Melkooschuimer De Werf in Veere heeft het beste terras van het land Film by the Sea in zee met luisterboekenapp 2 WENDY WAGENMAKERS Column Het was woensdagmiddag en behalve een bataljon kleu ters ('playdates' noemen 5- jarigen dat) had ik ook mijn schoonvader over de vloer. Hij is niet alleen de liefste, maar ook nog eens de verstandigste, net gepensi oneerd bovendien, en ging mee naar een huisbezichtiging om, op het moment dat ik sta te kwijlen bij bakelieten deurklinken, slimme vragen te stellen over spouwmuren en isolatiemateriaal. op van zijn krant, toen alle kinde ren en hun lekkende melkbekers hysterisch bezit namen van de keukentafel. Poffertjes wilden ze, knakworstjes, tosti's en een glit tertatoeage. En een beetje snel graag, want ze hadden nog meer te doen. uitklapte om de bestelling klaar te maken, zette mijn zoon luidkeels evangelische liederen in en cre ëerde mijn dochter een sneeuw landschap van poedersuiker. Mijn schoonvader stond op en slofte naar het aanrecht om zijn koffie- mok voor te verwarmen. snijden voor het verantwoorde fruitwater, toen ik merkte dat onze gehandicapte kat, die van wege een gebroken poot absolute rust dient te bewaren, op wonder lijke wijze uit zijn kamer was ont snapt en op weg was naar de trap voor een poging tot suïcide toen de eerste kinderen in elkaars haren vlogen en de baby, in de greep van deze totale chaos, de bak katten- brokjes door de keuken smeet. Ik rook een brandlucht en rende te rug naar het fornuis, waar mijn schoonvader juist zijn melkop- schuimer op het vuur zette. Toen alle kinderen voldaan van tafel waren en ik de eerste verzoe ken om een ijsje had weggekssst, kon ik eindelijk zelf gaan zitten. Volmaakt tevreden zette ik mijn lepel in mijn waterige ontbijtres- tant. Mijn schoonvader nam een hapje van zijn ei. „Nét iets te hard gekookt", zei hij enigszins beteu terd. „Geeft niet hoor. Hartstikke gezellig om hier te zijn." De baby smeet de bak kattenbrokjes door de keuken DE STELLING Vandaag: Pitbulls moeten verboden worden Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters EXTREME REIZEN IN TREK Toeristen stromen weer naar Zeeland Onderstroom trekt 30.000 bezoekers Goes Bestuur Nationaal Park op de schop ,,Niet alleen leunend op de fraaie omgeving. Gastvrij, vakkundig, on dernemend, culinair hoogstaand, servicegericht; De Werf heeft zon der meer het perfecte terras", luidde het oordeel van de jury over het terras van de gebroeders Bart en Paul Melis. Zowel de mysteryguest, de vakjury en de hoofdjury zetten De Werf bovenaan de ranglijst. Misset Horeca roemt De Werf ook om de duurzame be drijfsvoering en het gebruik van lo kale producten. De uitslag werd bekendge maakt bij 't Gerecht in Heerenveen, de winnaar van vorig jaar. De twee enige andere Zeeuwse terrassen in de top 100 zijn in Vlis- singen te vinden. Soif op nummer 72 en Pier 7 op nummer 93. Vorig jaar kwamen vijf Zeeuwse terras sen in de ranglijst. Brasa Bar en Kit chen in Purmerend is dit jaar de nummer twee in de ranglijst. De derde plaats is voor Pelle's Eten en Drinken in het Twentse Deuringen. Net over de Zeeuws-Brabantse grens is de nummer vier te vinden: Orangerie Mattemburgh, te vinden bij het landgoed langs de Antwerp sestraatweg tussen Hoogerheide en Bergen op Zoom. De Werf heeft zonder meer het perfecte terras Horecagelegenheden moeten zelf inschrijven om mee te doen aan de verkiezing. Vorig jaar deed De Werf niet mee. Om te mogen deelnemen moet een terras minimaal veertig stoelen hebben, vrij toegankelijk zijn, bediening aan tafel hebben en in het seizoen minimaal vijf dagen per week geopend zijn. De samenwerking is een logische, aangezien Film by the Sea het festi val is dat film en literatuur combi neert. Vorig jaar werd een filmboe kenbal gehouden. Dat krijgt dit jaar, op zaterdag 14 september, een ver volg, onder de naam Storytel Film Boekenbal. App Storytel is een initiatief dat