Kerk begint aan tweede leven IN DE REGIO X. 41 18 BEVELANDEN EN THOLEN Herinrichting Krabbendijke J MIJN DORP, MIJN STAD Dat valt te lezen in een - overwe gend positieve - evaluatie van de jaarwisseling. Als alternatieve stookplaatsen noemt de gemeente het oude veilingterrein aan de Wes telijke Parallelweg en het strandje Roelshoek. Vooral die laatste locatie ziet Ton Kramer van Stichting Vreugdevuur Krabbendijke niet zitten. Maar ook het veilingterrein vindt hij niet ideaal. ,,Het liefst blij ven we in de kern." Kramer hoopt dat eind van het jaar al een groot deel van het herin gerichte centrum is opgeleverd. Mensen hoeven volgens hem niet bang te zijn voor schade aan de nieuwe bestrating. „Zelfs rond de pootjes van de nieuwe grote vuur- schaal was tijdens de inspectie ronde een dag later niets te zien." Maar volgens de gemeente is de herinrichting van het centrum van Krabbendijke in december nog in volle gang. Daarom is de vaste loca tie ongeschikt. ,,Een eventuele aan vraag voor het vreugdevuur zullen we overigens beoordelen naar om standigheden, dus ook de voorge stelde locatie", laat een woordvoer der weten. Het vreugdevuur vond afgelopen jaarwisseling voor het eerst formeel onder verantwoording van de stichting plaats. De politie compli menteert de vrijwilligers met de aanpak. Het alcoholgebruik was niet overlastgevend, de rommel als gevolg van kapot glaswerk viel mee. Nadat het publiek vertrokken was, is het terrein netjes opgeruimd. Een groot contrast met de jaren waarin nauwelijks regels golden. Tot 2016 werden grote open vuren gestookt met onveilige situaties, overlast en veel schade als gevolg. Uit de evaluatie komen ook ver- beterpunten. Politie en gemeente willen dat de stichting bouwlam pen plaatst, zodat de camerabeel den beter zichtbaar worden. Kra mer: „Daarmee haal je de hele sfeer van het vuur weg. De positie van de camera was niet ideaal: recht op het vuur gericht." Ook met de sugges tie dat de stichting wc's moet rege len, kan hij weinig. Die zijn volgens hem, net als prullenbakken, veel te gevoelig voor vandalisme. Ordehandhaving De politie stelt ook dat de orde handhaving van de stewards van de stichting beter kan. ,,Zo werd bij voorbeeld geconstateerd dat er een steward binnen het evenementen terrein vuurwerk afstak. Dit kan echt niet; de stewards zijn in func tie en hebben ook een voorbeeld functie", meldt de evaluatie. Kra mer is het daar volledig mee eens. Wat hem betreft moet de essen tie van het feestje niet vergeten worden. ,,Het moet geen festival terrein worden waar ik straks kaartjes sta te verkopen." Joeri Wisse Heinkenszand Het Leger des Heils zit al drie jaar in Heinkenszand. ,,We waren niet echt op zoek naar een andere loca tie, tot dit op ons pad kwam", legt coördinator Rien Heijboer uit. De nieuwe eigenaar heeft in het voor ste gedeelte een verdiepingsvloer aangebracht. Beneden is de win kel, boven is een magazijn met on der meer de winterkleding. ,,Heel fijn, want voorheen moest dat al tijd naar Goes worden gebracht", zegt vrijwillig teamleider Hennie de Groot. De oude kerk is respectvol verbouwd. Alle ramen zijn intact Het markante pand biedt nog meer voordelen. ,,Dit is niet zo hokkerig als onze oude winkel. Er is meer ruimte om koffie te drin ken. Op dinsdag hebben we bij voorbeeld een vaste club mensen die elkaar hier ontmoeten." Ook voor kleding is nu meer plaats. „Twee keer per jaar mogen mi nima uit de gemeente Borsele via de voedselbank voor een bepaald bedrag nieuwe kleding kopen. Daarnaast hebben we ook klanten die een normaal inkomen hebben, maar het gewoon leuk vinden om bijzondere