t Teunissen geniet van alle aandacht tijdens zijn 20 WIELRENNEN TOUR DE FRANCE 2019 Mike Teunissen (26) leefde nog één keer zijn droom. Kroniek van zijn laatste dag als leider van het Tourklassement. Kort Pieters verhuist naar Burnley Erik Pieters vervolgt zijn carrière bij Burn ley, dat uitkomt in de Premier League. De 30-jarige verdediger komt over van Stoke City, waar hij zes jaar onder contract stond. Pieters tekent voor twee jaar. In de tweede helft van vorig seizoen werd hij verhuurd aan het Franse Amiens. Pieters speelde van 2008 tot 2013 bij PSV, dat hem had overge nomen bij FC Utrecht. Hij kwam achttien keer uit voor Oranje. FC Utrecht strikt Cerny FC Utrecht heeft de transfer van Vdclav Cerny van Ajax afgerond. De 21-jarige aan valler uit Tsjechië heeft een contract voor drie seizoenen. Cerny verruilde in 2014 de jeugdopleiding van FK Pribram voor die van Ajax. Hij was in 2018 lang geblesseerd. FC Utrecht raakt Cyriel Dessers daarentegen kwijt. De aanavller (24) gaat voor drie jaar naar Heracles. Dessers speelde twee jaar bij FC Utrecht. Daarvoor kwam de Belg uit voor NAC Breda, Lokeren en Leuven. Chinees avontuur Arnautovic Marko Arnautovic heeft een nieuwe werk gever. De 30-jarige Oostenrijkse spits ver ruilt West Ham United voor de Chinese kampioen Shanghai SIPG. Arnautovic speelde twee jaar voor West Ham, waar hij in 65 wedstrijden 22 keer scoorde. Daarvoor kwam hij uit voor Stoke City, Werder Bre men, Internazionale en FC Twente. Flitsen Copa Gold Cup Jaren wachten PIM BIJL Dure Belg ^4 06.30 uur: Mike Teunissen wordt wakker. Hij ziet dat het nog vroeg is, heeft zo'n zeven uur geslapen en begint on middellijk te malen. Slapen gaat niet meer lukken. Scrollend door Twitter en de digitale kranten her beleeft hij zijn ongelooflijke week einde. Twee ritzeges en de gele trui, hij leeft zijn een droom. 08.45 uur: Een bordje ha- vermout, wat brood. Mil joenen Nederlanders gaan na dit ontbijt naar hun werk, Mike Teunissen ook. Hij begint aan zijn tweede dag als geletruidrager in de Tour de France. 09.20 uur: De bus vertrekt -. j van het Van der Valk-hotel bij het vliegveld van Brus sel naar de start in Binche. Vijf mi nuten later geeft Teunissen al bel lend met Radio 538 zijn eerste in terview van de dag. Er zullen nog tientallen volgen. e 10.45 uur: De teambespre king. Natuurlijk hoopt Teu nissen vandaag zijn gele trui te behouden, maar over het grootste belang van Jumbo-Visma bestaat geen twijfel: Steven Kruijs- wijk mag vandaag geen tijd verlie zen. Afgesproken wordt dat Teunis sen en Wout van Aert hun kopman voor het klassement altijd in de ga ten houden en tegenover elkaar eerlijk zijn wie de beste kansen op de ritzege heeft. 11.30 uur: „Moet je al die j j mensen om mij heen zien", zegt Teunissen als hij uit de bus stapt in startplaats Binche. ,,Normaal maak ik er een sport van om als laatste bij de start te zijn, maar dat gaat vandaag niet lukken. Geeft niet, dit is fenomenaal. Ik zou het heel mooi vinden het geel nog langer te houden.'' 11.39 uur: Teunissen draait zich om en ziet Maarten van der Weijden staan. ,,Hé, ben je al goed hersteld, jon gen?'' vraagt de geletruidrager aan de Elfstedentocht-zwemmer. 13.20 uur: De etappe is een -/ uur onderweg en het halve peloton is hem al komen feliciteren. Gisteren, bij zijn eerste dag in het geel tijdens de ploegen tijdrit, is daar geen ruimte voor ge weest. Teunissen geniet van alle aandacht. ,,Er zitten een hoop jon gens in het peloton tegen wie ik ei genlijk nog altijd heel erg opkijk. Ik O. dacht nog: zullen ze mij überhaupt kennen? Maar ze komen allemaal naar mij toe en zeggen: knappe sprint en ploegentijdrit gereden. Alejandro Valverde bijvoorbeeld en Geraint Thomas. Dat is misschien nog wel het leukste van de afgelo pen twee dagen.'' y"\ 16.03 uur: Met nog 42 kilo meter te gaan begint de fi nale écht. Op de eerste hel ling van de dag, de Cóte de Nan- teuil-la-Fóret, voelt Mike Teunissen het al: na vandaag is hij zijn gele trui kwijt. Door het circus waarin hij zich sinds zijn verrassende sprint van zaterdagmiddag bevindt, is de vermoeidheid in zijn benen geslo pen. 16.08 uur: Hij rijdt naast ploeggenoot Van Aert en zegt: „Ik ben niet goed, pro beer die trui te houden, maar reken niet op mij.'' /T7\ 16.39 uur: De groep voor (v\ Yj hem rijdt verder weg. Op 16 kilometer van de streep is hij definitief gelost. Want terwijl 'Het harde werken begint zich uit te betalen' Quote van de dag dinsdag 9 juli 2019 VOETBAL wmé VOETBAL VOETBAL 9 Brazilië heeft voor de ne gende keer de Copa América bemachtigd. Het gastland klopte in de fi nale in Rio de Janeiro Peru (3-1). Bij Brazi lië bleef David Neres (Ajax) op de bank. Renato Tapia (Feyenoord) speelde wel. GO De Fransen hebben vijf jaar gewacht op de gele trui. Julian Alaphilippe volgde gisteren Tony Gallopin (2014) op. @pimbijl Épernay Dankzij een doelpunt van Jonathan dos Santos (foto) in de 73e minuut heeft Mexico in Chicago ten koste van Amerika de finale om de CONCACAF Gold Cup ge wonnen: 0-1. 45 4e etappe R(->, 9 juli - 213,5 km Reims Chalons- en-Champagne ,38km Nancy 213,5km BaSSuet Bar-le-Duc 112km FRANKRIJK Lérouville 25km 147km Rosières 318m Toul 180km Maron 392m Bar-le-Duc 185m -1 0km 213,5km gewoc Leicester City neemt Yuri Tie- lemans defini tief over van AS Monaco. Met de trans fersom van 45 miljoen euro is hij de op vier na duurste Bel gische voetbal ler ooit. -Max Verstappen blikt vol vertrouwen vooruit op de GP van Silverstone Stephan El Shaarawy (26) vertrekt bij AS Roma. De Italiaan vervolgt zijn loopbaan bij Shanghai Shenhua. De Chinese club betaalt 20 miljoen euro voor de aanvaller. Feyenoord had afgelopen seizoen het beste veld van de eredivisie. Dat oordeelden de aanvoerders van alle eredivisieclubs. Die geven na elk duel een beoordeling. In de Keuken Kampioen Divisie had FC Twente volgens de bespelers de beste grasmat. Die club is intussen gepromoveerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 20