'Manic monday: Barty én Pliskova naar huis 23 TENNIS WIMBLEDON Alles draait in het mannentoernooi van Wimbledon weer om Novak Djokovic, Rafael Nadal en Roger Federer oftewel de Grote Drie. Vanaf 2003 maken zij de dienst uit. Van het trio is in elk geval Nadal in blakende vorm. speler die, sinds 2003 Wimble don won. Hij is er na een tweede heupoperatie niet bij, althans in enkelspel. Juist het feit dat er afge lopen jaren niets is veranderd, sterkt de Schot in het geloof dat hij over een tijdje weer kan aansluiten bij de top. ,,Ik heb niet het gevoel dat de sport zich zodanig ontwik keld heeft dat ik niet meer terug zou kunnen keren. Het zijn nog steeds dezelfde mannen", zei hij afgelopen weekeinde. ,,Ja, we zijn er nog steeds", zei Je hoorde het pu bliek hardop zuch ten na de eerste game en service break op het centre court. Wordt het zo'n wedstrijd? Ja, dat werd het. Als een stoomwals denderde Rafael Nadal over zijn tegenstander Joao Sousa heen. Vanaf de allereerste rally domi neerde hij de partij. Binnen het half uur won hij de eerste set. Nog een zwik winners en eenzijdige games verder pakte hij zijn tas weer in. Drie keer 6-2, tot woens dag. Er was een tijd, niet eens zo lang geleden, dat Nadal op Wimbledon zomaar in de eerste week kon ver liezen van spelers als Gilles Mül- ler, Steve Darcis of Lukas Rosol. Tussen 2012 en 2017 kwam hij in Londen niet verder dan de vierde ronde. Grastennis leek aan hem, en vooral zijn broze lijf, niet meer besteed. Vorig jaar bleek al dat het voor die conclusie te vroeg was ge weest. Novak Djokovic versloeg Nadal in een zinderende halve fi nale over twee dagen pas in de vijfde set, met 10-8. Dit jaar is Nadals spel in de eer ste vier partijen nog indrukwek kender. Met Nick Kyrgios in de tweede en Jo-Wilfried Tsonga in de derde ronde was zijn loting verre van eenvoudig. Alleen van de ongepolijste Australiër verloor hij een set. De Spanjaard (33) gaat op Wim bledon vrolijk verder waar hij vier weken geleden op Roland Garros mee was gestopt. Tegenstanders worden weggezet als amateurs, vanaf de eerste bal snakken ze naar adem. ,,Was deze korte partij het wel waard om op centre court ver speeld te worden", vroeg een jour nalist gisteren, verwijzend naar Ashleigh Barty die op hetzelfde moment op baan 2 had gespeeld. Nadal bleek ook verbaal in top vorm. ,,Zij is de nummer 1 van de wereld, ik de nummer 2 en ik heb achttien grandslamtoernooien ge wonnen. Met alle respect voor Barty; ik ben toch wel een klein beetje meer waard dan zij? En we hoeven toch ook niet elke dag een polemiek te creëren?" Nadal speelt deze dagen met een speciaal voor hem ontworpen hor loge van ruim zes ton om zijn pols. Nadal gisteren lachend. ,,Er komt heus een dag dat we worden inge haald, we zijn tenslotte geen jon kies meer." Maar voorlopig wijken de oude mannen nog niet. Nog geen centi meter zelfs. Voor deze gelegenheid is het rood-gele bandje vervangen voor een keurig witte, we zijn na tuurlijk wel op Wimbledon. In het uurwerk is op ver zoek van Nadal, met enige fantasie, de kop van een stier verwerkt. De man van Mallorca vereen zelvigt zich met het dier, en gaat ook briesend tekeer op de All