tweedehands kleding te kopen", vertelt De Groot. De winkel ging dinsdag voor het eerst open. ,,Vanwege de braderie zijn we open en hebben we een terrasje en wat spullen voor de deur gelegd." Niet alleen koopjes jagers, maar ook oud-kerkgangers komen een kijkje nemen. Ze zul len blij zijn met hoe respectvol hun kerk is verbouwd. Zo zijn alle ramen intact gebleven. Het achter ste deel, waar de preekstoel en nu ook het orgel staan, ademt zelfs nog helemaal de oude sfeer. Circus bij Klok'uus Concert Jos Vogel Expositie K J' )s| J 'Z.: maandag 8 juli 2019 BE Feestvuur weg uit centrum De kans is groot dat het traditio nele vreugdevuur tijdens de jaarwisseling in Krabbendijke dit jaar niet in het centrum plaats vindt. Vanwege de herinrichting van het dorpshart moet volgens de gemeente Reimerswaal een andere locatie worden gezocht. Joeri Wisse Krabbendijke Feest bij de nieuwe winkel van het Leger des Heils in Heinkenszand. foto johan van der heijden De Barbesteinkerk in Heinkens- zand is aan een tweede leven begonnen. Na 115 jaar gediend te hebben als godshuis, is het nu de thuisbasis van het Leger des Heils. Voortaan staan de deuren niet meer op zondag, maar dinsdag tot en met don derdag open. De sociale functie is gebleven. „Ontmoeting is het allerbelangrijkst." 'S-HEER ARENDSKERKE Cirque Moustache staat dinsdag en woensdag op het terrein van Klok'uus in 's-Heer Arendskerke. De voorstelling op dins dag begint om 16.30 uur en de voorstellingen op woensdag beginnen om 11.30 en 16.30 uur. Kaarten kosten 11 euro per stuk en zijn te be stellen via cirquemoustache.com. Op vertoon van het cir cuskaartje krijgen be zoekers 50 procent kor ting op het entreekaartje bij Klok'uus. GOES Organist Jos Vogel geeft morgen een con cert in de Grote Kerk in Goes. Hij zal optreden met de 10-jarige Esra Jonckman, die blokfluit speelt. Op het pro gramma staat barokmu ziek van Telemann, Bach en Homilius. Het concert begint om 13.30 uur en is gratis toegankelijk. Meer informatie: muziek- indegrotekerkgoes.nl. THOLEN Vijf Thoolse kunste naars exposeren hun Ü1 flfjfiIj' us Hu^jra 1 V VAm y.s\ 3 ll "IA".' Cirque Moustache. werken van 10 juli tot en met 16 augustus in het gemeentehuis in Tholen. Er zijn kunstwerken van Josje Verton, Josien Mo lenaar, Victor van de Lande, Puck Meijer en Mieke van Alphen. De expositie is gratis toe gankelijk tijdens de ope ningsuren van het ge meentehuis en op zater dag van 09.00 tot 12.00 uur. GOES Stadskantoor 08.30-17.00 uur: Ex positie Kees Huijsen, opbrengst voor Save The Children; Eras- muspark, 09.30-11.30 uur: Digitaal Café; vanaf 13.00 uur: Acti viteiten voor senioren 'S-GRAVENPOLDER Sporthal De Zwake, 13.45-14.45 uur: Gra tis sporten HANSWEERT Dorps huis Kaj Munk, 13.00 17.00 uur: Kaarten en Biljarten HEINKENSZAND Hoefbladstraat 1, 13.30-14.30 uur: Gra tis sporten '-S HEER ARENDS- KERKE Poelwijck, 10.00-12.00 uur: Digi taal café KAPELLE FitXpe- rience, 19.30 uur: In door Cycling KLOETINGE Wesse- lopark, vanaf 09.00 uur: Start Ajax Voet- balcamp voor kinde ren tussen 6 en 16 jaar KRABBENDIJKE Restaurant Ter Weel, 14.00 uur: Wandel groep Elke stap telt; Dorpshuis De Mei boom, Kerkpolder 30, 14.00-16.00 uur: Sjoelen en Biljarten KRUININGEN Hof Cruninghe, 13.30 15.30 uur: Creatieve middag WAARDE Dorpshuis Meerwaarde, 09.30 10.30 uur: Allevo Les sen Yoga-gym voor 55+ WOLPHAARTSDIJK SVRZ Meuleweie, 09.30-11.30 uur: Digi taal Café YERSEKE Moerzicht, 13.30-15.00 uur: Open middag Grand Café met wekelijks een leuke activiteit; Moerplein, 19.15 en 20.15 uur: Beweging suur voor senioren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 51