II ZEEUWS-VLAANDEREN 19 DE BALLADE RECORDPOGING GRONDROEIEN Maikel Harte, zangervan feestband De Lamaketta's, kan kennelijk alles maken, zelfs het publiek op 'zijn' festival De Ballade in Terneuzen uitschelden voor farizeeërs. ,,Ga anders weg." Het wereldrecord grondroeien staat op het spel. Vandaar. Ie dereen moet gaan zit ten, in lange rijen en dan met z'n allen heen en weer bewegen. Het heeft eerder op die zaterdagavond flink geregend. Dat mag volgens Harte geen probleem zijn. „Jullie zijn toch stoere Zeeu wen? Wat maakt dat nou uit, een nat gat!" En jawel, het lukt grotendeels. Onder de klanken van de bekend ste hit van De Lamaketta's, Kapi tein Rooibos, en begeleid door wa terfonteinen van Multraship-sle pers vlakbij het festivalterrein schuiven honderden bezoekers in elkaar en maken roeibewegingen. Of het genoeg zal zijn om het re cord - 1699 man/vrouw op het car naval in Etten-Leur - te breken, zal over twee weken blijken. Notaris Imca Segers van Axent Notarissen maakt dan de uitslag bekend. Filmbeelden moeten het bewijs leveren. Lesje Het is een van de hoogtepunten van alweer de derde editie van fes tival De Ballade, de recordpoging grondroeien. In een volgepakte tent met een van de twee podia loopt de temperatuur flink op, als de Terneuzense jonge mannen band 505 een lesje rock'n roll-mu- ziek geeft. Het is de tweede reünie van 505 in een jaar, na een 'eenma lig' optreden in februari in Porgy Bess. 'Over 25 jaar weer', laat een bandlid na afloop weten. 505 speelt serieus, heel anders dan de andere bands op De Bal lade, zoals De Bazzookas en Ge stapo Knallmuzik. Ze malen ner gens om. ,,Stink je uit je bek?", slingert zanger Bas 'Bazz' Barnas- coni van De Bazzookas het publiek in. Gestapo Knallmuzik brengt in slecht Duits, wat het juist grappig maakt, een 'ode' aan bondskanse lier Angela Merkel. 'Die Was und Jullie zijn toch stoere Zeeuwen? Wat maakt het nou uit, een nat gat? die Streik, ist für Angela Merkel, ein grösses Meid. Ja, das habe ich graag'. Het zorgt voor een carnavalesk sfeertje op De Ballade waar, zoals ook met carnaval, iedereen komt: een bewaker van de fietsenstal ling, een oud-wethouder, een slij terijmedewerker, de directeur van Dow Terneuzen, een tandartsas sistente, de eigenaren van een kas- senbedrijf bij Westdorpe, een bos wachter. Ze zijn er allemaal. En van jong tot oud. Eén bezoeker heeft zelfs een rollator mee. Opvallend is hoe weinig rom mel er ligt. Niet dat iedereen zo milieubewust is, nee, kinderen zorgen ervoor. Vijfentwintig lege plastic bekers zijn goed voor één consumptiebon. Tibbe van der Peijl (13) en Jaden Hammond (11) lopen tegen half twaalf zaterdag avond, als de Edwin Evers Band bijna de boel gaat afsluiten, met een indrukwekkende stapel bekers rond. Zelf doen ze niks met de consumptiebonnen, vertellen ze, die verkopen ze weer. Ze laten een briefje van vijftig euro zien, de piepjonge ondernemers. Ze staan met hun ouders op de naastgele gen camping en kunnen dus nog wel een tijdje doorgaan. Zondag is De Ballade na drie da gen afgesloten met 'een familie dag'. Nu de boel nog afbreken, en volgend jaar weer, graag. maandag 8 juli 2019 De Ballade is werkelijk van iedereen Harmen van der Werf Terneuzen Zanger Maikel Harte van de Lamaketta's zweept de bezoekers op om te gaan zitten. fotos peter nicolai -Maikel Harte Tibbe van der Peijl (links) en Jaden Hammond verdienen een zak cent bij met het ophalen van plastic bekers. Iedereen, jong en oud, is er op festival De Ballade.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 54