England Club. Van de Grote Drie maakt hij de meeste in druk. Novak Djokovic had gisteren ook geen en kele moeite met Ugo Hum bert in de achtste finale, maar leek eerder in het toernooi net wat wisselvalliger. Hij heeft het geluk van een speelhelft met am per grote namen. Roger Federer wisselt pijlsnelle servicegames en prachtige punten af met matige fa ses, voor zijn doen dan. Deson danks lonkt de veertigste Nadal- Federer, vrijdag in de halve finale. Het zou pas weer de eerste onder linge ontmoeting zijn op Wimble don sinds de finale van 2008, vol gens velen de mooiste partij ooit op het heilige gras. Hegemonie Zo lijken de drie dertigers het de komende dagen weer gewoon uit te gaan maken. De categorie spe lers hieronder zit al lang thuis. Ste- fanos Tsitsipas, Dominic Thiem, Marin Cilic, Alexander Zverev. Het lukt ze maar niet de hegemonie van het gouden trio te doorbreken. Andy Murray is de enige andere UITSLAGEN dinsdag 9 juli 2019 GO T/M ZONDAG 14 JULI IN LONDEN TV ZIGGO SPORT/BBC/EUROSPORT VERSLAG SAMENVATTINGEN AD.NL Rouleren tussen Grote Drie Rik Spekenbrink Londen In zestien jaar tijd lukte het al leen de Schot Andy Murray twee keer (2013 en 2016) om de hegemonie van de Grote Drie te doorbreken. FOTOMONTAGE AD LONDEN Verrassend waren de vierderonde- partijen bij de vrouwen van gisteren op Wim bledon. Ashleigh Barty (foto), Roland Garros-kampi- oene en nummer 1 van de wereld, ging onder uit tegen de Ameri kaanse Alison Riske: 3-6 6-2 6-3. Toch blijft Barty de we reldranglijst aanvoeren. Alleen Karolina Pliskova had haar met een succesvol Wimbledon van de troon kunnen sto ten, maar de Tsjechische verloor ook, tegen landgenote Karolina Muchova. Plis kova liet zich op 11-12 in de beslissende set als nog breken. Zelf had ze tot drie keer _jl toe verzuimd 4 de partij uit JL te serveren. Dat bleek ook voor Elise Mertens een te grote op gave. De Belgische leidde met 6-4 en 5-2 tegen Barbora Stry- cova, maar stortte hele maal in en verloor. Stry- cova stuit vandaag in de kwartfinale op de Britse tennishoop Jo hanna Konta. Die ver sloeg Petra Kvitova: 4-6 6-2 6-4. Coco Gauff kon op manic monday, de bijnaam voor de overvolle tweede maan dag op Wimbledon, niet nog specialer maken. De 15-jarige Ameri kaanse revelatie van de eerste week legde het af tegen Simona Halep. Mannen Achtste finales: Djokovic (Ser/1) - Humbert (Fra) 6-3 6-2 6-3, Goffin (Bel/21) - Verdasco (Spa) 7-6 2-6 6-3 6-4, Pella (Arg/26) - Raonic (Can/15) 3-6 4-6 6-3 7-6 8-6, Bautista Agut (Spa/23) - Paire (Fra/28) 6-3 7-5 6-2, Querrey (VS) - Sandgren (VS) 6-4 6 7 7-6 7-6, Nadal (Spa/3) - Sousa (Por) 6-2 6-2 6-2, Nishikori (Jap/8) - Koekoesjkin (Kaz) 6-3 3-6 6-3 6-4, Federer (Zwi/2) - Berrettini (Ita/17) 6-1 6-2 6-2. Vrouwen Achtste finales: Riske VS) - Barty (Aus/1) 3-6 6-2 6-3, Williams (VS/11) - Suarez (Spa/30) 6-2 6 2, Strycova (Tsj) - Mertens (Bel/21) 4-6 7 5 6-2, Konta (GB/19) - Kvitova (Tsj/6) 4-6 6-2 6-4, Svitolina (Oek/8) - Martic (Kro/24) 6-4 6-2, Muchova (Tsj) - Pliskova (Tsj/3) 4-6 7-5 13-11, Halep (Roe/7) - Gauff (VS) 6-3 6-3, Zhang Shuai (Chi) - Ja- stremska (Oek) 6-4 1-6 6-2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 23