaarsmor gen. De veroorzaker van het onge val is doorgereden en kon tot dus ver niet worden aangehouden. Fo rensisch verkeersspecialisten doen tijdens de overgang van 9 naar 10 juli onderzoek in de omgeving van de plaats van de aanrijding. Met hulp van camerabeelden die het onderzoeksteam de afgelopen maanden verzamelde, worden de omstandigheden die tot het onge luk leidden nagebootst. De politie hoopt zo onder meer de snelheid te achterhalen van de auto die het ongeluk veroorzaakte. De politie rept nu niet over een ander ALMANAK Het koffiegesprek in dat Zierik- zeese kantoor ging over af- scheidsmuziek. De aanleiding was het overlijden van een bluesmuzikant. Die wilde - met zijn gevoel voor zwarte humor - Light my fire van The Doors ge speeld hebben in het cremato rium. ,,Maar ik roep al jaren dat ongeluk in diezelfde nacht twee ki lometer verderop in Vlissingen. Op de kruising van de Burgemeester van Woelderenlaan en de Bachlaan vloog toen een auto over de rotonde die in het bos belandde. Destijds werd er rekening mee gehouden dat de bestuurder van die auto, een 36-jarige Vlissinger, ook verant woordelijk zou kunnen zijn voor het ongeluk in de Sottegemstraat. De aanrijding maakte destijds veel los in Vlissingen en omgeving, schrijft de politie in een brief aan bewoners van de Sottegemstraat en omgeving. De politie begrijpt dat her nieuwde aandacht 'emoties kan op roepen bijeventuele getuigen'. Mensen die er over willen praten, kunnen terecht bij wijkagent David Kaljouw. Ook mensen die zich een half jaar na dato iets herinneren of informatie hebben, wordt verzocht contact op te nemen met de politie. ze Stairway to heaven van Led Zeppelin moeten draaien", sprak de ene collega. De andere mede werker wist het nog niet. Maar gelukkig dachten zijn collega's mee. „Gezien jouw levensstijl gaan we ervan uit dat het een werkje van AC/DC gaat worden. Iets van Highway to hell, of zo?" Ruiming bom voor Vlissingse kust Controle personeel vakantiepark Kloetinge Emergis leidt psychiaters op Finn weet het zelf nog niet, maar het is zijn laatste dag bij het Die renasiel Walcheren. Finn is een zwart-witte dogachtige. Een brave lobbes van vier jaar, zo wordt Finn omschreven door het asiel. Maar wel een hond met een uiterlijk dat argwaan wekt. Dogachtigen, be paalde terriërs, rottweilers. Het zijn hoogrisicohonden die bij het asiel terechtkomen, maar moeilijk te plaatsen zijn. Finn vertoont in derdaad geen greintje agressie, speelt braaf met zijn bal. Van avond wordt hij opgehaald door een jong stel. Krullenbol ,,Hoogrisicohonden blijven hier gemiddeld veel langer dan andere honden", vertelt beheerder Mela- nie Streefkerk. Begrijpelijk, maar het is ook wel een beetje een vorm van discriminatie. ,,Er zit hier ook een krullenbol. Schattig om te zien, maar dat is er een waarbij je echt goed op moet letten." Bij het asiel in Walcheren zit een aantal hoogrisicohonden. De overheid heeft een lijst opgesteld met twintig rassen plus pitbull- achtigen zoals de bully, de xxl pit bull en de rednose bully. Het asiel in Vlissingen weigert ze niet, on danks het feit dat het zo goed als zeker is dat het lang, soms wel twee jaar, kan duren voordat een goed adres voor de hond gevonden is. En als het echt niet lukt, zijn er nog stichtingen die zich ontfer men over de 'onplaatsbaren'. Uit de klauwen Het asiel in Zierikzee is aanzien lijk kleiner dan dat in Vlissingen en kan zich met zes kennels de luxe niet veroorloven om moeilijk Voor je het weet heb je alleen pitbulls en die raak je aan de straatstenen niet kwijt plaatsbare 'pitbulls' op te nemen, zegt beheerster Jolanda Meerman ,,Voor je het weet zit je met alleen maar pitbulls en die raak je aan de straatstenen niet kwijt." Bron van veel ellende vormt de handel met broodfokkers, met name uit Oost Europa. De mensen die vroeger snel een pup kochten op de Vogeltjesmarkt Eén plasbeurt kostte vijftig euro cent, met een stempeltje a 2,50 euro op de hand mocht je onbeperkt je boodschap kwijt. Zaterdagavond was het evenwel zo druk, dat de be waking adviseerde de entree af te schaffen. Een enkele reactie kwam daarop, van een bezoeker die net een stempeltje had gekocht, vertelt Bart Jansen, één van de organisato ren. De twee eerdere edities van De Bal lade is ook geld gevraagd voor wc- bezoek. ,,We moeten het er onder ling nog over hebben", houdt Jan sen een slag om de arm, ,,maar voor negentig procent zeker wordt het volgend jaar gratis. Het zal verre kend worden in de ticketprijs." De Ballade is verder zonder seri euze wanklank verlopen, ondanks topdrukte zaterdag met vijfduizend bezoekers. Vrijdag en zondag wa ren eveneens goed bezet, met res pectievelijk 3500 en 1800 a 2000 bezoekers. Jansen: ,,Het was ook perfect festivalweer, op die éne re genbui zaterdagavond na." dinsdag 9 juli 2019 Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN De Maritieme Explosie ven Opruimings Dienst wil vanmiddag op ruim twee kilometer van de Vlissingse kust een con tactmijn tot ontploffing brengen. Het explosief is onlangs gevonden bij voorberei dende werkzaamheden voor aanleg van een stroomkabel voor een windmolenpark in de Noordzee. De mijn ligt ruim 1800 meter van de laagwaterlijn en wordt verder verplaatst om hem verder op zee te vernieti gen. De verwachting is dat de ontploffing vanaf de kust of het strand niet zichtbaar zal zijn. HOEK De Inspectie Sociale Zaken en Werkgelegen heid (ISZW) heeft giste ren op vakantiepark Ma rina Beach bij Hoek ge controleerd of regelge ving voor schoonmaak personeel werd nage leefd. Gekeken is onder meer of het minimumloon wordt betaald, of er niet te lang wordt gewerkt en of er geen illegalen actief zijn. Uit analyses van ISZW is gebleken dat in de recreatiesector, met name wat betreft schoonmaakpersoneel, relatief vaker overtredin gen plaatsvinden. Resul taten van de controle zijn nog niet bekend. Emergis mag psychia ters gaan opleiden. De benodigde erkenning is binnen. De instelling voor geestelijke gezond heidszorg hoopt jonge artsen, die de speciali satie tot psychiater heb ben behaald, hiermee aan zich te kunnen bin den. Over het aantal op leidingsplaatsen wordt nog onderhandeld. Emergis verwacht dat ze met de opleiding een interessante werkgever blijft voor de huidige artsen en een aantrek kelijke organisatie is voor nieuwe psychia ters. De opleiding duurt 4,5 jaar. Gezocht: Theo Giele Vlissingen -Jolanda Meerman asiel in Zierikzee Het gaf wat gedoe op festival De Ballade in Terneuzen, dat er moest worden betaald voor het bezoeken van het toilet. Volgend jaar vervalt dat, zo goed als zeker. Harmen van der Werf Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 34