in 2005 is begonnen in Zweden. Sinds 2013 is Storytel ook in Nederland actief. Via een app kunnen meer dan hon derdduizend boeken online wor den beluisterd en gelezen, verge- lijkbaar met de manier waarop via Spotify muziek wordt beluisterd. Tijdens de uitreiking van de prij zen van Film by the Sea, tijdens de Awards Ceremony op donderdag 19 september, worden voor het eerst twee prijzen door Storytel uitge reikt: voor het beste luisterboek en de beste voorlezer. Juryleden Ook zal de zomerserie van Storytel, getiteld Het Strand, in de bioscoop kunnen worden beluisterd. Negen auteurs, onder wie de oud-Film by the Sea-juryleden Jan van Mersber- gen, Abdelkader Benali, Hanna Bervoets en Alex Boogers, hebben daarvoor verhalen geschreven. Boo gers' verhaal Het meisje van Pozzuoli gaat gedeeltelijk zelfs over het festi val. Hoofdpersoon is Robert Lan- ting, wiens vrouw Jill wordt ge vraagd voor de jury van het Vlis- singse filmfestival. Tegen zijn zin gaat hij met haar mee. Film by the Sea wordt voor de 21ste keer gehouden en duurt van 13 tot en met 22 september. 2/3/4 dagen historisch kasteel in Lanaken bij Maastricht dinsdag 9 juli 2019 Mijn schoonvader keek amper Terwijl ik mijn reserve-armen Ik stond net citroenpartjes te Reageer op pzc.nl Gisteren: En toch ben ik trots op de Leeuwinnen 836 reacties blE ZIE JE ALLEEN! ALS ER VOEBSEL IN BE BUURT IS, WE ZIJN SEREB HENK DOMBURG Aan het begin van de schoolvakantie in de regio Zuid kennen de campings en vakantie parken in Zeeland een gemiddelde bezetting van 70 procent, is de schat ting van VVV Zeeland. Dat is vergelijkbaar met vorig jaar. Aan de Zeeuwse kust is het zoals gebruikelijk drukker dan in het binnenland. Vrijdag begint de school vakantie in Noordrijn- Westfalen waardoor er een stroom Duitse vakan tiegasten op gang komt. De topdrukte verwacht de VVV van 22 juli tot en met 9 augustus, wanneer het bouwvak-vakantie is. VLISSINGEN Het driedaagse festival Onderstroom in Vlissin- gen heeft 30.000 bezoe kers getrokken. Dat meldt Cultuurwerf Vlis- singen, de organisator van het festival. Net als vorig jaar werden de Festival Specials goed bezocht, zoals Circus van de Mens van Zunack bij de kazematten. Ook de voorstelling Pie in the Sky (foto) van Boost Produc ties was een hit. Het fes tival had dit jaar bewust ingezet op een uitgebrei der kinderprogramma, met onder meer een uit gebreide knutselhoek. Volgend jaar vindt Festi val Onderstroom plaats van 4 tot en met 6 juli. Het dagelijks bestuur van Nationaal Park Oos- terschelde (NPO) onder gaat een gedaantever wisseling. Op de site staan nu nog drie ver trouwde namen; Voor zitter Siebe Kramer, se cretaris Marcel Delhez en penningmeester Ad van Hees. „Delhez is in middels vervangen door wethouder Frank Hom mel van Tholen'' aldus Wilco Jacobusse na mens NPO. „Onze voor zitter vertrekt per 1 ja nuari 2020. Dan is Ad van Hees ook met pensi oen. Zijn vervanger is Ira von Harras van de Mi lieufederatie.' Het beste terras in Nederland is te vinden in Veere, volgens Mis set Horeca. De jury roemde het terras van De Werf als 'een schoolvoorbeeld'. Het is niet de eerste keer dat De Werf hoog in de lijst staat. In 2016 en 2017 was De Werf op de tweede plaats geëindigd. Theo Giele Heerenveen - jury Misset Horeca Het festival Film by the Sea gaat samenwerken met Storytel, het online platform voor het beluis teren en lezen van boeken. Dat geeft zijn naam aan het filmboe kenbal, stelt twee prijzen be schikbaar en verzorgt elke dag een luisterverhaal over het strand. Ernst Jan Rozendaal Vlissingen hoteldeal.nl/K07091 hoteldeal dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506 Kasteel Pietersheim 1,2 of 3 overnachtingen incl. gezond ontbijt Ontvangst met een welkomstdrankje Gratis Wi-Fi en parkeren bij het hotel Gelegen in natuurrijke omgeving Binnen 10 min. in hartje Maastricht

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2